Taśma termoprzewodząca AG Thermopad 30x30x2mm - 2,4W/mK

Indeks: CHE-05705 EAN: 5901764327585

Taśma usprawnia  przepływ ciepła pomiędzy  elementami elektronicznymi. Stosowana w miejscach, gdzie nie jest możliwe zastosowanie pasty termoprzewodzącej. Taśma jest dwustronnie klejąca. Przewodność cieplna jest równa 2,4 W/mK. Wymiary taśmy: 30 x 30 x 2 mm.

Taśma termoprzewodząca AG Thermopad 30x30x2mm - 2,4W/mK
6,50 zł
5,28 zł netto
Producent: TermoPasty

Opis produktu: Taśma termoprzewodząca AG Thermopad 30x30x2mm - 2,4W/mK

Taśma usprawnia  przepływ ciepła pomiędzy  elementami elektronicznymi. Stosowana w miejscach, gdzie nie jest możliwe zastosowanie pasty termoprzewodzącej. Taśma jest dwustronnie klejąca, bardzo elastyczna i posiada wysoką ściśliwość, dzięki temu zapewnia dobre dopasowanie do elementów, które wymagają chłodzenia. Przewodność cieplna jest równa 2,4 W/mK. Wymiary taśmy: 30 x 30 x 2 mm.

AG Thermopad 2,4 W/mK

AG Thermopad 2,4 W/mK.

Specyfikacja

  • Przewodnictwo ciepła: 2,4 W/mK
  • Typ taśmy: taśma dwustronna
  • Wymiary: 30 x 30 x 2 mm

Jakie zalety ma taśma termoprzewodząca?

Najważniejszą korzyścią z zastosowania taśmy termoprzewodzącej jest wygoda. Produkt ma postać gotowego odcinka o określonej długości - np. niewielkiego, kwadratowego plastra, jak taśma termoprzewodząca AG Thermopad 30x30x2mm - w wielu przypadkach wystarczy zatem zdjąć osłony warstwy samoprzylepnej i bez przycinania, po prostu przykleić plaster we właściwym miejscu obudowy elementu. Nie trzeba sięgać przy tym po żadne dodatkowe narzędzia - np. strzykawki, niezbędne w przypadku aplikacji pasty.

Kiedy należy zastosować taśmę zamiast pasty termoprzewodzącej?

Warto poznać główne zasady stosowania środków takich jak pasty i taśmy termoprzewodzące. W niektórych przypadkach użycie taśmy termoprzewodzącej jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Najczęstszym zastosowaniem są układy scalone w obudowach SMD, uniemożliwiających (w przeciwieństwie np. do popularnych obudów TO-220) przykręcenie radiatora za pomocą śruby. To, która forma ochrony elementów przed przegrzaniem będzie efektywniejsza, zależy również od ilości dostępnego miejsca - jeśli jest go niewiele, zdecydowanie łatwiejsza okaże się aplikacja taśmy termoprzewodzącej.

W jakich sytuacjach taśmę termoprzewodzącą należy zastąpić pastą?

Pasta termoprzewodząca zapewnia z reguły znacznie lepszy transfer ciepła, zarówno ze względu na zastosowany skład materiałowy, jak i wielokrotnie mniejszą grubość warstwy (w porównaniu nawet do cienkich podkładek samoprzylepnych). Warunkiem zastosowania pasty jest jednak obecność innych środków, umożliwiających montaż mechaniczny radiatora – w przeciwieństwie do termopadów, pasta nie ma bowiem zdolności sklejania dwóch elementów.

Szerokość opakowania 4.5 cm
Wysokość opakowania 0.2 cm
Głębokość opakowania 8.5 cm
Masa opakowania 0.005 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Taśma termoprzewodząca AG Thermopad 30x30x2mm - 2,4W/mK

4.3/5

Średnia Ocena

3

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Jakub D. 19.09.2021 Potwierdzony zakup
radiator się trzyma
Radosław G. 10.08.2021 Potwierdzony zakup
ok.
Aleksander 19.02.2024 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: