Wyłącznik krańcowy otwarcia drzwi - czarny

Indeks: SES-03794 EAN: 5904422366322

Prosty czujnik otwarcia drzwi w czarnej, plastikowej obudowie. Naciśnięcie bolca powoduje rozwarcie obwodu pomiędzy dwoma stykami.

Wyłącznik krańcowy otwarcia drzwi - czarny
5,90 zł
4,80 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Czujnik krańcowy otwarcia drzwi - czarny

Prosty czujnik otwarcia drzwi w czarnej, plastikowej obudowie. Naciśnięcie bolca powoduje rozwarcie obwodu pomiędzy dwoma stykami.

Czujnik krańcowy otwarcia drzwi - kontaktron

Bolec luźny - obwód zwarty.

  

Czujnik krańcowy otwarcia drzwi

Bolec wciśnięty - obwód rozwarty.

Sprawdź w jaki sposób połączyć czujnik z Arduino!

Specyfikacja czujnika otwarcia drzwi

  • Typ czujnika: magnetyczny
  • Materiał wykonania obudowy: plastik
  • Kolor obudowy: czarny

W naszej ofercie dostępne są również inne czujniki magnetyczne.

Niewielki, jednoczęściowy czujnik magnetyczny, przeznaczony do wykrywania otwarcia drzwi. Doskonale sprawdzi się jako sensor do systemów alarmowych, automatyki domowej (np. w celu sterowania lampą balkonową), etc. Pracuje w konfiguracji NC (normalnie zamknięty), co oznacza, że naciśnięcie czarnego bolca w kierunku korpusu wyłącznika powoduje rozwarcie styków.

Do podłączenia prezentowanego tutaj czujnika krańcowego otwarcia drzwi służą dwa elementy: jeden ze styków jest podłączony do konektora prostokątnego, drugi zaś – do blaszki, wyposażonej w sfazowany otwór i ukrytej pod czarną, tworzywową osłoną.

Czujniki magnetyczne do detekcji otwarcia okien i drzwi – co warto wiedzieć?

Czujniki magnetyczne należą do podstawowego arsenału elementów, które można znaleźć niemal w każdej instalacji alarmowej. Najczęściej stosowaną technologią są czujniki kontaktronowe, współpracujące z ruchomymi magnesami. Oznacza to, że sam zestyk kontaktronowy montuje się na ościeżnicy i podłącza – za pomocą odpowiednio ukrytego kabla – do wejścia centralki alarmowej. Dokładnie na tej samej wysokości, ale – tym razem – na brzegu skrzydła drzwiowego, należy zamocować niewielki magnes trwały.

Zamknięcie drzwi powoduje zwarcie styków czujnika, co jest odczytywane przez uzbrojoną centralkę alarmową jako stan prawidłowy. Otwarcie drzwi oznacza oddalenie magnesu od kontaktronu, a w efekcie – rozwarcie jego styków. Taki stan powoduje wszczęcie procedury alarmowej, informując otoczenie (a także – w przypadku wykorzystania modułu GSM – samych użytkowników i/lub odpowiednie służby) o fakcie wtargnięcia do chronionego pomieszczenia osoby niepowołanej. Warto dodać, że przecięcie przewodu wywoła dokładnie taki sam efekt (gdyż także będzie wiązało się z rozwarciem obwodu).

Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 1.9 cm
Głębokość opakowania 6 cm
Masa opakowania 0.015 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Wyłącznik krańcowy otwarcia drzwi - czarny

4.7/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Janek 12.02.2023 Potwierdzony zakup
Jest ok
Tomasz Z. 29.09.2021 Potwierdzony zakup
Nie jest to najwyższa jakość.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: