Kategorie

Photon - robot edukacyjny

Jak zachęcić młodych ludzi do nauki programowania i zaznajomić ich z możliwościami nowych technologii? Twórcy polskiego robota edukacyjnego Photon wybrali najlepszą z możliwych dróg: zabawę. Uznali też, że z nauką nie należy zwlekać – dlatego ich urządzenie przeznaczone jest nawet dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jednak także uczniowie klas 1 – 3 i 4 – 6 nie będą się nudzić w towarzystwie robota Photon. Co więcej, może im on towarzyszyć zarówno w zajęciach szkolnych (dla szkół przygotowano zestaw dodatków), jak i we własnych, domowych eksperymentach z elektroniką.

Filtrowanie

Podwozie - typ
Podwozie - ilość kół
Producenci
Podwozie + napęd
Podwozie + sterownik

Pokaż świat swojemu robotowi

Twórcy robota edukacyjnego Photon oparli swoje urządzenie na oryginalnym pomyśle. Zamiast przygotować dla dzieci kolejną wersję urządzenia z wieloma funkcjami i zachęcić je do odkrywania tych funkcji, postawili najmłodszych w roli nauczycieli. Wszystko, czego Photon powinien „dowiedzieć” się o otaczającej rzeczywistości, muszą nauczyć go mali użytkownicy. Samo urządzenie, tuż po pierwszym uruchomieniu, dopiero zaczyna bowiem poznawać rzeczywistość. Najmłodsi samodzielnie poradzą sobie ze wszystkimi zadaniami – kolejne etapy przygody z zestawem Photon są bowiem dostosowane do wieku i możliwości poznawczych użytkownika. Twórcy aplikacji do sterowania robotem edukacyjnym wykorzystali w tym celu aż 4 interfejsy o różnym wyglądzie i stopniu skomplikowania. Photon Robot i Photon Coding to aplikacja przeznaczona dla dzieci. Natomiast dodatkowa aplikacja Photon EDU powstała dla szkół – z myślą o nauczycielach, którzy będą realizować lekcje z wykorzystaniem polskiego robota.

Dziecinnie proste programowanie

Powiedzenie „dziecinnie prosty” w tym przypadku sprawdza się idealnie. Najmłodsi mogą programować swojego robota edukacyjnego Photon albo poprzez zagadki fabularne, w których sprytnie ukryte zostały prawdziwe pojęcia z zakresu podstaw programowania, albo też za pośrednictwem prostego, graficznego języka programowania. Ta druga opcja przeznaczona jest także dla dzieci, które lubią tworzyć własne algorytmy działania zabawek elektronicznych. Powstały w ten sposób program daje najmłodszym użytkownikom robota Photon szerokie pole do popisu, zachęcając do rozwijania logicznego myślenia i niestandardowych rozwiązań.

Dodatkowe akcesoria dla szkół

Photon jako robot edukacyjny wygląda i działa tak samo zarówno w wersji dla użytkowników indywidualnych, jak i dla szkół. Specjalne czujniki pozwalają mu reagować na światło, dotyk i zmiany koloru podłoża, a także umożliwiają m.in. pomiar odległości, ocenę własnego położenia czy też sygnalizowanie emocji. Zestawy przeznaczone dla placówek edukacyjnych wzbogacone zostały jednak o specjalną, dużych rozmiarów (190 x 130 cm) matę edukacyjną i karty orientacyjne, ułatwiające realizację jeszcze większej liczby kreatywnych scenariuszy. Nauczyciele otrzymują – w zestawie wraz z robotem edukacyjnym – także gotowe scenariusze lekcji, które mogą stać się inspiracją do przeprowadzania robotycznych warsztatów podczas zajęć. Materiały te dostosowane zostały do wieku uczniów.