Kategorie

CubieBoard

Seria minikomputerów jednopłytkowych CubieBoard doczekała się już kilku edycji, z których każda następna wprowadza kolejne dodatki i rozszerzenia, nie tylko pod względem głównych komponentów, ale także układów peryferyjnych czy liczby dostępnych portów USB. Urządzenia z serii CubieBoard to pełnowartościowe komputery, nadające się do szeregu zastosowań – począwszy od amatorskich, a na profesjonalnych skończywszy. W naszym sklepie znajdziesz akcesoria, które znakomicie ułatwią eksperymenty i rozwój aplikacji.

Filtrowanie

UC - Mikrokontroler:
UC - Taktowanie:
UC - Ilość rdzeni:
UC - Pamięć RAM:
UC - Pamięć zew.:
UC - Piny cyfrowe:
UC - Interfejs USB:
UC - Złącze zas.:
Producenci
UC - Port HDMI:
UC - Ethernet:
UC - Moduł WiFi:
UC - Bluetooth:
UC - Interfejs kamery:
UC - System Linux:
UC - System Android:
UC - System Windows:

CubieBoard 1 i CubieBoard 2

Począwszy od pierwszej edycji, minikomputery CubieBoard wyróżnia kilka elementów, które nadają im funkcjonalność znaną z „dużych” komputerów. Jednym z nich jest złącze SATA, umożliwiające wykorzystanie pełnowymiarowych dysków twardych, dzięki czemu użytkownik nie jest związany koniecznością stosowania karty micro SD. Moduł w wersji pierwszej bazował na procesorze AllWinner A10, taktowanym częstotliwością 1 GHz, zaś w wersji drugiej na jego miejscu pojawił się dwurdzeniowy AllWinner A20. Obydwa urządzenia zostały wyposażone między innymi w gniazdo Ethernet, dwa porty USB A, złącze HDMI oraz obszerne złącza GPIO, pozwalające dołączyć do minikomputera zewnętrzne rozszerzenia i akcesoria, np. moduły sterujące czy czujniki.

Platforma do zastosowań profesjonalnych

Moduły CubieBoard, dzięki licznym złączom i układom peryferyjnym, stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, poszukujących niewielkiego komputera nadającego się do wymagających aplikacji. W zależności od potrzeb, CubieBoard 2 można nabyć w wersji wyposażonej w jeden lub dwa sloty kart micro SD, co jest rozwiązaniem unikalnym w tej klasie urządzeń. Choć CubieBoard może pracować jako zwykły komputer biurowy, jego możliwości można znacznie rozszerzyć – warto wykorzystać dedykowane akcesoria, spośród których szczególnie ciekawym wyborem będzie płytka DVK522 firmy Waveshare. Dzięki dostępnym rozszerzeniom wykorzystasz w pełni duży potencjał tych minikomputerów.

Zbuduj własną płytę główną!

Moduł DVK522 to uniwersalna platforma uruchomieniowa, wyposażona w dwa złącza, pasujące rozstawem do goldpinów GPIO, w które wyposażone są wszystkie minikomputery CubieBoard 1 i 2. Na płycie, oprócz goldpinów dublujących połączenia złączy GPIO, znajdziemy szereg złączy audio i wideo (wyjście CVBS oraz VGA, złącze kamery i trzy złącza zapewniające współpracę z różnymi typami wyświetlaczy LCD wyposażonymi w rezystancyjne i pojemnościowe touchpanele), wyprowadzone „na gotowo” interfejsy szeregowe (1-Wire, SPI, I2C, UART) oraz sloty, akceptujące moduły radiowe ZigBee oraz shieldy Arduino. Na płycie znalazło się miejsce dla konwertera USB-UART (PL2303TA), zegara RTC z baterią podtrzymującą zasilanie, buzzera oraz szeregu diod LED. Konfigurację można ustalić za pomocą kilkunastu zworek, łączących akcesoria i urządzenia zamontowane na płycie z odpowiednimi liniami minikomputera.