Kategorie

Lutowanie

Niezależnie, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z konstruowaniem lub naprawą elektroniki, czy jesteś już zaawansowanym specjalistą, który swoimi projektami zmienia świat – w obydwu przypadkach lutowanie to podstawowa czynność pozwalająca łączyć ze sobą podzespoły. Dzięki nam zdobędziesz wszystko, co będzie Ci potrzebne w jednym miejscu. Nie musisz już poświęcać czasu, pieniędzy i nerwów na kompletowanie zestawu w wielu miejscach. Zapraszamy!

Podkategorie

 • Stacje lutownicze

  Stacje lutownicze stanowią niezbędne narzędzie w warsztacie każdego majsterkowicza. Znajdują szerokie zastosowanie zarówno wśród hobbystów, w zakładach produkcyjnych oraz w profesjonalnych serwisach elektroniki. Podstawowymi elementami składowymi stacji...

 • Tygle lutownicze

  Narzędzia służące do cynowania dużej ilości końcówek przewodów.

 • Lutownice kolbowe

  W schowku każdego majsterkowicza powinno znajdować się m.in. takie wyposażenie jak lutownica, dzięki której praca z układami, modułami i niewielkimi elementami, będzie zarówno czystą przyjemnością, jak i nie będzie ona zagrażać zdrowiu użytkowników....

 • Cyny i pasty lutownicze

  Lutowanie jest bardzo ważną czynnością występującą na etapie montażu każdego urządzenia wyposażonego w części elektryczne i elektroniczne. Odpowiednio dobrana cyna lutownicza , pasta lutownicza bądź pasta lutownicza z cyną jest czynnikiem rzutującym na jakość montażu...

 • Odsysacze i plecionki

  Narzędzia niezbędne do lutowania elementów elektronicznych.

 • Gąbki i czyściki

  Produkty ułatwiające zachowanie odpowiedniej czystości grota lutownicy.

 • Groty i kolby lutownicze

  Lutowanie jest najważniejszym etapem montażu urządzeń elektronicznych . Poprawnie wykonane luty muszą odznaczać się gładkością, połyskiem i trwałością, ponieważ rzutuje to na prawidłową pracę i niezawodność montowanego urządzenia. Poza samą umiejętnością obsługi lutownicy,...

 • Kalafonie i topniki

  Preparaty chemiczne ułatwiające lutowanie.

 • Myjki ultradźwiękowe

  Urządzenia do czyszczenia płytek do lutowaniu.

 • Uchwyty i lupy

  Narzędzia ułatwiające prace przy lutowaniu elementów.

 • Pędzle i szczotki ESD

  Narzędzia do usuwania resztek spoiwa lutowniczego i kurzu w obwodach drukowanych.


Filtrowanie

Producenci

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Lutowanie – najlepsza lutownica dla osoby początkującej i specjalisty

Niemal każdy amator od pierwszych dni swojego nowego hobby, przegląda oferty zaawansowanych i drogich narzędzi. Czasem nie warto od razu kupować drogich i prestiżowych modeli na początku swojej przygody, ponieważ nie wykorzystacie potencjału, a regulacja może być na tyle skomplikowana, że zniechęci Was do dalszej nauki. Warto więc mierzyć siły na zamiary i nabyć stacje lutownicze o niższych parametrach, które będą dostosowane do Waszej wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Z czasem zmienicie ten sprzęt na dużo bardziej rozbudowany i wydajny – i to szybciej niż Wam się wydaje.

Lutownice kolbowe to narzędzie, które powinno mieć swoje specjalne miejsce w każdym warsztacie. Są to niewielkie urządzenia, które doskonale sprawdzają się podczas pracy terenowej lub w sytuacjach awaryjnych. Znajdziecie u nas zarówno lutownice kolbowe zasilane stałym napięciem 230V, gniazdem USB, jak i bezprzewodowe.

Zaoszczędzone środki lepiej przeznaczyć na niezbędne komponenty, do których należą m.in.: gąbki, czyściki, pasty lutownicze, cyna, topniki, kalafonia itp. Zapewniamy naszym klientom asortyment pochodzący od renomowanych producentów. Botland.com.pl to oferta przygotowana przez specjalistów dbających o najdrobniejsze szczegóły!

Jak lutować?

Zacznijcie od prostych zadań, łącząc ze sobą dwa przewody lub lutując podzespoły o większych rozmiarach. Na niewielkie moduły wymagające wykorzystania lupy przyjdzie pora.

Przygotowany i związany przewód należy podgrzać lutownicą i przystawić do kalafonii. Następnie trzeba ponownie rozgrzany element przystawić na 2-4 sekundach do cyny – mimo wielu doświadczeń i opinii, lutownica nie powinna mieć bezpośredniego kontaktu z cyną! Gdy nałożona zostanie odpowiednia ilość spoiwa, można cieszyć się dobrze wykonanym zadaniem.