Filtruj według
Cena
1 12
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (528) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Układy scalone czasowe

Ilość produktów: 2
Loading...

Układ czasowy NE556 - THT - 5szt.

Układ czasowy w obudowie przewlekanej DIP14 . Przeznaczony do montażu THT . Zasilany jest napięciem od 4,5 V do 16 V. Cena za 5 sztuk.
5.0 (1)
Indeks: AKS-11899
Indeks: AKS-11899
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 11,60 zł Cena 11,60 zł
  • Darmowa dostawa

Uniwersalny układ czasowy NE555 - THT

Uniwersalny układ czasowy w obudowie przewlekanej DIP8.
5.0 (25)
Indeks: UCC-00187
Indeks: UCC-00187
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 1,10 zł Cena 1,10 zł
  • Darmowa dostawa

Układy czasowe

Czas, jako zjawisko, od zawsze fascynował ludzkość. Już od czasów starożytnych pomiar odcinka czasu był niezwykle ważny, toteż tworzono wiele urządzeń dedykowanych do tego celu. Nie inaczej jest z urządzeniami elektronicznymi.

Stworzono wiele systemów dedykowanych pomiarowi czasu, odmierzania go pomiędzy jakimiś wydarzeniami, czy po prostu monitorowania upływu czasu rzeczywistego: sekund, godzin, dni, tygodni etc. Scalone układy czasowe obejmują elementy, takie jak timery do generacji impulsów o ściśle określonym czasie, zegary czasu rzeczywistego i inne.

Zegary czasu rzeczywistego

Odmierzanie czasu jest niezwykle ważną funkcją w wielu rodzajach urządzeń. Systemy, takie jak komputery PC, smartfony czy sterowniki przemysłowe muszą być w stanie uzyskać dostęp do czasu rzeczywistego w dowolnym momencie swojego działania, także na przykład po ponownym uruchomieniu wynikającym ze spadku lub zaniku napięcia zasilającego. Dlatego też tego rodzaju układy scalone czasowe często wyposażone są w możliwość podłączenia zasilania zapasowego, np. w postaci baterii.

Tego rodzaju układy scalone wyposażone są zazwyczaj w szeregowe interfejsy cyfrowe, takie jak SPI czy I2C, dedykowane do komunikacji ze sterującym systemem mikrokontrolerem, procesorem lub układem programowalnym.

Scalone timery uniwersalne (uniwersalny układ czasowy)

Klasyczny układ scalony czasowy – popularny 555 – jest uniwersalnym układem czasowym wykorzystywanym w szerokiej gamie aplikacji. Ten układ scalony wykorzystywany jest do generowania impulsów i konstrukcji oscylatorów. Timer 555 może służyć do zapewnienia linii opóźniających, jako oscylator lub jako element przerzutnika lub multiwibratora.

Klasyczny układ 555 pojawił się na rynku w roku 1972 dzięki firmie Signetics. Od tego czasu jest on nadal szeroko stosowany w elektronice ze względu na niską cenę, łatwość użycia i wysoką stabilność. Obecnie jest produkowany przez wiele firm tak w oryginalnej technologiach CMOS, jak i np. w wersjach low power. Dostępny jest w obudowach z pojedynczym, podwójnym i poczwórnym układem czasowym.

Dodatkowo w kategorii układy scalone oferujemy szeroki wybór mostków prostowniczych, układów logicznych, wzmacniaczy operacyjnych oraz praktycznych podstawek pod układy scalone.

Sklep Botland – najlepszy wybór dla robotyków, automatyków i majsterkowiczów

Produkty dostępne w magazynie są wysyłane w najkrótszym możliwym terminie (nawet tego samego dnia), dzięki czemu czas oczekiwania na zamówienia jest skrócony do minimum. Interesuje Cię konkretny produkt? Opis na stronie jest dla Ciebie niewystarczający? Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego, wiadomości e-mail lub telefonicznie. Doświadczeni doradcy z chęcią rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą w wyborze odpowiedniego układu scalonego dopasowanego do konkretnego zastosowania.

Sklep Botland – bezpieczne płatności online, szeroki asortyment oraz szybka i bezpieczna wysyłka zamówień. Sprawdź naszą atrakcyjną ofertę urządzeń i akcesoriów dla robotyków, elektroników i majsterkowiczów. Zachęcamy także do założenia bezpłatnego konta w sklepie Botland.pl (rejestracja konta nie jest wymagana do złożenia zamówienia).