Rezonator kwarcowy 3,579545MHz - HC49 - niski - 10szt.

Indeks: PAS-01889 EAN: 5904422356187

Rezonator kwarcowy w obudowie niskiej, przewlekanej.

Rezonator kwarcowy 3,579545MHz - HC49 - niski - 10szt.
7,70 zł
6,26 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Rezonator kwarcowy 3,579545 MHz - HC49 - niski - 10 sztuk

Rezonator kwarcowy w obudowie niskiej, przewlekanej o częstotliwości 4 MHz. Szczegóły w dokumentacji produktu.

Specyfikacja rezonatora

  • Częstotliwość: 3,579545 MHz
  • Montaż: THT

 

Elementy sprzedawane w pakiecie po 10 sztuk.

Rezonator kwarcowy HC49

Rezonator kwarcowy 4 MHz - HC49.

Oferowany rezonator kwarcowy jest dostrojony do częstotliwości równej dokładnie 3,579545MHz – wartość ta odpowiada częstotliwości podnośnej, stosowanej w systemach telewizyjnych pracujących w standardzie NTSC do przesyłania informacji o barwie (a dokładniej rzecz ujmując – chrominancji, czyli kolorze oraz nasyceniu elementów transmitowanego obrazu). Element przyda się zatem przede wszystkim podczas serwisu analogowych urządzeń RTV.

Rezonatory kwarcowe – zastosowania i parametry

Rezonatory kwarcowe to pasywne elementy, których głównym zastosowaniem jest dostarczanie sygnału taktującego o ściśle określonej częstotliwości, niezbędnego do poprawnej pracy systemów opartych na mikrokontrolerach, procesorach sygnałowych i aplikacyjnych, koprocesorach graficznych, transceiverach radiowych, cyfrowych układach audio i wielu innych. Stabilna częstotliwość odniesienia jest także podstawowym warunkiem właściwego funkcjonowania urządzeń wykorzystujących np. standardowe porty szeregowe (RS232, RS485, etc.), interfejsy USB, Ethernet, precyzyjne przetworniki ADC i DAC, etc.

Podstawowym parametrem każdego rezonatora jest zatem jego częstotliwość nominalna. Istotna jest także stabilność częstotliwości (wyrażona najczęściej w ppm/oC, czyli częściach na milion odniesionych do temperatury), pojemność obciążenia (ważna dla właściwego doboru współpracujących kondensatorów ceramicznych) i – rzecz jasna – rodzaj obudowy. Popularne „kwarce” THT występują w obudowach HC49 (wysokich lub niskich, mających także swój odpowiednik w wersji SMD). Silnie zminiaturyzowane urządzenia korzystają natomiast z kompaktowych rezonatorów w prostokątnych obudowach, przeznaczonych do montażu przewlekanego, o wymiarach np. 3,2 x 5,5 mm.

Szerokość opakowania 4 cm
Wysokość opakowania 6 cm
Głębokość opakowania 0.5 cm
Masa opakowania 0.006 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: