Grove Creator Kit - Gamma - zestaw 40 modułów Grove dla Arduino

Indeks: SEE-15410 EAN: 5904422377854

Zestaw składający się z 40 modułów oraz przewodów z interfejsem Grove. Przeznaczony został dla twórców w każdym wieku, niezależnie od stopnia zaawansowania i doświadczenia z elektroniką. Wszystkie moduły zawarte w zestawie współpracują z Arduino oraz płytkami zgodnymi z Arduino. W zestawie znajduje się również przewodnik użytkownika z przykładowymi projektami oraz programami. 

579,00 zł
470,73 zł netto
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Wysyłka 24h
30 dni na zwrot
Producent: Seeedstudio
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: Grove Creator Kit - γ - 40 modułów Grove dla Arduino

Zestaw składający się z 40 modułów oraz przewodów z interfejsem Grove. Przeznaczony został dla twórców w każdym wieku, niezależnie od stopnia zaawansowania i doświadczenia z elektroniką. Wszystkie moduły zawarte w zestawie współpracują z Arduino oraz z płytkami zgodnymi z Arduino z wykorzystaniem odpowiedniej nakładki Grove Base Shield (brak w zestawie). W zestawie znajduje się również przewodnik użytkownika z przykładowymi projektami oraz programami. 

Grove Creator Kit - yZawartość zestawu została zamknięta w wygodnym pojemniku.

Uwaga!

Zestaw nie zawiera Arduino oraz nakładki Base Shield. Można je nabyć osobno w naszym sklepie.

Nakładka Base Shield nie jest wymagana, jednak ułatwia ona korzystanie z modułów.

System Grove

Grove to 4-pinowe złącze (zasilanie, masa oraz sygnał) do łączenia modułów z nakładką bazową dla Arduino lub Raspberry Pi. System Grove pozwala na szybkie i bezpieczne łączenie modułów za pomocą dedykowanego przewodu, bez obawy przed złym podłączeniem płytki z nakładką. Umożliwia tworzenie projektów bez potrzeby lutowania, czy stosowania płytki stykowej. Metoda montażu przypomina klocki LegoPodczas używania modułów z tym interfejsem, wymagany jest odpowiedni przewód oraz płytka główna Seeeduino lub nakładka Base Shield dla Arduino. 

Główne cechy zestawu Creator Kit

 • Kompatybilność z Arduino Uno
 • Bogaty podręcznik
 • Podręczny organizer
 • Liczne przykłady i poradniki
 • Idealny na prezent
 • Nie wymaga lutowania

Główną zaletą systemu Grove jest unifikacja złącz. W praktyce oznacza to, że jeśli ilość modułów w zestawie okaże się niewystarczająca to w każdej chwili można dobrać z szerokiej gamy Grove inny dowolny czujnik i połączyć go z płytką bazową z wykorzystaniem dedykowanych przewodów Grove.

Zawartość zestawu

Zestaw 40 modułów Grove - Creator Kit γ.

Zestaw kompatybilny z ArduinoRaspberry Pi oraz micro:bit

Do zestawu został dołączony przewodnik użytkownika dla użytkowników Arduino, lecz moduły współpracują również z innymi platformami.

Przewodnik użytkownika

Do zestawu został dołączony bogaty w instrukcje oraz przykładowe kody przewodnik użytkownika w postaci ponad 100 str. książki. Przewodnik przeprowadzi Cię przez cały proces instalacji środowiska Arduino IDE i pokaże jak krok po kroku podłączyć i zaprogramować dany moduł.

Przewodnik użytkownika Grove Creator KitPrzewodnik użytkownika Grove Creator Kit.

Instrukcja do pobrania dostępna również w języku polskim.

Zawartość zestawu

W komplecie znajduje się 40 elementów, opis poszczególnych modułów dostępny jest w tabeli.

L.p. Zdjęcie Opis
1  Moduł z miniaturowym silnikiem wibracyjnym

Silnik wibracyjny + moduł - moduł z miniaturowym silnikiem prądu stałego.

2  Analogowy czujnik temperatury NTC Analogowy czujnik temperatury NTC - analogowy czujnik kompatybilny z Arduino oraz Raspberry Pi. Zasilany napięciem od 3,3 V do 5 V. Potrafi dokonywać pomiaru temperatury w zakresie od -40 °C do 125 °C z dokładnością do 1,5 °C.
3  3-osiowy akcelerometr cyfrowy 3-osiowy akcelerometr cyfrowy - moduł oparty o układ MMA76600FC z interfejsem I2C. Potrafi odczytywać zmiany orientacji położenia oraz wykrywać gesty.
4 Moduł z diodą LED Moduł z przełącznikiem suwakowym - moduł wyposażony w przełącznik suwakowy. Zasilany napięciem od 3,3 V do 5 V. 
5 Odbiornik podczerwieni IR 38kHz Odbiornik podczerwieni IR 38kHz 940nm - odbiornik podczerwieni działający na częstotliwości 38 kHz z napięciem od 3,3 V do 5,0 V.
6 Czujnik do pomiaru wilgotności gleby Czujnik / sonda do pomiaru wilgotności gleby - analogowy - czujnik służący do wyznaczania poziomu wilgotności gleby. Zasilany jest napięciem od 3,3 V do 5 V. Wyjściem jest napięcie analogowe, które zwiększa swoją wartość wraz ze wzrostem wilgotności.
7 Nadajnik podczerwieni IR 940nm Nadajnik podczerwieni IR 940nm - nadajnik podczerwieni emitujący światło o długości fali 940 nm. Działa z napięciem od 3,3 V do 5,0 V. Czujnik nadaje sygnał na odległość do 10 m. 
8 Cyfrowy czujnik płomieni Cyfrowy czujnik płomieni 760-1100nm - czujnik służący do wykrywania ognia. Zasilany jest napięciem od 4,75 V do 5,3 V. Zakres wykrywanej fali: od 760 nm do 1100 nm. 
9 Czujnik ruchu PIR Czujnik ruchu mini PIR - wykrycie obiektu sygnalizowane jest cyfrowo - stanem wysokim na pinie SIG. Zasięg czujnika wynosi 2 m. 
10 Dioda LED czerwona Moduł z czerwoną diodą LED - dioda LED zaczyna świecić kiedy pin sygnałowy zostanie przełączony na stan wysoki. Dodatkowo na płytce został umieszczony potencjometr do sterowania jasnością diody. 
11

Potencjometr obrotowy

Potencjometr obrotowy 10kΩ liniowy - złącze górne - potencjometr obrotowy liniowy 10 kΩ. Posiada zakres obrotu równy 300°.
12 Ultradźwiękowy czujnik odległości Ultradźwiękowy czujnik odległości 3-350cm - czujnik ultradźwiękowy działający w zakresie od 3 cm do 350 cm. Zasilany napięciem 5 V.
13 Klip na baterię 9V Przycisk Push Button z podświetleniem - niebieski - moduł wyposażony w przycisk z niebieską diodą LED. Zasilany napięciem od 3,3 V do 5 V. 
14 Wyświetlacz LCD 2x16 I2C Wyświetlacz LCD 2x16 I2C biało-niebieski z podświetleniem - monochromatyczny wyświetlacz LCD 2 x 16 znaków z podświetleniem o wysokiej jasności.
15 Thumb Joystick z przyciskiem Thumb Joystick z przyciskiem - moduł z płytką - moduł wyposażony w joystick podobny do analogowych urządzeń wykorzystywanych np. w kontrolerach do gier. Posiada możliwość wykrywania ruchów w dwóch kierunkach oraz przycisk, załączany poprzez naciśnięcie gałki.  
16 Czujnik dźwięku LM386 Czujnik dźwięku LM386 - moduł oparty o układ LM386 i mikrofon elektretowy. Zasilany może być napięciem z zakresu od 4 V do 12 V.
17 Czujnik temperatury i wilgotności DHT11 Czujnik temperatury i wilgotności DHT11 - czujnik temperatury i wilgotności powietrza DHT11. Wyjściem jest sygnał cyfrowy. Zakres pomiarowy dla temperatury wynosi od 0°C do 50°C, a wilgotności od 20% do 90% RH.
18 Moduł przekaźnika v1.2 Moduł przekaźnika v1.2 - pozwala na sterowanie elementami wykonawczymi odcinając lub doprowadzając zasilanie. Do poprawnej pracy wymaga zasilania 5 V oraz doprowadzenia cyfrowego sygnału sterującego. 
19 Przewody połączeniowe Grove Wielokolorowa dioda LED - moduł z diodą LED, która potrafi emitować światło w wielu brawach.
20 Czujnik pochylenia Czujnik pochylenia - prosty czujnik pochylenia z wyjściem cyfrowym. Zasilany jest napięciem od 3,3 V do 5 V.
21 LM358 czujnik natężenia światła otoczenia LM358 czujnik natężenia światła otoczenia v1.2 - czujnik pozwala wykryć natężenie światła i odzwierciedla analogowy sygnał napięcia z powrotem do Arduino. Zasięg światła wynosi od 1 lux do 350 lux. Napięcie zasilania wynosi 5 V.
22 Moduł z diodą RGB RGB LED v2.0 - moduł z diodą RGB - pozwala na sterowanie diodą RGB wykorzystując piny cyfrowe mikrokontrolera. 
23 Przycisk Push Button - czerwony Przycisk Push Button z podświetleniem - czerwony - moduł wyposażony w przycisk z czerwoną diodą LED. Zasilany napięciem od 3,3 V do 5 V.  
24 Czujnik opadów / wody Czujnik opadów / wody - czujnik służący do wykrywania obecności wody lub jej ilości. Zasilany jest napięciem 5 V.
25 Przycisk Push Button z podświetleniem - żółty Przycisk Push Button z podświetleniem - żółty - moduł wyposażony w przycisk z żółtą diodą LED. Zasilany napięciem od 3,3 V do 5 V.  
26 Przewody połączeniowe Grove SW-420 czujnik wibracji - kiedy czujnik znajduje się w bezruchu, wyjściu przekazywany jest stały sygnał wysoki (high), a w momencie wykrycia drgań zmienia się w niski (low). Czułość można regulować za pomocą potencjometru znajdującego się na płytce. 
27 Wyświetlacz LED linijka Wyświetlacz LED linijka - 10-segmentowy - czerwony / żółty / zielony - moduł wyposażony w układ MY9221 oraz 10-segmentowy wyświetlacz. Może być wykorzystany jako wskaźnik temperatury lub poziomu cieczy.  
28 Głośnik z interfejsem cyfrowym Głośnik z interfejsem cyfrowym - urządzenie sterowane za pomocą sygnału PWM. Może działać jako prosty buzzer lub grać muzykę. Głośność jest regulowana przez wbudowany potencjometr.
29 Moduł 4x wyświetlacz 7-segmentowy Moduł 4x wyświetlacz 7-segmentowy - interfejs cyfrowy - moduł z czteroznakowym wyświetlaczem 7-segmentowym. Umożliwia wyświetlanie czterech cyfr wraz z dwukropkiem oraz niektórych liter w kolorze czerwonym.
30 Zegar czasu rzeczywistego DS1307 zegar czasu rzeczywistego I2C - moduł wyposażony w zegar czasu rzeczywistego DS1307, którego napięcie zasilania podtrzymywane jest baterią okrągłą CR1225 (brak w zestawie). Pozwala na odczyt czasu w postaci godziny, minuty i sekundy oraz daty: miesiąc, dzień, rok.
31 Pasek LED RGB Pasek LED RGB 10 x WS2813 Mini 3535 - pasek złożony z 10 indywidualnie adresowanych diod LED RGB WS2813 Mini 3535 ze zintegrowanym sterownikiem.
32 Przewody połączeniowe Grove Moduł z buzzerem aktywnym - moduł emituje jednostajny ton po podaniu stanu wysokiego. Przy wykorzystaniu PWM może generować różne dźwięki i efekty. 
33 Czujnik odbiciowy RS-06WD czujnik odbiciowy v1.1 - moduł wyposażony w czujnik odbiciowy RS-06WD. Składa się on z diody emitującej światło podczerwone i fototranzystora o wysokiej czułości. Zasilany jest napięciem 5 V. 
34 Przewody połączeniowe Grove Przełącznik magnetyczny - czujnik może być uruchomiony za pomocą elektromagnesu lub magnesu stałego. Zasilany napięciem 5 V. 
35 Moduł z przyciskiem Moduł z przyciskiem - posiada wbudowany przełącznik typu tact-switch oraz rezystor pull-down.
36 Moduł z niebieską diodą LED Moduł z niebieską diodą LED - moduł z niebieską diodą LED. Dioda LED zaczyna świecić kiedy pin sygnałowy zostanie przełączony na stan wysoki. Dodatkowo na płytce został umieszczony potencjometr do sterowania jasnością diody.
37 Czujnik Halla pola magnetycznego Czujnik Halla / pola magnetycznego - moduł oparty na czujniku A1101. Umożliwia detekcję pola magnetycznego. Zasilany jest napięciem od 3,8 V do 24 V.
38 Przycisk dotykowy Przycisk dotykowy TTP223-B - pojemnościowy czujnik dotyku oparty na module TTP223-B. Zasilany jest napięciem od 2 V do 5,5 V.
39 Dioda LED zielona Moduł z zieloną diodą LED - moduł z zieloną diodą LED. Dioda LED zaczyna świecić kiedy pin sygnałowy zostanie przełączony na stan wysoki. Dodatkowo na płytce został umieszczony potencjometr do sterowania jasnością diody.
40 Czujnik dźwięku LM2904 Czujnik dźwięku LM2904 - moduł oparty o układ LM2904 i mikrofon. Zasilany może być napięciem z zakresu od 3,5 V do 10 V. Wyjściem jest sygnał analogowy. Czujnik pozwala na wykrywanie siły dźwięku otoczenia.
41 Przewody połączeniowe Grove Zestaw przewodów Grove - przewody zakończone wtykiem Grove - Grove, Grove - przewód żeński oraz Grove - przewód męski.
42 Przewodnik użytkownika Przewodnik użytkownika - podręcznik z przykładowymi schematami podłączenia oraz programami.

Polecamy również pozostałe czujniki i moduły z serii Grove.

Wideo

Producent udostępnia również poradniki wideo w wersji angielskiej.

 

Grove Creator Kit - Gamma - zestaw 40 modułów Grove dla Arduino

Niesamowity zestaw Grove Creator Kit to idealna alternatywa dla kupowania kilku modułów Grove oddzielnie. Jeden zakup gwarantuje otrzymanie aż 40 modułów kompatybilnych z płytkami Arduino.

Zawartość zestawu Grove Creator Kit Gamma została opracowana w taki sposób, aby stworzyć pełną paletę uniwersalnych komponentów, przydatnych zarówno dla początkujących hobbystów, jak i zaawansowanych użytkowników. Całość została opatrzona bogatą instrukcją zawierającą opis modułów i wszystkie aspekty techniczne.

Grove Creator Kit Gamma - od prostych głośników do zaawansowanych czujników Halla

Zestaw 40 modułów Grove dla Arduino - Grove Creator Kit Gamma - zawiera najbardziej potrzebne, wszechstronne komponenty. Znajdziemy tu kilka różnych głośników, kilkanaście modułów funkcyjnych (np. switche, buttony), rozległe moduły oświetleniowe LED i czujniki fizyczne.

Do tych ostatnich zaliczyć należy między innymi czujnik Halla, czujnik gęstości powietrza, czujniki pożaru, światła, temperatury i wilgoci powietrza. Zestaw zawiera też moduł emitera podczerwieni Grove oraz moduł cyfrowego akcelerometru. Każdy entuzjasta Arduino, który chce wzbogacić swoją płytkę o wiele nowych możliwości, powinien zainteresować się zestawem Grove Creator Kit!

Wysyłka w dniu zamówienia

Zaksięgowanie wpłaty za zamówienie na naszym koncie w dzień roboczy do godziny 12:00 oznacza wysyłkę towaru jeszcze tego samego dnia! 

Czas realizacji płatności uzależniony jest od godzin sesji ELIXIR banków nadawcy i odbiorcy przelewu (więcej informacji na ten temat np. na stronie https://www.kiedy-przelew.pl/).

Darmowa wysyłka w Polsce już od 300 zł

Jeśli kwota do zapłaty za produkty przekroczy 300 zł dostawa gratis! Dotyczy zamówień opłaconych przed wysyłką. Zamówienia pobraniowe wysyłamy gratis od 500 zł.

Zamówienia wielkogabarytowe, przekraczające standardowe wymiary przesyłek kurierskich mogą zostać wysłane na palecie. Czas doręczenia takiej przesyłki wynosi 1-3 dni robocze od momentu nadania.

Wysyłka na terenie Polski

Card image cap
Poczta Polska
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 9,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 17,90 zł
 • Ubezpieczenie: 1000 zł
Card image cap
Kurier GLS
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 14,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 22,90 zł
 • Ubezpieczenie: 6000 zł
Card image cap
Inpost Paczkomaty 24/7
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 12,90 zł
 • Ponad 11 000 Paczkomatów
 • Ubezpieczenie: 200 zł
Card image cap
Inpost Kurier
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 16,90 zł
 • Ubezpieczenie: do 100 000 zł
 • Dostawa pod wskazany adres

Wysyłka za granicę

Kurier GLS - strefa 1

Austria, Belgia, Chrowacja, Czechy, Dania, Niemcy, Holandia, Słowacja

 • Termin dostawy: 2-4 dni
 • Płatność z góry: 35 zł
Kurier GLS - strefa 2

Bułgaria, Estonia, Francja, Litwa, Luksemburg,  Łotwa, Portugalia, Rumunia, San Marino, Słowenia, Węgry, Włochy

 • Termin dostawy: 2-5 dni
 • Płatność z góry: 50 zł
Kurier GLS - strefa 3

Finlandia, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Szwecja

 • Termin dostawy: 2-7 dni
 • Płatność z góry: 80 zł

Formy płatności

Card image cap
PayU
 • Płatność natychmiastowa. Twoja wpłata trafi na nasze kontro w ciągu kilku minut.

  W tym:
Card image cap
Przelewy24
 • Szybki przelew internetowy. Twoją wpłatę otrzymamy w ciągu kilku minut.

  W tym:
Card image cap
Przelew tradycyjny
 • Po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas numer konta bankowego do dokonania przelewu.

  W zależności od banku Twoja wpłata dotrze do nas w ciągu 1-2 dni roboczych.
Card image cap
Pobranie
 • Za zakupy zapłacisz bezpośrednio przy odbiorze paczki. Pamiętaj o przygotowaniu odliczonej kwoty.

  Maksymalna wartość zamówienia płatnego za pobraniem to 6 000 zł.

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Dlaczego wybrać moduły z systemu Grove?

 

 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: