Unicorn HAT Mini - matryca LED RGB - nakładka do Raspberry Pi - Pimoroni PIM498

Indeks: PIM-19068 EAN: 606034880948
Nakładka do Raspberry Pi wykonana przez firmę Pimoroni. Na płytce znajduje się 119 diod LED RGB w postaci matrycy 17 x 7. Dzięki układowi HT16D35A istnieje możliwość sterowania kolorem oraz jasnością każdej diody osobno, co pozwala tworzyć niesamowite efekty świetlne. Na płytce znajdują się również cztery przyciski typu tact-switch do indywidualnego wykorzystania przez użytkownika. Nakładka wykonana została w formacie mini HAT, co oznacza, że jej wymiary są takie same jak modułu Raspberry Pi Zero.
Unicorn HAT Mini - matryca LED RGB - nakładka do Raspberry Pi - Pimoroni PIM498
129,00 zł
104,88 zł netto
Zapłać później
Producent: PiMoroni
Kompatybilny z: Raspberry Pi

Opis produktu: Unicorn HAT Mini - matryca LED RGB - nakładka do Raspberry Pi - Pimoroni PIM498

Nakładka do Raspberry Pi wykonana przez firmę Pimoroni. Na płytce znajduje się 119 diod LED RGB w postaci matrycy 17 x 7. Dzięki układowi HT16D35A istnieje możliwość sterowania kolorem oraz jasnością każdej diody osobno pozwalają, co pozwala tworzyć niesamowite efekty świetlne. Diody LED nie posiadają własnego sterownika tak jak np. diody NeoPixel, sterowanie odbywa się przy wykorzystaniu sterownika HT16D35A. Na płytce znajdują się również cztery przyciski typu tact-switch do indywidualnego wykorzystania przez użytkownika. W przygotowanej przez producenta bibliotece można znaleźć przykładowe projekty, m.in. wyświetlanie tekstu, grafik oraz różne rodzaje gier z wykorzystaniem przycisków typu tact-switch. Nakładka wykonana została w formacie mini HAT, co oznacza, że jej wymiary są takie same jak modułu Raspberry Pi Zero. Nakładka jest kompatybilna ze wszystkimi 40-pinowymi wersjami minikomputera Raspberry Pi.

Producent przygotował przewodnik użytkownika oraz bibliotekę Python, co znacznie ułatwia rozpoczęcie pracy z modułem.

Nakładka Unicorn HAT Mini

   

Nakładka w postaci matrycy LED RGB do Raspberry Pi.
Nakładka dla Raspberry PiNakładka do Raspberry Pi. Przedmiotem sprzedaży jest sam moduł Unicorm HAT Mini, minikomputer można zakupić osobno.

Główne cechy nakładki Unicorn

  • Matryca 17 x 7 LED RGB (w sumie 119 diod)
  • Indywidualne sterowanie jasnością i kolorem każdej diody LED
  • 2 x układ sterownika diod LED Holtek HT16D35A
  • Cztery wbudowane przyciski typu tact-swtich
  • W pełni zmontowana, nie wymaga lutowania
  • Kompatybilna z każdą 40-pinową wersją Raspberry Pi
  • Wymiary: 65 x 30 x 10 mm

Oprogramowanie

Producent Pimoroni przygotował bibliotekę Python dla nakładki Unicorn HAT Mini, co znacznie ułatwia sterowanie diodami LED, ich kolorem i jasnością. Umożliwia wyświetlanie obrazów, tekstu, tworzenia gier i więcej. Można w niej znaleźć wiele przykładów z wykorzystaniem przycisków w grach. 

Unicorn HAT Mini - matryca LED RGB - nakładka do Raspberry Pi - Pimoroni PIM498

Unicorn HAT Mini to nakładka Raspberry Pi Hat stworzona przez markę Pimoroni. Rozszerzenie składa się z matrycy LED RGB 17 x 7 wyposażonej w 119 indywidualnie programowalnych diod kontrolowanych przy pomocy podwójnego sterownika Holtek HT16D35A. Dodatkowo nakładka posiada cztery przyciski typu tact switch.

Dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji nakładka Unicorn HAT Mini jest kompatybilna ze wszystkim wersjami Raspberry Pi posiadającymi 40 pinów (między innymi Raspberry Pi Zero, Raspberry Pi 4B, Raspberry Pi 3B+ etc.).

Niezwykłe efekty wizualne z Unicorn HAT Mini od Pimoroni

Możliwość indywidualnego zaprogramowania jasności oraz odcienia każdej z diod pozwala na tworzenie niepowtarzalnych efektów wizualnych, zarówno w formie statycznych, jak i animowanych obrazów. Inspiracje możesz znaleźć w przewodniku dla użytkowników, do którego link znajduje się w sekcji pod opisem produktu.

W naszej ofercie znajdziesz również szeroki wybór pozostałych nakładek Raspberry Pi Hat - klawiatury, wyświetlacze, rozszerzenia AI, moduły z czujnikami, sterowniki silników i serwomechanizmów, ekspandery wyprowadzeń i wiele innych.

Ekran - typ Matryca LED
Ekran - interfejs GPIO
Ekran - dotyk Nie
Szerokość opakowania 12 cm
Wysokość opakowania 0.9 cm
Głębokość opakowania 18 cm
Masa opakowania 0.021 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Unicorn HAT Mini - matryca LED RGB - nakładka do Raspberry Pi - Pimoroni PIM498

5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Jacek 13.06.2023 Potwierdzony zakup
Działa bardzo dobrze, jedyna wada to brak dodatkowych 2 otworów montażowych co w przypadku Raspberry Pi Zero oznacza dodawanie podpórek.
Gustav 29.01.2024 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: