Kategorie

Przekaźniki

W branży mechaniki, automatyki i komputeryzacji, przekaźniki odgrywają ogromną rolę. Bez nich, większość układów i systemów nie byłyby w stanie pracować poprawnie, dlatego tak chętnie i często wykorzystane są one przez konstruktorów szukających innowacyjnych projektów. Jeśli chcesz kupić przekaźnik i cieszyć się najlepszą jakością wyposażenia, to zachęcamy Cię do zapoznania się z naszymi propozycjami, które dostępne są w naszym sklepie Botland.com.pl.

Podkategorie

 • Moduły przekaźników Moduły przekaźników

  Moduły przekaźników To dział w naszym sklepie wypełniony po brzegi modułami przekaźników najróżniejszego typu, z wieloma ilościami kanałów (nawet do 16 na jednej płytce) oraz obsługującymi różne interfejsy - od Bluetooth po SPI czy Wi-Fi,...

 • Przekaźniki połprzewodnikowe SSR Przekaźniki połprzewodnikowe SSR

  Przekaźniki półprzewodnikowe SSR to urządzenia pozbawione jakichkolwiek styków mechanicznych – dlatego można mówić o nich, że wykonane są zgodnie z nową technologią półprzewodnikową. Jeśli w Waszym projekcie znajdą one swoje zastosowanie, to...

 • Przekaźniki tradycyjne Przekaźniki tradycyjne

  Przekaźniki tradycyjne W tej kategorii oferujemy Państwu przekaźniki tradycyjne - są to urządzenia oparte o styki mechaniczne z dostosowanymi wyprowadzeniami do płytek drukowanych PCB. Zapraszamy wszystkich majsterkowiczów i elektroników do zapoznania się z naszym ciekawym...


Produkty na stronie

Produkty na stronie

Przekaźniki w komputeryzacji i automatyzacji

Chociaż przekaźniki można spotkać już w każdym domu, nawet jeśli nie dysponujemy zaawansowanymi systemami automatyzacji (np. czujnikami ruchu podłączonymi do całej instalacji systemów ochronnych lub automatycznymi bramami wjazdowymi), to pełnią także bardzo ważną rolę w branży minikomputerów.

Posiadamy w swojej ofercie zarówno moduły jedno, jak i wielokanałowe, dzięki czemu każdy konstruktor i programista znajdzie odpowiedni asortyment dla swoich potrzeb. Zachęcamy także do zapoznania się z wszystkimi kategoriami przekaźników, do których należy m.in. podział na:

 • moduły przekaźników odpowiadające standardom najpopularniejszych minikomputerów, do których należą takie produkty jak Raspberry Pi, Arduino itp.
 • przekaźniki półprzewodnikowe, które pozbawione są mechanicznych styków i wykorzystują najnowszą technologię półprzewodnikową. Innowacyjna konstrukcja wpływa pozytywnie na pracę, żywotność i parametry produktów,  
 • przekaźniki tradycyjne, czyli najbardziej popularna forma wykorzystująca styki mechaniczne. Przystosowane są do klasycznych drukowanych płytek PCB.

Przekaźnik i jego odpowiedzialna rola w mechanice i technologii

Przekaźnik elektryczny został zaprojektowany i wykonany w taki sposób, by mógł dokonać nagłej zmiany stanu w obwodach wyjściowych, jeśli w obwodach wejściowych zostały spełnione wszystkie warunki. Reaguje on na zmiany wejściowych wartości fizycznych, np. napięcia, natężenia prądu, ciśnienie, temperaturę itp. Wykonuje wtedy najczęściej skokową prostą pracę, która polega na włączeniu lub wyłączeniu.

Niewielkie części tworzą wyjątkową całość zaawansowanych projektów, dlatego każdy miłośnik technologii zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną rolę odgrywa jakość wykorzystywanych materiałów. Dostarczamy do Was jedynie wyselekcjonowany asortyment z najwyższej półki, by każda konstrukcja była bezpieczna i działająca w sposób poprawny oraz satysfakcjonujący.