Kategorie

Tranzystory unipolarne (MOSFET)

Tranzystory unipolarne (MOSFET) - Tranzystory unipolarne występują w wielu różnych odmianach, każda z nich mocno różni się od pozostałych. W naszym sklepie oferujemy Państwu bogaty wybór tych akcesoriów elektronicznych. Mosfet, czyli Metal-Oxide Semiconductor Field-Effect Transistor to technologia wykorzystywana obecnie do produkcji tranzystorów unipolarnych i obwodów scalonych, które używane są na przykład w komputerach czy robotyce. Tranzystor MOSFET to jeden z najpopularniejszych aktualnie elementów elektronicznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań do kontaktu z nami. 

Podkategorie

  • P MOSFET P MOSFET

    P MOSFET (Metal-Oxide Semiconductor Field-Effect Transistor) to najpopularniejszy i najczęściej stosowany rodzaj tranzystorów unipolarnych. Najważniejszym zadaniem tranzystorów MOSFET jest możliwość sterowania przepływem prądu o dużych wartościach - mogą na...

  • N MOSFET N MOSFET

    W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór tranzystorów unipolarnych MOSFET z kanałem typu N. To elementy elektroniczne, których zadaniem jest sterowanie przepływem energii elektrycznej na skutek odpowiednich działań. Po podaniu odpowiedniego sygnału...


Tranzystory kluczowe elementy

Tranzystory unipolarne (MOSFET), które oferujemy Państwu to obecnie najczęściej stosowany typ tranzystorów np. jako klucze załączające podzespoły pobierające dużą moc. Budowa tranzystorów typu Mosfet składa się z pięciu podstawowych elementów – bramki G, izolatora, podłoża B, drenu D oraz źródła S. Większość tranzystorów, które Państwu oferujemy, mają podłoże zwarte ze źródłem, więc dysponują trzema wyprowadzeniami. W kategorii Tranzystory unipolarne (MOSFET) proponujemy dwa rodzaje tego elementu: z kanałem typu N oraz P.

Dwa kanały tranzystorów Mosfet

W naszej ofercie Tranzystory unipolarne (MOSFET) dostępne są dwie wersje: typ N i P, które różnią się od siebie swoją budową. Najczęściej wybierane są tranzystory z kanałem wzbogaconym, w których powstaje kanał po przyłożeniu napięcia pomiędzy źródło i bramkę. Przez wyłączony tranzystor nie płynie prąd, a to za sprawą drenu, który znajduje się na potencjale wyższym, niż podłoże, co polaryzuje złącze p-n zaporowo. Każdy majsterkowicz czy konstruktor może je wykorzystać jako sterowane napięciem przełączniki w niemal wszystkich urządzeniach, czy maszynach.

Tranzystory MOSFET - Najważniejsze parametry

Tranzystory unipolarne (MOSFET), które posiadamy w ofercie naszego sklepu Botland, dysponują szeregiem rozmaitych parametrów, a do najważniejszych z nich z punktu sterowanego przełącznika jako najczęstszego wykorzystania przez majsterkowiczów to m.in. rezystancja otwartego kanału, gdzie w takim stanie tranzystor działa jak rezystor, w którym im mniejszy opór, tym mniejsza strata mocy. Maksymalne napięcie bramka-źródło, którego nie należy przekraczać, aby nie uszkodzić tranzystora. Maksymalny prąd drenu oraz maksymalna moc strat.

Zastosowanie transformatorów Mosfet

Oferowane przez nas Tranzystory unipolarne (MOSFET) najczęściej znajdują zastosowanie jako sterowane napięciem przełączniki, gdzie ujawniają się dwie największe zalety tych elementów, czyli brak poboru prądu przez bramkę oraz niska rezystancja otwartego kanału. Używanie polecanych przez nas tranzystorów bipolarnych polecane jest, gdy układ zasilany jest niskim napięciem. Tranzystory unipolarne (MOSFET) zalecane są do sterowania obciążeniami pobierającymi prądy rzędu amperów. Najważniejszym wnioskiem z tej grupy elektroniki jest fakt, że tranzystory MOSFET, to układy, gdzie płynący prąd zależy od wartości przyłożonego napięcia.

Najpopularniejsze Mosfety.

W naszym sklepie dostępne są dziesiątki transformatorów, choć liczba produkowanych jest wielokrotnie większa, jednak dla początkujących majsterkowiczów i elektroników przydatne jest kilka typów. Najpopularniejsze w handlu detalicznym to tak naprawdę trzy rodzaje: IRFZ44N – jego główną zaletą jest niska rezystancja otwartego kanału i możliwość przewodzenia wysokiego napięcia, IRL oraz BSS. Zapraszamy w razie pytań do kontaktu z naszym działem technicznym, odpowiemy na każde pytanie!