Kategorie

Czujniki czystości powietrza

W czasach, gdy zanieczyszczenie powietrza stanowi coraz większe zagrożenie, a większość osób posiada różnego rodzaju alergie i dolegliwości z układem oddechowym, czujnik czystości powietrza powinien stanowić standardowe wyposażenie każdego biura, pomieszczenia służbowego, magazynu, hali produkcyjnej, a nawet mieszkania. Z pomocą tego niewielkiego elementu, można stworzyć zaawansowany system, który będzie informować użytkowników o tym, że ilość pyłu zbliża się do niebezpiecznych wartości.

Filtrowanie

Moduł - obsługa
Producenci

Produkty na stronie

Produkty na stronie

W ofercie naszego sklepu BOTLAND każdy może znaleźć zarówno gotowe czujniki pyłu, czystości powietrza, temperatury, a nawet wilgoci oraz stężenia substancji niebezpiecznych, które nie potrzebują dodatkowe wyposażenia, jak i niewielkie modułu czujników, które należy połączyć z Arduino lub Raspberry, tworząc zaawansowaną stacją informującą o stanie otoczenia.

Czujnik czystości powietrza – bezpieczeństwo w prywatnym warsztacie i hali

Pracując w prywatnym warsztacie, niezależnie od tego, czy zajmują się Państwo klejeniem replik samolotów lub statków, czy pojazdami mechanicznymi – każdy posiada stały kontakt z wieloma groźnymi dla zdrowia substancjami. Sytuacja wygląda jeszcze poważniej, jeśli pracownicy spędzają na hali produkcyjnej lub w magazynie wiele godzin, zarabiając w ten sposób na życie, ponieważ ich drogi oddechowe mają cały czas kontakt z zagrożeniem.

We wszystkich przypadkach, należy wyposażyć pomieszczenia w czujniki czystości powietrza, substancji szkodliwych, pyłu i wilgoci, która również może posiadać negatywny wpływ na organizm ludzki. Na wypadek sytuacji awaryjnej, gdy pojawi się informacja o zagrożeniu, należy niezwłocznie założyć maskę ochronną i opuścić pomieszczenie. Jeśli ryzyko jest spowodowane wyciekiem gazu, konieczne jest również wezwanie odpowiednich służb, zabezpieczających budynek w sposób profesjonalny i odpowiedni.