Kategorie

Lego Mindstorms EV3

Lego Mindstorms EV3 - Gdyby istniała nagroda dla produktów, które najbardziej zasłużyły się dla wykształcenia kolejnych pokoleń inżynierów na całym świecie, z pewnością pierwsze miejsce zajęłyby zestawy LEGO Mindstorms. Mózg kontrolerów Lego Mindstorms EV3 stanowi wydajny procesor ARM taktowany zegarem 300MHz, oferujący nie tylko ogromne możliwości obliczeniowe, ale także wyświetlacz LCD o zwiększonej rozdzielczości i wsparcie komunikacji z internetem za pośrednictwem dodatkowego, opcjonalnego modułu WiFi.

Lego Mindstorms EV3: obudź w sobie inżyniera!

Nieprzypadkowo z LEGO Mindstorms EV3 korzystają nie tylko młodzi adepci sztuki inżynierskiej, ale nawet szkoły i wyższe uczelnie techniczne w laboratoriach automatyki i robotyki. Siła tej platformy tkwi w jej uniwersalności. Początkujący mogą skorzystać z wygodnego, graficznego środowiska programowania i budować własne algorytmy sterowania z użyciem kolorowych bloczków łączonych z równą łatwością, jak zwykłe puzzle – tyle, że na ekranie komputera lub urządzenia mobilnego. Aby rozpocząć swoją przygodę z techniką i budować własne roboty LEGO, młodzi programiści nie potrzebują wiedzy z zakresu składni języków programowania i zawiłości związanych z typami danych, użyciem bibliotek czy operatorów logicznych. Z drugiej strony, starsi konstruktorzy i studenci uczelni wyższych mogą wykorzystać LEGO Mindstorms EV3 do szybkiego prototypowania i testowania bardziej złożonych aplikacji, pisanych z użyciem języka Python w trybie konsolowym. W internecie dostępne są szczegółowe instrukcje przydatne dla wszystkich użytkowników, niezależnie od stopnia ich zaawansowania.

Czujniki i efektory, czyli jak zbudować robota

Każdy robot składa się zasadniczo z trzech rodzajów elementów:

  • czujników, czyli elementów odpowiedzialnych za wykrywanie i pomiar parametrów otoczenia lub własnego stanu (np. położenia segmentów ramienia lub prędkości kół napędowych),
  • efektorów, czyli elementów wykonawczych (np. silników napędowych, serwomechanizmów sterujących ramieniem lub chwytakiem) oraz
  • kontrolera – sterownika odpowiedzialnego za przetwarzanie sygnałów z czujników i podejmowanie na bieżąco decyzji dotyczących sterowania efektorami.

W zestawach LEGO Mindstorms EV3 znajdziesz, oprócz prostych elementów mechanicznych, także wszystkie potrzebne czujniki – koloru, położenia względem ziemi, odległości, światła czy dotyku, efektory – silniki w różnych rozmiarach oraz kontroler – serce całego systemu. Otrzymasz oczywiście także obszerne instrukcje, ułatwiające rozpoczęcie pracy. Inteligentne roboty LEGO nie mogą się doczekać, aż je zbudujesz!

Moc dodatków dla małych i wielkich potrzeb

Nasz sklep oferuje, oprócz zestawów LEGO Mindstorms EV3, także dodatkowe elementy pozwalające na budowę jeszcze większych i bardziej skomplikowanych modeli. Zestaw dodatkowych klocków 45560 dostarczy Ci niezbędnych kół, opon, zębatek, osi, wałków i innych elementów, których w robotycznej pracowni nie ma prawa zabraknąć. A jeśli któryś element się zagubił w ferworze pracy – nie martw się, mamy zestawy części zamiennych, których niska cena ani na moment nie zatrzyma Twoich zmagań z nowym robotem LEGO. Mamy także zestawy LEGO Education, doskonałe dla młodszych konstruktorów, którzy dzięki LEGO będą mogli poznać tajniki odnawialnych źródeł energii.

Lego Mindstorms EV4?

Na ten moment nie ma żadnych pewnych informacji na temat kolejnej wersji popularnych robotów edukacyjnych Lego. Wersja Lego Mindstorms EV4 to na ten moment marzenia fanów i niepotwierdzone plotki. Kiedy tylko nowe urządzenia pojawią się na rynku na pewno znajdą się w ofercie naszego sklepu.