Dlaczego MOSFET typu N?
MOSFET (Metal-Oxide Semiconductor Field-Effect Transistor) to jeden z najpopularniejszych typów tranzystorów wykorzystywanych w elektronice. Składa się z bramki, drenu, źródła, półprzewodnika oraz izolatora (lub przestrzeni na kanał N). Do drenu i źródła doprowadzone są kontakty - między nimi znajduje się powierzchnia półprzewodnika pokryta cienką powierzchnią izolatora. Tranzystory te działają, korzystając przede wszystkim z właściwości półprzewodników typu N i typu P. Powstają one wskutek zmieszania krzemu z pierwiastkiem mającym jeden więcej elektron walencyjny (donory) - powstaje półprzewodnik N, lub jeden elektron walencyjny mniej (akceptory) - powstaje półprzewodnik P. Po dodaniu do krzemu atomów pierwiastka posiadającego o jeden więcej elektron walencyjny niż w krzemie (donory) powstanie półprzewodnik typu N. Analogicznie sytuacja wygląda w momencie, kiedy do krzemu zostaną dodane atomy pierwiastka mającego jeden elektron walencyjny mniej (akceptory) - powstanie wówczas półprzewodnik typu P. N MOSFET to tranzystory z kanałem typu N - podłoże ma domieszkowane akceptory, natomiast dren oraz źródło mają domieszkowane donory.
Co oferujemy w tym dziale?
W naszej ofercie N MOSFET posiadamy szeroki wybór tranzystorów typu N, miniprzełączniki oraz zestawy do testowania elementów elektronicznych. Te urządzenia są bardzo uniwersalne - są w stanie rozpoznać szeroką gamę różnorodnych komponentów oraz podać ich właściwości. To bardzo pomocne narzędzie dla każdego elektronika. Jeżeli na przykład posiadasz elementy elektroniczne i nie wiesz, czym one są (na przykład dlatego, że farba się z nich zmyła i nie da się ich rozpoznać po kształcie), dzięki takiemu sprzętowi dowiesz się, co to jest i jakie ma właściwości. Jeżeli jest to opornik, otrzymasz informację o jego rezystancji, natomiast jeżeli jest to kondensator - dowiesz się, jaką ma pojemność. Urządzenia są przystosowane do rozpoznawania elementów wykonanych w technologii THT (do montażu przewlekanego) oraz SMD (do montażu powierzchniowego). Są w stanie rozpoznać tranzystory MOSFET (z kanałami typu P i N), tranzystory bipolarne (PNP i NPN) oraz takie elementy jak rezystory, kondensatory czy diody. Część urządzeń ma także funkcję niewielkiego generatora sygnału prostokątnego, generatora sygnału PWM oraz miernika częstotliwości.
Tranzystory
W tej kategorii głównymi produktami są oczywiście tranzystory. Posiadamy między innymi podwójne tranzystory SMD (zamknięte w obudowie SO-08) - maksymalny prąd drenu to 3,5 A, maksymalne napięcie nie może przekroczyć 20 V, rezystancja to około 0,1 Ω. Dostępne są także pojedyncze tranzystory SMD w paczkach po 5 sztuk - maksymalne napięcie dla nich to 30 V, prąd to 5 A, a opór to zaledwie 0,029 Ω. W paczkach po 5 sztuk oferujemy także modele zamknięte w obudowie SOT-223 (SMD) o maksymalnym prądzie drenu 2 A, maksymalnym napięciu 55 V, zamknięte w obudowach MICRO3 (SMD) o maksymalnym prądzie drenu 4,2 A, maksymalnym napięciu 20 V i rezystancji 0,045 Ω oraz zamknięte w SOT-23 (SMD) o maksymalnym prądzie drenu 1,2 A, maksymalnym napięciu 20 V i rezystancji 0,25 Ω. Posiadamy także tranzystory przeznaczone do montażu przewlekanego (THT) - w obudowie TO-220, o maksymalnym prądzie drenu 9,7 A, maksymalnym napięciu 100 V i rezystancji 0,2 Ω, w obudowie TO-220, o maksymalnym prądzie drenu 26 A, maksymalnym napięciu 50 V i rezystancji 0,55 Ω oraz po 10 sztuk w obudowach TO92 o maksymalnym prądzie drenu 0,2 A, maksymalnym napięciu 60 V i rezystancji 9 Ω, po 5 sztuk w obudowach TO-220, o maksymalnym prądzie drenu 41 A, maksymalnym napięciu 55 V i rezystancji 0,0175 Ω, po 5 sztuk w obudowach TO-220, o maksymalnym prądzie drenu 22 A, maksymalnym napięciu 100 V i rezystancji 0,055 Ω, po 5 sztuk o maksymalnym prądzie drenu 36 A, maksymalnym napięciu 100 V i rezystancji 0,044 Ω oraz po 5 sztuk o maksymalnym prądzie drenu 47 A, maksymalnym napięciu 55 V i rezystancji 0,022 Ω.