Kategorie

Urządzenia pomiarowe

Kiedy chcesz sprawdzić, czy Twój sprzęt działa poprawnie, urządzenia pomiarowe są najlepszym rozwiązaniem. Na pierwszym etapie budowy nie da się tego zrobić bezpośrednio, uruchamiając projekt. Konstruowanie po omacku z nadzieją, że wszystko będzie działać, jest mało atrakcyjnym pomysłem. Pamiętajcie o tym, by wcześniej zabezpieczyć się na takie ewentualności. Pozwoli Wam to zaoszczędzić dużo czasu, który przeznaczycie na kolejne kroki.

Podkategorie

 • Mierniki uniwersalne

  Miernik uniwersalny (inaczej multimetr) jest, obok oscyloskopu, drugim najważniejszym urządzeniem pomiarowym w każdym warsztacie i laboratorium elektronicznym – od małej, amatorskiej pracowni, po profesjonalny serwis, prototypownie czy laboratorium akademickie. Zadaniem...

 • Mierniki cęgowe

  Mierniki do bezkontaktowego pomiaru wartości napięcia i prądu.

 • Mierniki pogodowe i jakości powietrza

  Mierniki do pomiaru jakości powietrza oraz warunków atmosferycznych.

 • Mierniki rezystancji

  Urządzenia do pomiaru rezystancji, pojemności i indukcyjności.

 • Miernik zużycia energii elektrycznej

  W dobie wszechobecnych urządzeń zasilanych energią elektryczną, bardzo ważna dla użytkownika stała się świadomość kosztów zużycia energii elektrycznej. Coraz częściej dążymy do zmniejszania konsumpcji energii, której ilości są ograniczone. Fakt ten dotyczy nie tylko obszaru...

 • Mierniki pozostałe

  Pirometry, luksomierze, tachometry i wiele innych.

 • Oscyloskopy

  Dla elektronika ekran oscyloskopu stanowi okno na świat – jest podstawowym przyrządem pomiarowym, pozwalającym na obserwację kształtu i pomiar parametrów sygnałów zmiennych. W epoce oscyloskopów analogowych utarło się słuszne stwierdzenie, że zadaniem oscyloskopu jest pomiar...

 • Generatory funkcyjne

  Urządzenia do generowania przebiegów prądu. Pozwalają wygenerować m.in: przebiegi prostokątne, piłokształtne, sinudosidy itp.

 • Sondy do mierników

  Przewody i sony do urządzeń pomiarowych.

 • Wskaźniki napięcia

  W wielu urządzeniach spotykamy się z koniecznością wskazywania poziomu napięcia lub prądu. Niezależnie od tego, czy pracujemy nad własną konstrukcją zasilacza laboratoryjnego, czy nad nieskomplikowanym prostownikiem do ładowania akumulatora samochodowego, odpowiednio dobrany...

 • Miary i suwmiarki

  Narzędzia do pomiaru wielkości przedmiotów.

 • Wagi

  Urządzenia do pomiaru masy przedmiotów.

 • Mierniki oświetlenia

  Urządzenia do pomiaru w czasie rzeczywistym natężęnia oświetlenia.


Filtrowanie

Producenci

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Dostępne urządzenia pomiarowe do domu – jakie są niezbędne?

Podstawowym wyposażeniem domowym może okazać się miernik zużycia energii elektrycznej. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób każdy z nas dowie się, ile rzeczywiście wykorzystuje prądu podczas określonych czynności. Znajdziesz w ten sposób najbardziej energochłonne sprzęty i zminimalizujesz lub wyeliminujesz problem wysokich rachunków.

Wagi to kolejny standardowy element, który powinien znajdować się w każdym warsztacie – nie tylko w kuchni. Precyzyjny pomiar masy jest niezastąpiony podczas wielu zadań. Oferta produktów dostępnych w tej kategorii została tak rozbudowana, by każdy z Was znalazł najlepsze rozwiązania dla siebie. Dysponujemy asortymentem charakteryzującym się precyzją na poziomie 0,01g.

Jakie urządzenia pomiarowe wykorzystać w warsztacie?

Jednym z przydatnych narzędzi jest miernik uniwersalny, który służy do pomiaru podstawowych parametrów układów elektronicznych. Należą do nich m.in.: napięcie stałe i zmienne, natężenie przepływu prądu stałego i zmiennego, rezystancja, pojemność i częstotliwość.

Interesujący pomiar oferują m.in. mierniki pogodowe i jakości powietrza. Z ich pomocą bez problemu sprawdzicie zmiany atmosferyczne i poziom zanieczyszczenia w najbliższy otoczeniu. Są to istotne informacje dla przemysłu produkcyjnego, turystycznego lub rolnego.

Znajdziecie w tym miejscu również pirometry, luksomierze, tachometry, mierniki rezystancji, wskaźniki napięcia, oscyloskopy i wiele innych! Wysokiej jakości komponenty poprawiają nie tylko komfort Twojej pracy, ale również bezpieczeństwo (zarówno Twoje, jak i układu, nad którym pracujesz). Botland.com.pl gwarantuje asortyment przygotowany z myślą o oczekiwaniach wymagających specjalistów – nie czekaj i wybierz niezbędne produkty.