Opis produktu: Mini silnik wibracyjny MT35 3V
Mały metalowy silnik wibracyjny zasilany napięciem 3 V. Prąd na biegu jałowym 90 mA. Wymiary: 9 x 5,2 x 5,2 mm.
Specyfikacja silnika
- Typ: silnik wibracyjny
- Napięcie zasilania: 3 V
- Prąd na biegu jałowym: ok. 90 mA
- Długość całkowita: 13 mm
- Wymiary: 19 x 5,2 x 5,2 mm
Miniaturowy silnik wibracyjny typu MT35. Przeznaczony do zasilania napięciem 3 V, pobiera podczas pracy prąd na poziomie 90 mA. Całkowite wymiary silniczka to 9 mm (długość) x 5,2 mm x 5,2 mm. Wyposażony w mimośrodową masę umieszczoną na niewielkim wałku wyprowadzonym poza obudowę silnika.
Montując silniczek w obudowie docelowego urządzenia należy pamiętać, by w rejonie wirującej masy nie znajdowały się żadne elementy, które mogą wejść w kolizję z rozpędzonym ciężarkiem (np. luźne przewody) – w razie potrzeby warto zabezpieczyć je za pomocą dodatkowych środków montażowych, np. cienkich opasek zaciskowych, kleju na gorąco, żywicy epoksydowej, etc.). Silnik wibracyjny MT35 jest sprzedawany w cienkiej osłonce z elastycznego polimeru, której zadaniem jest częściowe wytłumienie składowych wibracji o wyższej częstotliwości.
Jak działają silniki wibracyjne?
Na rynku istnieją dwie główne grupy silników wibracyjnych, a podział wynika z zasady pracy. Silniki typu ERM o konstrukcji otwartej (należy do nich oferowany tutaj MT35) to po prostu niewielkie silniczki szczotkowe, na których wałkach wyjściowych zamontowane zostały mimośrodowe obciążniki – wprawienie silniczka w ruch powoduje powstanie cyklicznych drgań (efekt „bicia”), które przenoszą się na obudowę napędu i - dalej - do całego urządzenia. Silniki typu „coin ERM” mają postać zamkniętego, płaskiego dysku. One także bazują na mikroskopijnym napędzie szczotkowym, przy czym zarówno sam silnik, jak i obciążnik, są ukryte w małej, metalowej puszce.Drugą grupę stanowią silniki wibracyjne typu LRM – w tym przypadku nie mamy już do czynienia z masą obrotową, ale drgającą w sposób liniowy (np. przód-tył). Aktuatory LRM muszą być zasilane napięciem zmiennym, ale w zamian za to umożliwiają niemal dowolną modulację drgań, co bywa wykorzystywane np. w smartfonach i smartwatchach.