Filtruj według
Cena
29 30
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (528) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Notatniki elektroniczne, cyfrowe

Ilość produktów: 1
Loading...

Notatnik elektroniczny Natec Snail do rysowania LED 8,5" - z funkcją blokady

Nowoczesny i energooszczędny notes elektroniczny marki Natec w kolorze czarnym . Posiada jasny wyświetlacz LCD 8,5" , jest bardzo lekki. Zasilany jest jedną baterią CR2016 ....
5.0 (1)
Indeks: IMP-16354
Indeks: IMP-16354
Chwilowo niedostępny
Czas oczekiwania: 1-2 tyg.
Cena podstawowa 29,90 zł Cena 29,90 zł
  • Darmowa dostawa

Nowoczesne tablety – coś więcej niż kompaktowe komputery

Tablety wypełniają specyficzną niszę w sektorze urządzeń komputerowych. Są one większe od smartonów i mniejsze od laptopów czy netbooków. Zestawem możliwości łączą w sobie oba te rodzaje urządzeń. Posiadają ekrany dotykowe i często też modemy do łączności z siecią komórkową jak smartfony. Z drugiej strony swoimi rozmiarami i mocą obliczeniową przypominają bardziej laptop. Niektóre tablety umożliwiają podłączenie zewnętrznej klawiatury i myszy (na przykład przez Bluetooth), co w połączeniu z możliwością uruchamiania aplikacji biurowych czyni z tego urządzenia pełnoprawnego konkurenta komputerów PC.

Nowoczesne procesory z rdzeniem ARM

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych procesorów i SoC, opartych na rdzeniach o architekturze ARM, współczesne tablety charakteryzują się wysoką wydajnością. Nowoczesne urządzenia mobilne często wyposażone są w wielordzeniowe układy taktowane zegarem nawet do ok. 2 GHz. Układy te, uzupełnione nawet kilkoma gigabajtami pamięci RAM, oferują wydajność pracy porównywalną z komputerami PC. Dzięki temu tablet posłużyć może do tego samego typu pracy co zwykły laptop, szczególnie przy wykorzystaniu mniej wymagających aplikacji, takich jak pakiety biurowe, komunikatory czy przeglądarki do multimediów.

Szeroki wybór systemów operacyjnych i aplikacji

Tablety pracują tak jak komputer, a więc “pod opieką” systemu operacyjnego. W przypadku tych urządzeń najpopularniejszym systemem jest Android. Na drugim miejscu plasuje się stworzony przez firmę Apple dla swoich urządzeń iOS, a na trzecim Windows. Dwa pierwsze systemy operacyjne, Android oraz iOS, są typowymi systemami operacyjnymi urządzeń mobilnych. Windows dostępny na tablety coraz bardziej z kolei przypomina ten z komputerów PC. Dzięki szerokiemu wsparciu wszystkich platform przez producentów oprogramowania można znaleźć potrzebne nam oprogramowanie na każdy system operacyjny.