Kategorie

Akcelerometry

Coś, co kilka lat temu można było spotkać jedynie w zaawansowanych konstrukcjach (np. samolotach), dziś coraz częściej instalowane jest po prostu w telefonach komórkowych i mobilnych urządzeniach oferujących nawigację. Jednym z takich przykładów są między innymi akcelerometry, które często nazywane są przyspieszeniomierzami. Posiadają jednak szereg innych właściwości, a żeby się o tym przekonać, zachęcamy do zapoznania się z ofertą w tej kategorii.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Akcelerometr w każdy smartfonie i urządzeniu mobilnym

Skoro jest to wyposażenie, którego synonimem jest nazwa zawierająca połączenie przyspieszenia z pomiarem, to jego zastosowania nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć. Czujniki pozwalają weryfikować prędkość przyspieszenia i prędkość kątową, dzięki czemu znalazły zastosowanie w mobilnym sprzęcie większości użytkowników nowoczesnych technologii.

Dzięki bardzo niewielkim rozmiarom, prostej obsłudze i mocowaniu za pomocą wtyków goldpin lub otworów lutowniczych, akcelerometry dostępne w naszej ofercie można stosować niemal we wszystkich urządzeniach i projektach – niewielki pobór prądu gwarantuje niewielkie oczekiwania względem zasilania, oferując niezwykle duże możliwości. Funkcjonalność Twojego projektu zawsze może być większa, a im posiadasz więcej informacji odnośnie parametrów, tym możesz go lepiej udoskonalać – pamiętaj o tym podczas projektowania swoich inteligentnych konstrukcji.

Zróżnicowanie produktów i stały rozwój technologii

Akcelerometry wykorzystywane są w coraz większej ilości projektów – spotkać się można z sytuacjami, gdy przyczepiane są nawet do ludzkiego organizmu w celu rejestracji ruchu. Pomaga to podczas rehabilitacji i specjalistycznych badań, dzięki którym poznajemy nie tylko nowe technologie, ale także swój własny organizm.

Dysponujemy czujnikami w bardzo wielu konfiguracjach, parametrach i wielkościach, dzięki czemu możemy zaprezentować Wam zestawy akcelerometrów, żyroskopów i kompasów, oferujących zróżnicowane zastosowanie. Doskonałym przykładem są moduły stosowane w inteligentnych ubraniach, czujniki wykorzystywane do projektowania wyjątkowych konstrukcji opartych na popularnych systemach minikomputerów (np. Arduino lub Raspberry) i klasyczne niewielkie produkty, znane z mobilnego asortymentu elektroniki użytkowej – np. smartwatchów, smartfonów, tabletów itp.

Bardziej zaawansowanym użytkownikom z wyższymi wymaganiami, chcemy zaoferować mocniej rozbudowane moduły, wyposażone m.in. w czujniki temperatury, wibracji, światła lub nawet kolizji.