Kategorie

Aparatury sterujące

Latanie dronem lub helikopterem RC to świetna zabawa, która może być także pracą lub sztuką. Są to narzędzia wykorzystywane przez operatorów kamer i fotografów do realizacji wielu wspaniałych projektów. Aparatura sterująca jest jednak obowiązkowym elementem wyposażenia, bez którego kontrola nad dronami i helikopterami jest niemożliwa. Dzięki niej możecie także poprawić wygodę sterowania, co pozytywnie wpłynie na efekty realizacji Waszych zadań.

Aparatury sterujące dronem lub helikopterem RC – większe możliwości i komfort

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z latającymi modelami RC, powinny skupić się na podstawowych funkcjach i nauce manewrowania. Drony i helikoptery RC różnie zachowują się w sytuacjach, gdy zaczyna wiać lub zmienia się gęstość powietrza. Warto wcześniej wyczuć swój model, by wiedzieć, jak zareaguje on na określoną temperaturę, prędkość wiatru lub ciśnienie. Aparatura sterująca i sygnalizująca powinna być prosta i lekka, by początkujący użytkownik umiał sobie z nią poradzić.

Gdy zdobędziecie już doświadczenie i Wasze umiejętności pozwolą Wam na bezpieczną pracę z dronami i helikopterami, możecie sięgnąć po dużo bardziej rozbudowane kontrolery.

Posiadają one m.in. systemy typu AFHDS (Automatic Frequency Hopping Digital System), mnogą ilość kanałów i pamięć pozwalającą na pracę z kilkoma modelami helikopterów dronów lub nawet pojazdów jeżdżących. Dzięki temu bez problemu przyzwyczaić się do jednej aparatury sterującej, co jest bardzo ważne w pracy zawodowców.

Wpływ aparatury na osiągi sprzętu

Każdy użytkownik dronów, helikopterów i innych modeli RC, marzy o jak największym zasięgu. Czy wiecie, że aparatury sterujące helikopterem RC, które zostały wyprodukowane z myślą o wymagających konsumentach z dużymi umiejętnościami, potrafią maksymalizować zasięg Waszego modelu? Oczywiście same helikoptery lub drony także muszą być wyposażone w odpowiedni odbiornik i nadajnik sygnału, lecz jest to połowa sukcesu.

Dysponujemy także dedykowanymi aparaturami, które dostosowane są do konkretnych modeli dronów lub helikopterów, np. DJI Spark.