Kategorie

Akcelerometry

Akcelerometry - Prawdopodobnie masz już to urządzenie - używasz go codziennie i możesz o tym nie wiedzieć. Mowa oczywiście o akcelerometrze. Instalowane obecnie prawie w każdym telefonie komórkowym niewielkie urządzenie, jak sama nazwa wskazuje, służy do mierzenia przyspieszenia liniowego i kątowego. W naszym sklepie internetowym Botland oferujemy Państwu szeroki wybór modułów kompatybilnych z najnowszymi minikomputerami. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym. Na pewno coś doradzimy i pomożemy!

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Akcelerometr - Co to jest? - Najnowsza technologia blisko nas

Wykorzystywane na szeroką skalę akcelerometry, to niewielkie urządzenia, które obecnie montowane są prawie do każdego telefonu komórkowego. Są także używane w grach komputerowych - na przykład w niezwykle popularnej FIFA. Specjalni aktorzy (często zawodowi piłkarze) są wyposażeni w szereg czujników, które śledzą każdy ich ruch i przenoszą go do wirtualnego świata. Później specjalny algorytm i sztab ludzi doprecyzowują każdy detal - tym sposobem w grach komputerowych możemy podziwiać perfekcyjnie odwzorowane wszystkie ruchy postaci.

Duże możliwości małej technologii - Akcelerometr w telefonie i innych urządzeniach

Akcelerometry to dziś malutkie urządzenia mieszczące się w smukłych obudowach telefonów komórkowych czy dokładnie zaprojektowanym robocie. Posiadają niewielkie wymiary, są w proste w obsłudze oraz posiadają dedykowane złącza lub otwory lutownicze. W naszym sklepie posiadamy szeroki wybór przetworników przyspieszenia - jak czasem bywają nazywane akcelerometry. Przyrządy te służą do pomiaru przyspieszeń liniowych oraz kątowych - w przeciwieństwie do urządzeń teledetekcji, akcelerometry mierzą swój własny ruch.

Szerokie spektrum zastosowań

Akcelerometry stosowane są do badania ruchu i przeciążeń, a także na szeroką skalę w telefonii komórkowej umożliwia sterowanie funkcjami telefonu poprzez poruszanie nim tyczy się to także tabletów i smartwatchy. W naszej ofercie oferujemy nowoczesne moduły kompatybilne z najpopularniejszymi minikomputerami, a dla wymagających klientów mamy zestawy czujników na przykład wibracji, temperatury, kolizji czy światła. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.