Kategorie

Ekspandery wyprowadzeń

Oferowane przez nas ekspandery wyprowadzeń to układy scalone lub niewielkie moduły, które pozwalają na podłączanie dodatkowych linii wejścia/wyjścia do mikrokontrolera. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy oryginalna liczba wyjść w mikrokontrolerze nie wystarcza do obsłużenia wszystkich zadań koniecznych do wykonania założeń projektu. Posiadamy szeroki wybór różnorodnych ekspanderów, które są w stanie rozszerzyć ilość wyprowadzeń o różne ilości pinów.

Ekspandery wyprowadzeń

W kategorii ekspandery wyprowadzeń oferujemy kilkanaście różnych rozwiązań. Nasz asortyment uwzględnia zarówno niewielkie układy scalone w obudowach DIP do montażu THT (montaż przewlekany), jak i bardziej rozbudowane moduły (z wlutowanymi układami scalonymi). Aby podłączyć urządzenie do mikrokontrolera, wykorzystuje się przygotowane wcześniej gniazda (na przykład do interfejsu I2C), wyprowadzenia przygotowane do montażu goldpinów lub goldpiny.

Co oferujemy?

Nasz asortyment uwzględnia między innymi szeroki wybór modułów stanowiących gotowe rozwiązania. Możesz wybrać jeden z nich i skorzystać w prosty, szybki sposób z ekspandera wyprowadzeń, poszerzając w znaczy sposób możliwości swojego mikrokontrolera. Posiadamy urządzenia przystosowane specjalnie do współpracy z Raspberry Pi, Arduino i Banana Pi, ale sprawdzą się także do innych mikrokontrolerów. Posiadamy między innymi ekspandery zwiększające ilość wyprowadzeń o 8 lub 16 pinów (analogowe lub cyfrowe, często również dwukierunkowe piny). Mogą rozszerzać ilość wyprowadzenia I2C, GPIO, PWM i wiele innych. Mux Shield II to proponowany przez nas ekspander wyprowadzeń przeznaczony dla Arduino, który jest w stanie zwiększyć ilość wyprowadzeń nawet o 48 pinów (mogą działać dwukierunkowo jako cyfrowe lub jako wejścia analogowe).

W ofercie posiadamy również niewielkie układy scalone w obudowach typu DIP, przeznaczone do montażu przewlekanego (THT). Te urządzenia są najtańszym sposobem, aby nabyć własny ekspander i poszerzyć możliwości swojego mikrokontrolera. Jeżeli tworzysz własne urządzenie, w którym znaczenie mają jego rozmiary lub waga, jest to znakomite rozwiązanie dla Ciebie. Oferowane przez nas moduły to gotowe projekty wykorzystujące podobne urządzenia, jednak są przystosowane do różnych zadań. Możesz zaprojektować własną płytkę, która będzie zoptymalizowana pod potrzeby Twojego urządzenia - wystarczy na niej umieścić swoje inne konieczne komponenty i tym samym zaoszczędzić miejsce.