Kategorie

Drony Syma

Drony Syma - Niemal każdy człowiek marzył kiedyś o lataniu, choć nie każdy ma możliwości lub odwagę, by osobiście wzbić się w przestworza. Idealną alternatywą dla podniebnych eskapad stały się wymyślne misje, wykonywane przy pomocy dronów. Zdalnie sterowane urządzenia pozwalają znakomicie wyćwiczyć precyzję w kierowaniu lotem, umożliwiają także realizację ciekawych ujęć filmowych. Drony Syma to znakomita propozycja dla tych osób, które szukają przystępnego cenowo quadrocoptera do rozpoczęcia eksperymentów z konstrukcjami latającymi. Każdy model to swoisty mini dron z kamerą.

Filtrowanie

Długość:
Szerokość:
Wysokość:
Dron - Zasięg:
Dron - Czas lotu:
Producenci
Dron - Kamera:
Dron - Podgląd FPV:

Szeroki wybór modeli dronów

W naszym sklepie znajdziesz różnorodne drony Syma – od maleńkich (nieznacznie przekraczających 10 cm długości i szerokości) do naprawdę dużych (50x50 cm). Wraz ze wzrostem wielkości konstrukcji powiększa się również dostępny dla niej zasięg (od 20 m w najmniejszym modelu Syma X20W do 70 m w przypadku drona Syma X8HW). Według deklaracji producenta każde z tych urządzeń przeznaczone jest zarówno do lotów we wnętrzach, jak i w terenie, choć oczywiste jest, że modele o większych wymiarach z pewnością lepiej poradzą sobie z misjami terenowymi. Na uwagę zasługuje zgrabny, nowoczesny design – quadrocoptery, które znajdziesz w naszej ofercie, są po prostu ładne i efektowne, a zróżnicowana gama kolorystyczna nadaje poszczególnym członkom „rodziny” dronów Syma indywidualny charakter.

Funkcjonalności, które docenisz

Drony Syma wyposażane są w żyroskopowy system stabilizacji lotu funkcjonujący w 6 osiach. Dzięki temu nawet podczas gwałtownych ewolucji nie stracisz kontroli nad swoim quadrocopterem. Początkującym użytkownikom konstrukcji latających przypadnie do gustu funkcja headless, pozwalająca na kierowanie urządzenia w dowolną stronę, zgodnie z ustawieniem użytkownika. Oznacza to, że nakaz przemieszczenia się np. w prawo spowoduje ruch drona w prawą stronę z punktu widzenia użytkownika, a nie samego urządzenia. W zależności od modelu drony mogą również nieruchomo zawisać w powietrzu, wykonywać loty w dowolnym kierunku, zataczać pętle 3600, a nawet przemieszczać się w trybie tzw. inteligentnej orientacji lotu. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto możliwość wcześniejszego planowania trasy, jaką dron ma pokonać podczas misji. Fakt, że wiele modeli zostało wyposażonych dodatkowo w kamery o rozdzielczościach 0,3 Mpx z możliwością transmisji obrazu na żywo (tzw. widok pierwszoosobowy – FPV), zdecydowanie uatrakcyjnia powietrzne podróże. Osobom, które oczekują od swojego drona jeszcze wyższej jakości filmów, polecamy np. dron Syma X8HW z kamerą 1 Mpx albo Syma X8C z kamerą 2 Mpx wyposażoną w podświetlenie.

Na dłuższe i krótsze podróże – także nocą

Bardzo dobrym pomysłem twórców konstrukcji latających Syma było zamontowanie w urządzeniach mocnych diod LED, ułatwiających realizację misji przy słabszej widoczności – nawet w nocy. Aparatura sterująca dronów Syma pracuje w częstotliwości radiowej 2,4 GHz. Stopień jej zaawansowania zależy od konkretnego modelu – w tych najwyższych zamontowane zostały nawet niewielkie, elektroniczne wyświetlacze. Za zasilanie quadrocopterów odpowiadają akumulatory li-ion lub li-pol, pozwalające na 5 – 8 minut ciągłego lotu. Po wykonaniu misji urządzenie ładuje się za pośrednictwem portu USB (do zestawu dołączona jest ładowarka).