DFRobot Gravity - przełącznik cyfrowy, bistabilny

Indeks: DFR-06290 EAN: 6959420910236

Cyfrowy przełącznik bistabilny ze złączem 3-pinowym. Zasilany jest napięciem od 3,3 V do 5 V, współpracuje z modułami Arduino. Każde naciśnięcie zmienia jego stan na przeciwny.

DFRobot Gravity - przełącznik cyfrowy, bistabilny
9,25 zł
7,52 zł netto
Producent: DFRobot
Kompatybilny z: Arduino Raspberry Pi

Opis produktu: DFRobot Gravity - przełącznik cyfrowy, bistabilny

Cyfrowy przełącznik bistabilny ze złączem 3-pinowym. Zasilany jest napięciem od 3,3 V do 5 V, współpracuje z modułami Arduino. W zestawie znajduje się przewód przystosowany do nakładki DFRobot IO Expansion Shield. Każde naciśnięcie przycisku zmienia jego stan na przeciwny. Aktualny stan jest utrzymywany do ponownego naciśnięcia.

DFRobot Gravity - przełącznik cyfrowy, bistabilny – Sklep Botland

Przełącznik cyfrowy bistabilny DFRobot Gravity jest wyposażony w dwa otwory montażowe umożliwiające stabilne przytwierdzenie przełącznika np. do obudowy. Przełącznik jest przystosowany do zasilania napięciem w zakresie od 3,3 V do 5 V.

Przełącznik cyfrowy bistabilny wyróżnia się samoblokującym działaniem. Pojedyncze wciśnięcie przycisku jest odpowiedzialne za załączenie obwodu. Ponowne pojedyncze naciśnięcie rozłącza obwód. Każdorazowe naciśnięcie przycisku kończy się powrotem do pierwotnej pozycji. Przełączniki bistabilne są powszechnie wykorzystywane w różnego rodzaju projektach DIY, wymagających do działania zmiany stanu na przeciwny.

DFRobot Gravity - bistabilny przełącznik cyfrowy

Przełącznik cyfrowy bistabilny z serii DFRobot Gravity może być wykorzystywany do sterowania dwoma stanami, np. ON i OFF. W połączeniu z mikrokontrolerem lub minikomputerem jest używany do sterowania zasilaniem różnego rodzaju urządzeń.

Kolejnymi zastosowaniami są systemy alarmowe. Przełączniki bistabilne są wykorzystywane do aktywowania i dezaktywowania całego systemu. Ponadto przełącznik cydrowy DFRobot Gravity doskonale nadaje się do sterowania pracą silników pojazdów RC i robotów.

W asortymencie sklepu Botland można znaleźć szeroki wybór przełączników, przycisków i klawiszy marki DFRobot wykorzystywanych w różnego rodzaju projektów DIY (np. w konsoli do gier retro).

DFRobot Gravity - przełącznik cyfrowy, bistabilny

Produkt kompatybilny z Arduino

Przykładowy kod oraz szczegółowe informacje można znaleźć w przewodniku użytkownika.

 

Podłączenie

Moduł współpracuje z dowolnym mikrokontrolerem wyposażonym w wejścia cyfrowe, w tym również Arduino. W celu odczytania danych wystarczy podłączyć zasilanie oraz pin wyjściowy do dowolnego wejścia mikrokontrolera i odczytać jego stan.

Przykład podłączenia czujnika z Arduino.

 

Specyfikacja przełącznika cyfrowego DFRobot Gravity

  • Wymiary płytki: 22 x 30 mm

DFRobot DTMF Shield dla Arduino

 Płytka jest dopasowana do złącz DFRobot IO Expansion Shield dla Arduino V7.1.

Zestaw zawiera:

  • Cyfrowy przełącznik bistabilny
  • Przewód połączeniowy

 

Szerokość opakowania 5.6 cm
Wysokość opakowania 2.5 cm
Głębokość opakowania 6.2 cm
Masa opakowania 0.013 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: