Kategorie

Hexbug - zabawki

Hexbug - W tej kategorii oferujemy Państwu roboty-zabawki renomowanego na całym świecie producenta Hexbug. To urządzenia, które mogą służyć nie tylko do zabawy, ale również spełniać rolę edukacyjną. Roboty uczą podstawowych zasad mechaniki - większość z zabawek to imitacje zwierząt (np. dinozaury, psy, pająki, nano-insekty) poruszające się na różne sposoby. Dzieci nauczą się także podstawowych zasad obchodzenia się z elektroniką, umiejętności podstawowego sterowania robotami oraz poznają możliwości, jakie oferują różne tryby poruszania i proste systemy sterowania.

Filtrowanie

Wiek

Hexbug - zabawki edukacyjne dla najmłodszych

Oferujemy państwu praktyczne zabawki edukacyjne dla dzieci. Są wykonane przez znakomitą firmę Hexbug, której produkty sprzedawane są na całym świecie. Marka zajmuje się przede wszystkim produkcją edukacyjnych robotów do zabawy. Produkty są dopasowywane do różnego wieku przyszłych użytkowników stopniem zaawansowania oraz sposobem wykonania (np. robot dla dzieci poniżej 3 lat nie może zawierać drobnych elementów możliwych do połknięcia).

Zabawki edukacyjne dla dziecka

Dostępne są różne zabawki mechaniczne - do wyboru jest na przykład Hexbug Pająk i Hexbug Skarabeusz, które w rzeczywistości są hexabotami (hexabot to robot poruszający się na sześciu odnóżach). Dzięki nim dziecko pozna także sposoby wykorzystania różnego rodzaju sensorów, zasady ich działania i kreatywne pomysły na sposoby poruszania się - w naszej ofercie znajdziesz między innymi Hexbug Nano. To mały robot, który dzięki wibracjom i sprężynującym odnóżom porusza się i precyzyjnie zmienia kierunki. Natomiast Roboraptor posiada szereg ciekawych funkcji - między innymi potrafi omijać przeszkody, korzystając z czujnika podczerwieni.

Wytrzymałe roboty do nauki elektroniki

Warto dać swojemu dziecku możliwość korzystania z takich zabawek. Może okazać się, że Twój syn lub córka to młody elektronik albo robotyk. Większość urządzeń firmy Hexbug opiera swoje działanie na stosunkowo prostych rozwiązaniach. Marka często inspiruje się w wielu swoich projektach nurtem Robotyki Beam. Robotyka Beam polega na budowaniu urządzeń, w których są stosowane przede wszystkim proste systemy analogowe, a minimalizowane jest użycie mikroprocesorów. Takie podejście jest znacznie mniej elastyczne niż robotyka oparta na mikroprocesorach, ale oferuje większą prostotę wykonania i może okazać się bardziej wydajna do danego zadania. Zabawki wykonane w ten sposób mogą też być mniej podatne na ewentualne uszkodzenia.