Kategorie

Przekaźniki

W branży mechaniki, automatyki i komputeryzacji, przekaźniki odgrywają ogromną rolę. Bez nich, większość układów i systemów nie byłyby w stanie pracować poprawnie, dlatego tak chętnie i często wykorzystane są one przez konstruktorów szukających innowacyjnych projektów. Jeśli chcesz cieszyć się najlepszą jakością wyposażenia, to zachęcamy Cię do zapoznania się z naszymi propozycjami, które dostępne są w naszym sklepie Botland.com.pl.

Podkategorie

 • Moduły przekaźników

  Przekaźnik na płytkach drukowanych z wyprowadzeniami dla Arduino, Raspberry Pi i innych mikrokontrolerów i minikomputerów.

 • Przekaźniki połprzewodnikowe SSR

  Przekaźniki półprzewodnikowe SSR to urządzenia pozbawione jakichkolwiek styków mechanicznych – dlatego można mówić o nich, że wykonane są zgodnie z nową technologią półprzewodnikową. Jeśli w Waszym projekcie znajdą one swoje zastosowanie, to...

 • Przekaźniki tradycyjne

  Urządzenia oparte o styki mechaniczne z wyprowadzeniami przystosowanymi do płytek drukowanych PCB.


Produkty na stronie

Produkty na stronie

Przekaźniki w komputeryzacji i automatyzacji

Chociaż można je spotkać już w każdym domu, nawet jeśli nie dysponujemy zaawansowanymi systemami automatyzacji (np. czujnikami ruchu podłączonymi do całej instalacji systemów ochronnych lub automatycznymi bramami wjazdowymi), to pełnią także bardzo ważną rolę w branży minikomputerów.

Posiadamy w swojej ofercie zarówno moduły jedno, jak i wielokanałowe, dzięki czemu każdy konstruktor i programista znajdzie odpowiedni asortyment dla swoich potrzeb. Zachęcamy także do zapoznania się z wszystkimi kategoriami przekaźników, do których należy m.in. podział na:

 • moduły przekaźników odpowiadające standardom najpopularniejszych minikomputerów, do których należą takie produkty jak Raspberry Pi, Arduino itp.
 • przekaźniki półprzewodnikowe, które pozbawione są mechanicznych styków i wykorzystują najnowszą technologię półprzewodnikową. Innowacyjna konstrukcja wpływa pozytywnie na pracę, żywotność i parametry produktów,  
 • przekaźniki tradycyjne, czyli najbardziej popularna forma wykorzystująca styki mechaniczne. Przystosowane są do klasycznych drukowanych płytek PCB.

Przekaźnik i jego odpowiedzialna rola w mechanice i technologii

Przekaźnik elektryczny został zaprojektowany i wykonany w taki sposób, by mógł dokonać nagłej zmiany stanu w obwodach wyjściowych, jeśli w obwodach wejściowych zostały spełnione wszystkie warunki. Reaguje on na zmiany wejściowych wartości fizycznych, np. napięcia, natężenia prądu, ciśnienie, temperaturę itp. Wykonuje wtedy najczęściej skokową prostą pracę, która polega na włączeniu lub wyłączeniu.

Niewielkie części tworzą wyjątkową całość zaawansowanych projektów, dlatego każdy miłośnik technologii zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną rolę odgrywa jakość wykorzystywanych materiałów. Dostarczamy do Was jedynie wyselekcjonowany asortyment z najwyższej półki, by każda konstrukcja była bezpieczna i działająca w sposób poprawny oraz satysfakcjonujący.