Grove - StarterKit v3 - pakiet startowy IoT dla Arduino

Indeks: SEE-04445 EAN: 5903351240154

Zestaw startowy wprowadzający w świat IoT (Internet Rzeczy) dla płytek Arduino. W komplecie znajdują się m. in.: sensory światła, dotyku, temperatury, serwo, wyświetlacz oraz wiele innych. Podłączenie modułów ułatwia dedykowana nakładka BaseShield wraz z przewodami. Do zestawu przygotowano instrukcje w języku polskim z przykładowymi programami do pobrania w formacie PDF.

Grove - StarterKit v3 - pakiet startowy IoT dla Arduino
229,00 zł
186,18 zł netto
Zapłać później
Brakujące sztuki zostaną dostarczone za ok. 4-6 tyg.
Oczekiwanie na dostawę
Producent: Seeedstudio
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: Grove - StarterKit v3 - pakiet startowy IoT dla Arduino

Zestaw startowy wprowadzający w świat IoT - Internet of Things (Internet Rzeczy) dla płytek Arduino. W komplecie znajdują się m. in.: sensory światła, dotyku, temperatury, serwo, wyświetlacz oraz wiele innych. Podłączenie modułów ułatwia dedykowana nakładka BaseShield wraz z przewodami. Do zestawu przygotowano instrukcje w języku polskim z przykładowymi programami do pobrania w formacie PDF.

 

Grove StarterKit - pakiet startowy loT dla Arduino 

Zestaw dostarczany jest w plastikowym pudełku.

 

Firma Intel udostępnia środowisko programistyczne oraz przykłady podłączenia modułów do sieci IoT.

Producent przygotował krótki film przedstawiający zestaw. 

Uwaga!

W ofercie dostępny jest również zestaw w wersji polskiej.

Zawartość zestawu

W komplecie znajduje się 14 elementów, opis poszczególnych modułów dostępny jest w tabeli.

 

L.p. Zdjęcie Opis
1  Base Shield v2 Grove - nakładka na Arduino Base Shield v2 - nakładka do Arduino umożliwiająca podłączenie czujników przy pomocy dołączonych do zestawu przewodów.
2  Moduł z buzzerem Moduł z buzzerem - prosty generator sygnałów dźwiękowych.
3  Moduł tact switch Moduł z przyciskiem - płytka z przyciskiem tact switch i rezystorem podciągającym do masy. Komunikacja to sygnał cyfrowy 0/1.
4 Moduł z diodą LED Moduł z diodą LED (w zestawie trzy kolory: niebieska, czerwona i zielona) - posiada wbudowany rezystor ograniczający prąd na diodzie, może być sterowany przez sygnał PWM.
5 Moduł z potencjometrem liniowym Moduł z potencjometrem liniowym - moduł z zakresem 300° i liniową zmianą wartości. Rezystancja jest równa 10 kΩ.
6 Moduł z czujnikiem dźwięku Moduł z czujnikiem dźwięku - służy do wykrywania poziomu dźwięku otoczenia. Posiada wyjście analogowe. Czułość mikrofonu przy 1 kHz: od 48 do 52 dB.
7 Moduł z przekaźnikiem Moduł z przekaźnikiem - maksymalne obsługiwane napięcie to 250 V AC, natomiast maksymalny prąd 15 A. W celach bezpieczeństwa zalecamy pracę z napięciem do 24 V.
8 Moduł z czujnikiem temperatury Moduł z czujnikiem temperatury - moduł mierzy temperaturę w zakresie od -40 °C do 125 °C z dokładnością 1,5 °C.
9 Moduł z czujnikiem dotyku Moduł z czujnikiem dotyku - komunikacja z modułem to sygnał cyfrowy 0/1. Czas reakcji czujnika jest równy od 60 ms do 220 ms.
10 Moduł z czujnikiem światła Moduł z czujnikiem światła - czujnik mierzy natężenie światła otoczenia. Oparty na układzie LM358.
11

micro Serwo

Serwomechanizm typu micro - serwo o zakresie ruchu 180 °. W komplecie zestaw orczyków oraz śrubek montażowych.
12 Wyświetlacz LCD RGB Wyświetlacz LCD RGB z podświetleniem - ekran z podświetleniem w pełnej palecie barw. Komunikuje się z mikrokontrolerem za pomocą interfejsu I2C. Posiada wbudowane angielskie i japońskie czcionki.
13 Klip na baterię 9V Klip na baterię 9V z wyjściem typu Jack - pozwala doprowadzić zasilanie z baterii, jego długość to 12,6 cm.
14 Przewody połączeniowe Grove 10 przewodów 4-pinowych Grove - pozwalają połączyć moduły z płytką Base Shield v2.

 

Grove – StarterKit v3 – pakiet startowy IoT dla Arduino

Grove StarterKit v3 to zgodny z Arduino zestaw startowy, składający się z licznych elementów elektronicznych. Pakiet ma za zadanie wprowadzić użytkownika w świat IoT (Internet of Things), czyli Internetu Rzeczy.

W skład zestawu wchodzi 14 elementów, które będą pomocne w tworzeniu układów elektronicznych. Zaletą pakietu jest to, że do przeprowadzania zadań związanych z tworzeniem projektów nie ma potrzeby korzystania z lutownicy. To duże ułatwienie zwłaszcza dla początkujących, wynikające z obecności w zestawie nakładki BaseShield z niezbędnymi przewodami.

Pozostałe informacje na temat StarterKit v3

Pakiet startowy IoT dla Arduino StarterKit v3 wyposażony został w liczne moduły umożliwiające wdrożenie się w świat IoT. Wśród nich znajduje się między innymi moduł z buzzerem, z potencjometrem liniowym, a także czujnikami dźwięku, temperatury, dotyku oraz światła. Dzięki czujnikom możliwe będzie zbieranie informacji z otoczenia.

Zestaw startowy Grove – StarterKit v3 posiada wiele mniejszych elementów, dzięki którym możliwe jest tworzenie sprawnych układów. Mowa tutaj o diodach LED w różnych kolorach, licznych przewodach, które pozwalają na łączenie innych elementów, wyświetlaczu, serwomechanizmie czy klipie na baterię.

 

Moduł - typ Zestaw
Zestaw z modułem Brak
Zestaw temat kursu Arduino
Szerokość opakowania 18.5 cm
Wysokość opakowania 5 cm
Głębokość opakowania 12.5 cm
Masa opakowania 0.305 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Dlaczego wybrać moduły z systemu Grove?

 

 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: