Kategorie

Bezpieczniki samochodowe

Bezpieczniki samochodowe pełnią bardzo istotną rolę w każdym pojeździe. W przypadku gdy jeden z nich zostanie uszkodzony, klimatyzacja, elektrycznie opuszczane szyby, klakson lub inne ważne elementy auta mogą przestać działać. Wymiana bezpieczników jest prosta i nieskomplikowana, dlatego poradzi sobie z nią każdy, nawet początkujący kierowca z krótkim stażem. Jednak aby całość przebiegła sprawnie, na początku należy zlokalizować miejsce, w którym znajdują się czujniki. Zazwyczaj producenci samochodów zakrywają je pokrywą, którą trzeba zdjąć. Kolejnym krokiem jest ustalenie, który bezpiecznik uległ awarii. Po wyjęciu uszkodzonego elementu z reguły widać gołym okiem przepalenie. Wymiana polega na wciśnięciu w odpowiednie miejsce nowego, sprawnego bezpiecznika. Przed tą czynnością warto jednak również upewnić się, czy bezpiecznik który będziesz wymieniał ma odpowiedni amperaż. Informację na ten temat znajdziesz na pokrywie lub w bliskiej okolicy.

Rodzaje bezpieczników samochodowych

W ofercie sklepu Botland znajdziesz zarówno gotowe zestawy składające się ze wszystkich najpopularniejszych bezpieczników, jak i pojedyncze modele. W zależności od potrzeb, możesz wybrać egzemplarz, którego aktualnie potrzebujesz lub zabezpieczyć się przed niespodziewaną awarią. Bezpieczniki samochodowe sprzedawane w naszym sklepie są wykonane z przezroczystego tworzywa, które ułatwia diagnozę. Oferujemy m.in. bezpieczniki w rozmiarze Midi, czyli 19 mm, różniące się od siebie kolorem, a co za tym idzie przeznaczeniem. Czerwone modele charakteryzują się natężeniem prądu 10 lub 50 A, niebieski egzemplarz 15 lub 60 A, popularny żółty bezpiecznik ma 20 A, natomiast biały lub zupełnie przezroczysty model 25 A. Kolorem zielonym oznaczone są bezpieczniki o natężeniu 30 A, zaś fioletowym 35 A. Barwa beżowa lub jasnobrązowa jest zarezerwowana dla 5 A, natomiast ciemny brąz dla 7,5 A. W przypadku modeli bezpieczników oznaczonych jako Mini, kwestia kolorów jest bliźniacza, jednak wielkość jest mniejsza o 8 mm i wynosi 11 mm.

Bezpieczniki samochodowe - dodatkowe informacje

W ofercie naszego sklepu dostępne są również zestawy, w skład których oprócz bezpieczników wchodzi próbnik. Dzięki niemu szybko sprawdzisz napięcie w przypadku awarii instalacji elektrycznej. Warto pamiętać, że dobór odpowiedniego bezpiecznika jest niezwykle istotny, gdyż w przypadku użycia np. egzemplarza charakteryzującego się większym amperażem może dojść do awarii całego obwodu elektrycznego. Po wymianie warto sprawdzić co było przyczyną przepalenia bezpiecznika, aby w przyszłości uniknąć tego typu sytuacji. Zapasowe bezpieczniki samochodowe powinny znaleźć się w każdym aucie. Cechują się one niewielkimi rozmiarami, dlatego podczas codziennej jazdy są praktycznie niezauważalne, a w razie problemów pozwalają dokonać szybkich napraw.