Moduł ESP32 - najważniejsze informacje w pigułce
Prezentowany układ jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor rozpędzający się do 240 MHz. Oprócz rdzenia, na pokładzie znajduje się zarówno czujnik Halla, jak i 12S, sensor dotyku i interfejs CAN. W asortymencie naszego sklepu dostępne są moduły wyróżniające się dodatkową funkcjonalnością i szeroką kompatybilnością. Dobrym przykładem jest moduł WiFi ESP32 firmy SparkFun współpracujący z Arduino IDE. Oprócz wejść i wyjść ogólnego przeznaczenia, GPIO jest wyposażony również w praktyczną ładowarkę ogniw litowo-polimerowych oraz wspiera działania interfejsów dotykowych. Możliwość błyskawicznego połączenia dwóch sensorów sprawia, że użytkownik może z powodzeniem stworzyć sieć IoT.
Kluczowe parametry techniczne
Napięcie pracy prezentowanego modułu waha się w przedziale od 2,2 do 3,6 V. W trakcie uśpienia, urządzenie pobiera zaledwie 2,5 µA, dzięki czemu idealnie nadaje się do tworzenia energooszczędnych projektów. Pamięć operacyjna RAM modułu komunikacyjnego ESP32 wynosi 520 Kb, z kolei pamięć FLASH jest równa 4 MB. Urządzenie może bezpiecznie pracować w bardzo szerokim zakresie temperatury roboczej, dzięki czemu można go wykorzystywać praktycznie w każdym miejscu.
Zróżnicowany asortyment
Na szczególną uwagę zasługują moduły komunikacyjne łączące się za pośrednictwem sieci WIFi i Bluetooth z układem ESP32, oparte o system Linux. Urządzenia tego typu wspierają programistów wykorzystujących język Python. Oferujemy m.in. moduły wyposażone w zegar czasu rzeczywistego typu RTC 32 kHz. Ponadto proponujemy zmodyfikowane mikrokontrolery, które pracują w oparciu o system NodeMCU. Dla początkujących użytkowników przygotowaliśmy zestaw startowy składający się z modułu ESP32 i szereg dodatkowych akcesoriów umożliwiających stworzenie pierwszych projektów.
Programowanie ESP32 przy pomocy Arduino
Wokół mikrokontrolera Arduino wyrosła olbrzymia społeczność. Użytkownicy dzielą się między sobą wiedzą i wspólnie rozwiązują problemy. Obecnie Arduino jest jednym z najszybszych i najprostszych sposobów na programowanie modułu komunikacyjnego ESP32. Nawet mniej doświadczone osoby nie powinny mieć z tym większych problemów. W praktyce wystarczy zainstalować pakiet bibliotek, a także informacje o płytkach.
Moduł komunikacyjny ESP32 - zastosowanie
Moduł WiFi i Arduino lub inny mikrokontroler można z powodzeniem wykorzystywać do różnych projektów DIY, a także do prototypowania. W sieci nietrudno znaleźć wiele interesujących projektów, wraz dokładnym schematem i opisem. Moduł może m.in. posłużyć do zbudowania niskobudżetowego systemu wizyjnego, a także rozwiązań typu smart Home. Dzięki ES32 możemy zaprogramować m.in. rolety, ekspres do kawy i inne urządzenia elektryczne znajdujące się w naszym domu lub mieszkaniu. Ponadto istnieje możliwość sterowania oświetleniem, zmiany jego barwy i natężenia.
W asortymencie sklepu Botland dostępne są również akcesoria do modułów, a także tak zwane moduły dedykowane oraz wcześniejsza wersja, czyli ESP8266. W razie pytań związanych z modułami, ich zastosowaniem lub innymi produktami z naszej oferty, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Wykwalifikowana kadra z pewnością pomoże w wyborze konkretnego modelu i peryferiów dopasowanych do konkretnych wymagań użytkowników.