Kategorie

Lego Mindstorms EV3

Gdyby istniała nagroda dla produktów, które najbardziej zasłużyły się dla wykształcenia kolejnych pokoleń inżynierów na całym świecie, z pewnością pierwsze miejsce zajęłyby zestawy LEGO Mindstorms. Mózg kontrolerów Lego Mindstorms EV3 stanowi wydajny procesor ARM taktowany zegarem 300MHz, oferujący nie tylko ogromne możliwości obliczeniowe, ale także wyświetlacz LCD o zwiększonej rozdzielczości i wsparcie komunikacji z internetem za pośrednictwem dodatkowego, opcjonalnego modułu WiFi.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Lego Mindstorms EV3: obudź w sobie inżyniera!

Nieprzypadkowo z LEGO Mindstorms EV3 korzystają nie tylko młodzi adepci sztuki inżynierskiej, ale nawet szkoły i wyższe uczelnie techniczne w laboratoriach automatyki i robotyki. Siła tej platformy tkwi w jej uniwersalności. Początkujący mogą skorzystać z wygodnego, graficznego środowiska programowania i budować własne algorytmy sterowania z użyciem kolorowych bloczków łączonych z równą łatwością, jak zwykłe puzzle – tyle, że na ekranie komputera lub urządzenia mobilnego. Aby rozpocząć swoją przygodę z techniką i budować własne roboty LEGO, młodzi programiści nie potrzebują wiedzy z zakresu składni języków programowania i zawiłości związanych z typami danych, użyciem bibliotek czy operatorów logicznych. Z drugiej strony, starsi konstruktorzy i studenci uczelni wyższych mogą wykorzystać LEGO Mindstorms EV3 do szybkiego prototypowania i testowania bardziej złożonych aplikacji, pisanych z użyciem języka Python w trybie konsolowym. W internecie dostępne są szczegółowe instrukcje przydatne dla wszystkich użytkowników, niezależnie od stopnia ich zaawansowania.

Czujniki i efektory, czyli jak zbudować robota

Każdy robot składa się zasadniczo z trzech rodzajów elementów:

czujników, czyli elementów odpowiedzialnych za wykrywanie i pomiar parametrów otoczenia lub własnego stanu (np. położenia segmentów ramienia lub prędkości kół napędowych),

efektorów, czyli elementów wykonawczych (np. silników napędowych, serwomechanizmów sterujących ramieniem lub chwytakiem) oraz

kontrolera – sterownika odpowiedzialnego za przetwarzanie sygnałów z czujników i podejmowanie na bieżąco decyzji dotyczących sterowania efektorami.

W zestawach LEGO Mindstorms EV3 znajdziesz, oprócz prostych elementów mechanicznych, także wszystkie potrzebne czujniki – koloru, położenia względem ziemi, odległości, światła czy dotyku, efektory – silniki w różnych rozmiarach oraz kontroler – serce całego systemu. Otrzymasz oczywiście także obszerne instrukcje, ułatwiające rozpoczęcie pracy. Inteligentne roboty LEGO nie mogą się doczekać, aż je zbudujesz!

Moc dodatków dla małych i wielkich potrzeb

Nasz sklep oferuje, oprócz zestawów LEGO Mindstorms EV3, także dodatkowe elementy pozwalające na budowę jeszcze większych i bardziej skomplikowanych modeli. Zestaw dodatkowych klocków 45560 dostarczy Ci niezbędnych kół, opon, zębatek, osi, wałków i innych elementów, których w robotycznej pracowni nie ma prawa zabraknąć. A jeśli któryś element się zagubił w ferworze pracy – nie martw się, mamy zestawy części zamiennych, których niska cena ani na moment nie zatrzyma Twoich zmagań z nowym robotem LEGO. Mamy także zestawy LEGO Education, doskonałe dla młodszych konstruktorów, którzy dzięki LEGO będą mogli poznać tajniki odnawialnych źródeł energii.