Czym są i jak działają moduły przekaźnikowe?
Moduły przekaźników oferowane w naszym sklepie to urządzenia elektryczne i elektroniczne, których zadaniem, przy spełnieniu odpowiednich warunków, jest nagła zmiana stanu w jednym lub więcej obwodach wyjściowych. Ponadto są wykorzystywane do sterowania urządzeniami i znajdują zastosowanie w systemach alarmowych.
Przekaźnik odpowiada na zmianę wejściowej wielkości fizycznej, takiej jak napięcie, natężenie, ciśnienie czy temperatura w taki sposób, że gdy przekroczy pewien poziom, sygnał zmienia się skokowo, zazwyczaj za sprawą komend “włącz” albo “wyłącz”. Moduły przekaźnikowe równi od siebie m.in. maksymalna moc łączeniowa.
Przekaźnikowe moduły - zastosowanie
Dzięki swojemu działaniu, przekaźniki pozwalają większej amplitudzie czy poziomowi napięć wywoływać skutki w obwodach. Istnieją przekaźniki nadmiarowe i niedomiarowe, które reagują na zmianę mierzonej wielkości ponad lub poniżej określonego poziomu.
Przykładem jest przekaźnik nadprądowy, który zadziała, gdy wartość prądu przepływającego przez niego przekroczy określoną wartość. Oferujemy Państwu moduły przekaźników gotowe do wdrożenia do projektowanego systemu, czy też modelu.
Optoizolacja
Nasze moduły przekaźników, które Państwu prezentujemy, wyposażone są w optoizolację. Czym jest optoizolacja? To nic tak skomplikowanego, jak mogłoby się wydawać. Optoizolacja to odseparowanie od siebie poszczególnych obwodów za pomocą sterowania sygnałami.
Możliwe jest to dzięki zastosowaniu Transoptora, który wysyła sygnały sterujące w taki sposób, aby odizolować elektrycznie te obwody. Proces optoizolacji pozwala zabezpieczyć wybrane elementy układu - zazwyczaj tych najdroższych w naszym systemie.
Różnica pomiędzy stycznikiem a przekaźnikiem
Jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma układami, skoro zasada ich działania jest taka sama? Polega ona na układach, w jakich są stosowane. Styczniki to urządzenia do załączania układów silnoprądowych - na przykład silniki elektryczne, a przekaźniki w układach niskoprądowych lub sygnałach o potencjale zerowym - na przykład w programowaniu sterowników logicznych.
Wynika z tego też znacznie większa trwałość przekaźników niż styczników (kilka milionów łączeń na przekaźnikach, do kilku tysięcy na stycznikach).
W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie moduły przekaźnikowe renomowanych producentów. Poszczególne modele różni m.in. napięcie zasilania (np. 12V DC), czas załączenia, maksymalny prąd łączeniowy (prąd styków przekaźnika).
Moduły przekaźników - FAQ