Kategorie

Khadas VIM

Najnowszy seria komputerów jednopłytkowych Khadas VIM3 to ciekawa alternatywa dla Raspberry Pi o wielu mocnych stronach. Wydajny procesor Amlogic S922X w technologii SoC, pamięć RAM DDR4 czy pamięć eMMC o pojemności 16 GB nie są jego jedynymi zaletami. W ofercie sklepu Botland znajdziesz również różne przydatne akcesoria, moduły i dodatki, takie jak obudowy, radiatory i wentylatory chłodzące dedykowane do minikomputera Khadas. Jeśli jesteś szczególnie wymagający w kwestii jakości dźwięku, wybierz dedykowaną nakładkę Tone Board VIMs Edition. To specjalnie zaprojektowana karta dźwiękowa, która zapewni odtwarzanie muzyki z dbałością o najdrobniejsze niuanse.

Filtrowanie

UC - Mikrokontroler
UC - Taktowanie
UC - Ilość rdzeni
UC - Pamięć RAM
UC - Pamięć zew.
UC - Piny cyfrowe
UC - Interfejs USB
UC - Złącze zas.
Producenci
UC - Port HDMI
UC - Ethernet
UC - Moduł WiFi
UC - Bluetooth
UC - Interfejs kamery
UC - System Linux
UC - System Android
UC - System Windows

Khadas VIM – znakomita alternatywa dla Raspberry Pi, dostępna u nas!

Minikomputer Khadas VIM jest dostępny w naszej ofercie w trzech generacjach, w wariantach Basic i Pro, a w przypadku modelu VIM2, również w wariancie Max. Najnowsza odsłona w postaci modelu VIM3 jest dostępna w wariantach Basic i Pro. Obie wersje są wyposażone w pamięć RAM DDR4 – w wersji Basic o pojemności 2 GB i w wersji Pro o pojemności 4 GB, a także wyposażona w pamięć eMMC 5.1 o pojemności – odpowiednio – 16 GB i 32 GB. Sercem minikomputera VIM3 jest bazujący na architekturze big.LITTLE procesor Amlogic S922X w technologii SoC, na który składa się 4-rdzeniowa jednostka Cortex-A73 i 2-rdzeniowa – Cortex-A53. Za grafikę odpowiada procesor Mali G-52 MP4 GPU, który wspiera oprogramowanie API OpenGL ES 3.2, Vulkan 1.0 oraz Renderscript. Doskonale radzi sobie z wieloma współczesnymi grami komputerowymi. Khadas VIM3 ma identyczną budowę jak jego poprzednicy oraz jest kompatybilny z dedykowanymi do nich akcesoriami, takimi jak wentylator i radiator, które skutecznie wspomagają odprowadzanie ciepła, dbając o dobrą wydajność pracy podzespołów minikomputera. Niezbędne rozszerzenia dla minikomputera Khadas VIM dostępne są także u nas!

Bardzo dobre osiągi sprzętowe i gigantyczne możliwości programowe

Dzięki wysokiej mocy obliczeniowej procesor Amlogic S922X bez najmniejszego problemu wspiera standardy HDR10+ i Dolby Vision. Model VIM3 jest zdolny do odtwarzania obrazu w rozdzielczościach 1080p, 2K i 4K przy 60 klatkach na sekundę. Złącze dla dysku SSD oferuje blisko czterokrotnie wyższą przepustowość danych niż przypadku dysków SATA, a wynosi ona 2100 MB/s. Model VIM3 jest, podobnie jak Raspberry Pi, wyposażony w złącze GPIO. Urządzenia dla systemów wbudowanych coraz częściej na wyposażeniu standardowym, poza złączami USB 3.0, mają także na wyposażeniu złącze HDMI. Nie inaczej jest w minikomputerach Khadas VIM. Wbudowany port USB typu C pozwala także na zasilanie urządzeń, takich jak mikrofon, głośniki, czy też wyświetlacz LCD.