• Nowość!

MMU3 upgrade kit do drukarki 3D Prusa MK4

Indeks: PSA-23701
Multi Material Upgrade (MMU3) to oryginalny dodatek do drukarek 3D od firmy Prusa. Zestaw jest kompatybilny z modelem MK4 i pozwala na używanie do 5 materiałów w trakcie jednego wydruku. To nowoczesne rozwiązanie umożliwiające kolorowe i wielomateriałowe drukowanie z funkcją automatycznego przełączania między załadowanymi filamentami, co otwiera drzwi do tworzenia jeszcze bardziej zaawansowanych i kreatywnych projektów.
MMU3 upgrade kit do drukarki 3D Prusa MK4
2 315,00 zł
1 882,11 zł netto
Producent: Prusa

Opis produktu: MMU3 upgrade kit do drukarki 3D Prusa MK4

Multi Material Upgrade (MMU3) to rozwiązanie dla posiadaczy drukarek 3D MK4 Prusa, które umożliwia korzystanie z 5 różnych kolorów filamentu w trakcie jednego wydruku. Dzięki temu możesz tworzyć niezwykle kolorowe i złożone projekty bez konieczności ręcznej zmiany filamentu. MMU3 automatycznie przełącza się między różnymi kolorami, co pozwala osiągnąć imponujące efekty wizualne. Nowe funkcje MMU3 obejmują firmware, który został napisany całkowicie od podstaw, pełną dwukierunkową komunikację z drukarką, a plastikowe części przeprojektowano tak, aby były łatwiejsze w montażu i konserwacji. Cała trasa filamentu została zoptymalizowana, dzięki większym rurkom PTFE, które zmniejszają tarcie. Bufor filamentu został wyposażony w nowe, wysuwane kasety, a czujnik filamentu został zaktualizowany. Dodatkowo, wewnątrz MMU3 zastosowano nowe metalowe części, które zwiększają jego niezawodność. MMU3 może samodzielnie diagnozować i rozwiązywać różne problemy. System został również zintegrowany z ekranem LCD, co umożliwia uzyskanie informacji w czasie rzeczywistym. MMU3 to nie tylko ulepszona wersja swojego poprzednika, ale również kompleksowe rozwiązanie dla entuzjastów druku 3D, które pozwala na osiągnięcie profesjonalnych i estetycznych efektów w projektach.

MMU3 upgrade kit do drukarki 3D Prusa MK4

MMU3 upgrade kit do drukarki 3D Prusa MK4.

MMU3 upgrade kit do drukarki 3D Prusa MK4

MMU3 pozwala wykorzystać do 5 różnych materiałów przy jednym wydruku.

Główne ulepszenia w MMU3

 1. Całkowicie nowy firmware: oprogramowanie zostało przepisane od podstaw, wykorzystując pełną dwukierunkową komunikację między jednostką MMU3 a drukarką. Dzięki temu MMU3 może samodzielnie diagnozować i rozwiązywać różne problemy, a także wyświetlać szczegółowe informacje w czasie rzeczywistym na ekranie LCD.
 2. Poprawiona niezawodność i konserwacja: skoncentrowano się na ułatwieniu montażu, codziennej obsłudze i konserwacji. Wprowadzono bardziej niezawodne przełączanie filamentu oraz ulepszoną komunikację między MMU3 a drukarką, co sprawia, że urządzenie jest bardziej odporne na awarie i błędy.
 3. Optymalizacja ścieżki filamentu: cała ścieżka filamentu została zoptymalizowana, dzięki większym rurkom PTFE, które zmniejszają tarcie, oraz nowym metalowym częściom wewnątrz MMU3, zapewniającym większą niezawodność.
 4. Nowe metalowe części: metalowe elementy wewnątrz MMU3 sprawiają, że urządzenie jest bardziej wytrzymałe i niezawodne, co przekłada się na lepszą jakość i spójność druku.

Producent udostępnia szczegółowy przewodnik użytkownika, który znacznie ułatwi pracę z zestawem.

Multi Material Upgrade dedykowany drukarkom Prusa MK4

MMU3 dla MK4 jest wersją dostosowaną specjalnie do modelu MK4, oferując wiele zalet dla użytkowników. Główną różnicą między MMU3 dla MK3S+ a MMU3 dla MK4 jest dostosowanie do konkretnego modelu drukarki. Choć obie wersje korzystają z tego samego modułu, różnice między MK3S+ a MK4, takie jak architektura firmware i systemy wytłaczania, wpływają na sposób działania MMU3. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego tak ważne jest dostosowanie MMU3 do konkretnego modelu, odpowiedź jest prosta: zapewnienie optymalnej kompatybilności i wydajności. Dzięki temu MMU3 dla MK4 może zapewnić idealne doświadczenie drukowania wielomateriałowego, uwzględniając specyficzne cechy i wymagania tej drukarki.

MMU3 upgrade kit do drukarki 3D Prusa MK4

Wydruk powstały przy użyciu modułu Multi Material Upgrade.

MMU3 upgrade kit do drukarki 3D Prusa MK4

MMU3 automatycznie przełącza się między różnymi kolorami.

Zawartość zestawu

 • Części elektroniczne
 • Zestaw silników
 • Drukowane części
 • Czujnik SuperFINDA
 • Rurki PTFE
 • Elementy łączne
 • Uchwyty na filament - 5 sztuk
 • Płyty bufora - 6 sztuk

Szerokość opakowania 31.5 cm
Wysokość opakowania 24.5 cm
Głębokość opakowania 24 cm
Masa opakowania 3.95 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: