Kategorie

PyCom IoT ESP32

Firma PyCom powstała jako startup założony przez Freda de Haro, dzięki środkom finansowym zebranym poprzez kampanię crowdfundingową w serwisie Kickstarter. Popularność zyskała po wdrożeniu na rynek płytki rozwojowej WiPy dla projektów IoT, pracującej na systemie Linux z przygotowanym oprogramowaniem pod tworzenie aplikacji w języku MicroPython. Oparte na układzie ESP32 płytki PyCom wyposażone są w moduły elektroniczne zapewniające komunikację z urządzeniami zewnętrznymi na kilka sposobów. W ofercie posiadamy także dedykowane akcesoria, takie jak m.in. obudowy, anteny i inne rozszerzenia sprzętowe współpracujące z płytkami PyCom.

PyCom – mała platforma rozwojowa dla aplikacji IoT

Już pierwszym elementem płytek PyCom, który zwraca szczególną uwagę, jest mikrokontroler ESP32 w technologii SoC z wbudowanym zintegrowanym modułem wi-fi o zasięgu do 1 km i Bluetoothem. Ponadto konstrukcja płytki wspiera także komunikację drogą bezprzewodową z urządzeniami zewnętrznymi za pomocą modułów LTE-CAT M, Sigfox oraz radiowego LoRa pracującego na częstotliwości 868 MHz. W sklepie Botland dostępne są także praktyczne dodatki do PyCom, takie jak moduły rozszerzeniowe i dedykowane obudowy. Nakładki, takie jak PySense czy PyTrack, posiadają wbudowane urządzenia pokroju czujników umożliwiających pomiar temperatury, wilgotności, przyspieszenia i innych wielkości fizycznych. Mogą być one zasilane z baterii LiPol bądź przez złącze micro USB. Minikomputer PyCom IoT wspiera także oprogramowanie i współpracę z wtyczką PyMakr dla aplikacji typu atom, visual studio czy intelliJ. Działa też z wtyczką PyMate umożliwiającą sterowanie płytkami PyCom z pokładu telefonu komórkowego.

Filtrowanie

UC - Mikrokontroler
UC - Taktowanie
UC - Ilość rdzeni
UC - Pamięć RAM
UC - Pamięć zew.
UC - Piny cyfrowe
UC - Interfejs USB
UC - Złącze zas.
Producenci
UC - Port HDMI
UC - Ethernet
UC - Moduł WiFi
UC - Bluetooth
UC - Interfejs kamery
UC - System Linux
UC - System Android
UC - System Windows

Wszechstronne możliwości sprzętowe

Wbudowany na płytkach PyCom moduł komunikacyjny Sigfox może pracować na czterech zakresach częstotliwości radiowych o zasięgu 50 km, odpowiednio: RCZ1 przy 868 MHz w Europie, RCZ2 przy 902 MHz w USA, Kanadzie i Meksyku, RCZ3 dla Japonii i Korei Południowej oraz RCZ4 między 920 MHz a 922 MHz dla Australii, Nowej Zelandii, Ameryki Środkowej i Azji Południowo-Wschodniej. Wspólne dla wszystkich modeli płytek PyCom jest wyposażenie sprzętowe, takie jak złącze GPIO. W zależności od modelu jest ono 22- lub 24-pinowe i umożliwia komunikację z urządzeniami zewnętrznymi za pomocą interfejsów UART, I2C, SPI, nanoSIM, a także generowanie sygnału PWM do sterowania np. silnikami elektrycznymi i oświetleniem. Dotyczy to także pamięci RAM i FLASH o pojemnościach odpowiednio po 4 MB i 8 MB, 8-kanałowego przetwornika analogowo-cyfrowego o 12-bitowej rozdzielczości oraz 2-kanałowego przetwornika cyfrowo-analogowego o 8-bitowej rozdzielczości. Płytki PyCom cechują się niskim poborem energii i mogą być zasilane przez wiele godzin z baterii bez przerwy, poprzez dedykowane 2-pinowe złącze JST, fabrycznie zainstalowane na płytce.