Filtruj według
Cena
44 45
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (528) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Lampki choinkowe LED

Ilość produktów: 1
Loading...

Elektroniczna choinka WSSA100 - zestaw do samodzielnego montażu

Wyjątkowa ozdoba świąteczna przeznaczona nie tylko dla zapalonych elektroników. W skład zestawu do samodzielnego montażu choinki wchodzi płytka prototypowa, 16 diod LED, oraz...
5.0 (1)
Indeks: VEL-18453
Indeks: VEL-18453
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 44,90 zł Cena 44,90 zł
  • Darmowa dostawa

Gdy za oknem szybko robi się ciemno

Czujesz podskórnie, że ten wyjątkowy czas zbliża się nieubłaganie. Pies robi się nie swój, a u sąsiadów pojawiają się pierwsze ozdoby świąteczne? To jest pora na zakupy! Lampki choinkowe LED to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Wybierając nasze produkty, możesz być spokojny o jakość i możesz mieć pewność, że zakupione lampki posłużą przez lata. Korzystając z technologii LED, dbasz o środowisko, a dodatkowo poczyniona inwestycja szybko zacznie się zwracać w postaci niższych rachunkach za prąd.

Nowoczesność i różnorodność

Szukając lampek, należy określić ich przeznaczenie. Jeżeli szukasz oświetlenia zewnętrznego, należy zwrócić uwagę na klasę, w jakiej zostały wykonane. Standardem jest IP 44 lub wyższe, gwarantuje to, że do wnętrza lampek nie wnikną cząstki kurzu lub pyłu większe od 1 mm. Ponadto klasa IP 44 odporna jest na bryzgi wody padające z różnych kierunków, o które w okresie zimowym nie trudno. Lampki choinkowe LED i zestawy wewnętrzne charakteryzują się z reguły klasą ochrony IP 20. Oznacza to, że do części niebezpiecznych danego urządzenia nie ma dostępu palcem, a do jego wnętrza nie dostaną się obce ciała stałe o średnicy przekraczającej 12,5 mm. Klasa ta jest wystarczająca dla lampek choinkowych, które powinno się trzymać z dala od źródeł wody i chronić przed zalaniem.

Zasilanie sieciowe czy bateria?

Kolejną kwestią w sprawie wyboru zestawu jest sposób jego zasilania. Każde rozwiązanie sprawdza się w innych sytuacjach, dlatego warto zastanowić się, w jakich warunkach będą wykorzystywane lampki choinkowe LED. Zasilanie na baterie sprawdzi się, gdy planujemy dekorować miejsca oddalone od gniazd. Pozwoli to uniknąć rozciągania kabla, umożliwiając pełną swobodę przy aranżacji wnętrza. Alternatywą są lampki zasilane sieciowo. Dzięki technologii LED lampki pobierają mniejsze ilości energii w porównaniu do tradycyjnych lampek.

Sterowanie i kolorystyka

Zestawy lampek mogą być wyposażone w dodatkowy sterownik, dzięki któremu możemy wybrać jeden z wielu zaprogramowanych trybów świecenia. Światło ciągłe czy naprzemienne, powolne przygasanie czy nawet „mruganie” w rytm muzyki na pewno przyciągnie uwagę z daleka! Nie bez znaczenia jest też barwa zestawu lampek. Do niedawna LED kojarzył się tylko z chłodnym białym światłem z korytarzy biur. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór Lampek choinkowych LED. Nie ma już więc problemu, gdy do naszej kolorowej choinki nie pasowały „zimne Ledy”, możemy skorzystać nawet z tzw. Girlandy LED - w kształcie prezentów – z efektem hologramu. Jak widać organiczna nas tylko wyobraźnia.

Lampki choinkowe LED - FAQ

Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie lampek choinkowych LED jest podłączenie ich do zasilania o odpowiednim napięciu i prądzie. Warto pamiętać, że wiele tego rodzaju układów podłączanych jest szeregowo, dlatego uszkodzenie pojedynczej diody może skutkować wyłączeniem całego łańcucha.

Generalnie takie działanie nie jest zalecane, ponieważ może uszkodzić cały łańcuch. W przypadku podjęcia takiej decyzji, po fizycznym skróceniu łańcucha należy pamiętać, by podłączyć zasilanie o odpowiednio niższym napięciu i prądzie.

Większość migających lampek LED posiada sterownik, który umożliwia załączenie światła o stałym natężeniu. W innych przypadkach efekt ten można osiągnąć poprzez przerobienie sterownika tak, by obwód omijał element odpowiadający za efekt migania lub podłączenie nowego sterownika.

Efekt ciągłego świecenia lampek LED można osiągnąć, uruchamiając odpowiedni program na sterowniku.

Podłączenie lampek choinkowych LED bez sterownika jest możliwe poprzez bezpośrednie podpięcie do zasilacza montażowego o odpowiednich parametrach prądu i napięcia.

Należy podpiąć łańcuch bezpośrednio do zasilacza o odpowiednich parametrach.

W zależności od modelu, łańcuchy choinkowe LED wymagają napięcia od 3 V (modele na baterie) do 230 V (lampki z zasilaczem dogniazdkowym). Dlatego przed podłączeniem należy zapoznać się ze wskazówkami producenta zawartymi w dokumentacji technicznej.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnych lampek choinkowych LED, które różnią się kształtem, kolorem, ilością i ułożeniem żarówek, długością łańcucha czy dostępnymi programami świecenia, a także sposobem zasilania. Najłatwiej jest wybrać odpowiedni model, porównując specyfikacje różnych produktów.