Grove Starter Kit dla Raspberry Pi Pico - zestaw startowy

Indeks: SEE-19125 EAN: 5904422368982
Grove to modułowy system przeznaczony do tworzenia prostych projektów, które wykorzystują podzespoły oparte na tym samym interfejsie. Zestaw startowy Grove przeznaczony dla Raspberry Pi Pico pomoże Ci szybko i kompleksowo rozpocząć pracę z Raspberry Pi Pico. Zestaw ten zawiera 14 starannie dobranych modułów.
Grove Starter Kit dla Raspberry Pi Pico - zestaw startowy
229,00 zł
186,18 zł netto
Zapłać później
Producent: Seeedstudio
Kompatybilny z: Raspberry Pi

Opis produktu: Grove Starter Kit dla Raspberry Pi Pico

Zestaw startowy Grove przeznaczony dla Raspberry Pi Pico. Grove to modułowy system wykorzystywany do tworzenia prostych projektów, które wykorzystują podzespoły oparte na tym samym interfejsie.  Pomoże Ci on szybko i kompleksowo rozpocząć pracę z Raspberry Pi Pico. W tym zestawie zebrano najbardziej popularne moduły. Zawiera on pięć czujników, pięć elementów wykonawczych, dwie diody LED, jeden wyświetlacz LCD, jedną nakładkę Grove. Ponadto w skład zestawu wchodzą szczegółowe i kompleksowe samouczki Micropython dla każdego modułu. Za pomocą Grove Shield jesteś w stanie podłączyć wszystkie te moduły do Pico. To znacznie zmniejszy trudność korzystania z Raspberry Pi Pico do nauki i prototypowania projektów, a także pomoże w szybkim rozpoczęciu pracy z Micropython.

Raspberry Pi Pico nie wchodzi w skład zestawu, można je nabyć osobno.

Cechy zestawu Grove Starter Kit dla Raspberry Pi Pico

Producent udostępnia szczegółowe samouczki dla każdego modułu. Obecnie moduły mogą być programowane jedynie w języku Micropython, wkrótce pojawi się również możliwość programowania w Arduino. Oznacza to, że dzięki temu zestawowi możesz wybrać odpowiedni język programowania, aby szybko włączyć diody LED, sterować silnikiem, serwomechanizmem, odczytywać wartości różnych czujników i wyświetlać je na wyświetlaczu LCD. Grove jest systemem szybkiego i łatwego tworzenia prototypów, który nie wymaga lutowania poszczególnych elementów, czy korzystania z płytki stykowej. Metodę montażu można porównać do układania klocków LEGO. W porównaniu z tradycyjnymi metodami montażu elektroniki, Grove znacznie ułatwia i przyspiesza ten proces.

 Elementy zestawu Grove Base Kit:

L.p. Zdjęcie Opis
1.

Czujnik temperatury i wilgotności Grove

Czujnik temperatury i wilgotności powietrza DHT11 z serii Grove. Wyjściem jest sygnał cyfrowy. Zakres pomiaru dla temperatury wynosi od 0°C do 50°C, a wilgotności od 20 do 90% RH.

2.

Grove - moduł z buzzerem pasywnym Grove

Moduł z pasywnym buzzerem umożliwia zmianę tonów dźwięków poprzez regulację częstotliwości PWM. Buzzer może zostać wykorzystany jako syrena alarmowa. Maksymalna głośność wynosi 80 dB. Zasilanie napięciem od 3 V do 5 V. 

3.

Czujnik natężenia światła otoczenia Grove

Moduł z serii Grove wyposażony w układ LM358. Wykrywa natężenie światła i odzwierciedla analogowy sygnał napięcia z powrotem do Raspberry. Zasięg światła wynosi mieści się w zakresie 1 lux do 350 lux. Napięcie zasilania to 5 V. Komunikacja odbywa się za pomocą sygnału analogowego.

4. Wyświetlacz LCD 16x2 Grove

Wyświetlacz LCD 16 x 2 Grove

Moduł wyświetlacza LCD pokazujący 2 rzędy po 16 znaków. Używa interfejsu I2C do komunikacji.

5. Moduł przekaźnika Grove v 1.2

 

Grove - moduł przekaźnika v1.2

Moduł przekaźnika z gniazdem Grove w wersji 1.2. Pozwala na sterowanie elementami wykonawczymi odcinając lub doprowadzając zasilanie. Do poprawnej pracy wymaga zasilania 5 V oraz doprowadzenia cyfrowego sygnału sterującego. 

6.

Czujnik ruchu mini PIR Grove

Czujnik ruchu typu PIR. Interfejs czujnika jest kompatybilny z serią Grove. Wykrycie obiektu sygnalizowane jest cyfrowo - stanem wysokim na pinie SIG. Zasięg czujnika wynosi 2 m.

7. Grove - Servo

Analogowe Servo Grove

Serwo typu micro. Zasilane napięciem z zakresu: 4,8 V - 6 V. Prędkość: 0,12 s/60°. Moment: 1,8 kg*cm.

8.

Grove - LED RGB (WS2813 Mini)

Moduł wyposażony w diodę LED RGB z układem WS2813. Dzięki zastosowaniu złącza Grove znacznie ułatwione zostało połączenie modułu z nakładką Base Shield dla Arduino lub Raspberry Pi.

9.

Grove - Button - moduł z przyciskiem

Moduł z przyciskiem z serii Grove. Posiada wbudowany układ typu tact-switch oraz rezystor pull-down. Komunikacja z mikrokontrolerem odbywa się poprzez sygnał cyfrowy.

10.

Grove - czujnik dźwięku LM386

Moduł z serii Grove oparty o układ LM386 i mikrofon elektretowy. Zasilany może być napięciem z zakresu od 4 V do 12 V. Wyjściem jest sygnał analogowy. 

11.

Grove - potencjometr obrotowy

Potencjometr obrotowy liniowy. Zakres obrotu równy 300°. Wyposażony jest w 4-pinowe złącze Grove po stronie pokrętła.

12.

Grove - pakiet LED

Pakiet zawierający 4 diody w różnych kolorach (czerwony, zielony, niebieski i biały) oraz moduł wyposażony w złącze Grove.

13.

Mini wentylator Grove

Miniwentylator podłączany przy użyciu złącz Grove

14.

Grove Shield dla Raspberry Pi Pico

Nakładka Grove dla Raspberry Pi Pico. Przekształca złącza GPIO na złącza typu Grove. Pozwala na tworzenie projektów w prostszy sposób, nie wymagając lutowania czy stosowania płytki stykowej.

Elementy są zapakowane osobno oraz każdy posiada kabel Grove.

Grove Starter Kit dla Raspberry Pi Pico - zestaw startowy

Raspberry Pi Pico to niewielkich rozmiarów minikomputer charakteryzujący się wszechstronnym zastosowaniem. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, jest często wybierany przez początkujących miłośników elektroniki.

Chcąc w pełni wykorzystać potencjał RPi Pico, niezbędne jest podłączenie dodatkowych modułów, które poszerzają możliwości urządzenia bazowego.

Rozbudowany komplet modułów dla początkujących

Prezentowany zestaw startowy Grove Starter Kit jest idealnym wyborem dla wszystkich, którzy chcieliby w praktyce poznać sposób działania Raspberry Pi Pico.

Wszystkie elementy są zapakowane w pudełko wykonane z tworzywa sztucznego, które zapewnia bezpieczne przechowywanie i przenoszenie podzespołów. Zestaw modułów w połączeniu z Raspberry Pico pozwala na tworzenie autorskich projektów charakteryzujących się zróżnicowanym poziomem skomplikowania.

Szerokość opakowania 12 cm
Wysokość opakowania 4.5 cm
Głębokość opakowania 18 cm
Masa opakowania 0.316 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Dlaczego wybrać moduły z systemu Grove?

 

 

Opinie o produkcie

Grove Starter Kit dla Raspberry Pi Pico - zestaw startowy

5/5

Średnia Ocena

3

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Arkadiusz 31.10.2022 Potwierdzony zakup
Polecam
Jacek P. 10.07.2022 Potwierdzony zakup
Świetny zestaw do nauki dla młodzieży. Kurs z pdfie rewelacyjny. Złącza grove ułatwiają start. Rewelacyjny zakup wprowadzający dziecko w świat elektroniki, Pythona i mikrokontrolerów.
Mirosław 17.10.2022 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: