Kategorie

Tranzystory unipolarne (MOSFET)

MOSFET (Metal-Oxide Semiconductor Field-Effect Transistor) to obecnie standardowa technologia produkcji tranzystorów unipolarnych i obwodów scalonych, które wykorzystywane są m.in. w robotyce, komputerach i inteligentnych układach elektronicznych. W tej kategorii naszego sklepu Botland.com.pl znajdziecie zarówno tranzystory wysokiej jakości, akcesoria, jak i gotowe moduły. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem, który przygotowaliśmy z myślą o najbardziej wymagających klientach i miłośnikach zaawansowanych innowacji technologicznych.

Podkategorie

  • P MOSFET P MOSFET

    Tranzystory unipolarne MOSFET z kanałem typu P.

  • N MOSFET N MOSFET

    Tranzystory unipolarne MOSFET z kanałem typu N.


MOSFET – zastosowanie tranzystorów unipolarnych

Wykorzystanie tego elementu we wzmacniaczach oferuje ogromną ilość kombinacji czynnych elementów. Tranzystory MOSFET mogą być stosowane m.in. we wzmacniaczach o bezpośrednim sprzężeniu, wzmacniaczach różnicowych, czy chociażby wyłącznikach analogowych i mostkach z automatycznym równoważeniem. Często są głównym kluczem, dzięki któremu załączane są moduły, układy lub podzespoły pobierające dużą moc, np. silniki.

W uproszczeniu są one najczęściej wykorzystywane jako sterowane napięciem przełączniki. Majsterkowicze i konstruktorzy mogą wykorzystywać je niemal we wszystkich urządzeniach lub maszynach, niezależnie od stanu ich zaawansowania. W tej kategorii znajdziecie tranzystory unipolarne P MOSFET (z kanałem typu P) i N MOSFET (z kanałem typu N).

Kiedy najlepiej wykorzystywać tranzystory MOSFET? Doskonale sprawdzą się podczas sterowania obciążeniami, które wykorzystują prąd rzędu amperów. Wystarczy zatem ustawienie odpowiedniego potencjału, bez konieczności dostarczania energii przez sterownik.

Niezbędne akcesoria i wyposażenie – wszystko dostępne w Botland.com.pl

Zależy nam na tym, by zapewnić Wam asortyment, który pomoże zdobyć jeszcze większe doświadczenie w projektowaniu i konstruowaniu urządzeń, układów i narzędzi elektronicznych. Udostępniamy zatem elementy, tranzystory MOSFET, akcesoria i moduły, które pozwolą na udoskonalenie każdego projektu. W dostępnej ofercie znajdziecie m.in. gotowe moduły wykonawcze, które pozwalają na kontrolowanie urządzeń o wyższym poborze prądu.

Posiadamy także zestawy testowe, dzięki którym możesz zweryfikować sprawność i wydajność poszczególnych elementów elektronicznych. Zachęcamy do zapoznania się z wyposażeniem, które przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników technologii.