Kategorie

Płytki zgodne z Arduino

Platforma Arduino od momentu swojego zaistnienia na rynku stała się jednym z najpopularniejszych rozwiązań zarówno wśród osób chcących rozpocząć przygodę z systemami wbudowanymi od podstaw, jak i osób z wieloletnim doświadczeniem w szeroko pojętym programowaniu i elektronice. Wielki sukces Arduino sprawił, że inni producenci systemów wbudowanych rozszerzyli swoją ofertę o płytki kompatybilne z tą platformą. Nasza oferta obejmuje ponad 100 różnych modułów, za pomocą których będziesz mógł rozbudować swoją płytkę Arduino.

Podkategorie


Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
UC - Mikrokontroler:
UC - Pamięć Flash:
UC - Pamięć RAM:
UC - Piny cyfrowe:
UC - Kanały PWM:
Producenci
Napięcie wyjścia od
Napięcie wyjścia do
UC - Taktowanie:
UC - Rdzeń:
UC - Ethernet:
UC - Moduł WiFi:
UC - Bluetooth:
UC - GSM/GPRS
UC - Interfejs UART
UC - Interfejs USB:
UC - Interfejs I2C
UC - Interfejs SPI
UC - Interfejs CAN
UC - Przetwornik CA
UC - Przetwornik AC
UC - wejścia analog.
UC - microSD

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Na co zwrócić uwagę przy klonach Arduino?

Popularność platformy Arduino oraz fakt, że jest ona platformą typu Open Source, sprawił, że inni producenci systemów wbudowanych wdrożyli do produkcji odpowiedniki oryginalnego Arduino. Pomiędzy oryginalnymi płytkami Arduino, a ich legalnymi klonami od innych producentów, nie ma znaczących różnic. Tak samo jak oryginały, wykorzystują one mikrokontrolery takie jak np. ATMega328 oraz mają taki sam układ portów GPIO. Inne najważniejsze elementy rzutujące na kompatybilność płytki to wbudowany bootloader, czyli dedykowany program rozruchowy dla Arduino oraz wsparcie ze strony firmy Arduino. Bootloader może zostać zaktualizowany w zależności od mikrokontrolera wbudowanego w płytkę klonu Arduino.

Klony Arduino - podstawa ciekawych projektów elektronicznych

Oferowane przez sklep Botland moduły kompatybilne z Arduino, umożliwiają zbudowanie wielu ciekawych urządzeń, tak jak samo w jak w oparciu o oryginalne moduły z Arduino.

Pisząc własny kod źródłowy lub wgrywając do klonu Arduino gotowy kod autorstwa innego użytkownika, możesz zbudować takie projekty jak np. robot line-follower, programator obrabiarki CNC, brama elektryczna, alarm antywłamaniowy, czujnik zmierzchowy do sterowania oświetleniem, syntezator muzyczny i wiele innych. Możliwości programowania klonów Arduino ogranicza tylko i wyłącznie wyobraźnia konstruktora. Wbudowane układy do komunikacji modułów kompatybilnych z Arduino przez Bluetooth i WiFi, umożliwiają zdalne sterowanie różnymi urządzeniami i procesami technologicznymi za niewielką cenę.