Kategorie

Drukarki 3D Prusa

Każdy interesujący się drukiem przestrzennym słyszał o nazwisku Prusa. Czeski hobbysta i majsterkowicz założyciel Prusa Research, człowiek legenda od 2009 roku, kiedy odnalazł w sobie pasję do druku 3D, ciągle się rozwija. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na urządzenia i akcesoria jednego z najbardziej znanych producentów sprzętu drukującego w 3D na świecie. W razie wątpliwości czy jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym, który pozostaje do Państwa ciągłej dyspozycji.

Filtrowanie

Filament - materiał
Filament - średnica
Kolor
Masa
Producenci
3D - rozmiar druku
3D - typ wydruku
3D - prędkość druku
3D - grubość druku
3D - ilość materiału
3D - dokładność
3D - temp. dyszy
3D - temp. stołu
3D - średnica filam.

Drukowanie przestrzenne.

Drukowanie przestrzenne to wytwarzanie trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie modelu wykonanego w programie komputerowym. Na początku forma takiego druku służyła głównie do szybkiego prototypowania, ale wraz z upowszechnieniem się tej technologii na rynku i stopniowym zwiększeniem dokładności druku, stała się metodą na wykonywanie gotowych przedmiotów np. za pomocą drukarki 3D Prusa. Dzisiejsza precyzja pozwala na drukowanie nawet tak skomplikowanych projektów, jak protezy stawowe (ludzkie i zwierzęce).

Historia druku 3D w pigułce.

Technika drukowania przestrzennego swoje początki ma już w roku 1984, czyli trzydzieści pięć lat temu. W świecie technologii to wręcz inna epoka. W 1986 roku Charles Hull, który to opracował pierwsze techniki druku SLA, założył firmę 3D Systems i zaczął sprzedawać pierwsze drukarki 3D. Dopiero w roku 2006 dr Adrian Bowyer za sprawą projektu RepRap z przeznaczeniem dla użytkowników domowych upowszechnił druk przestrzenny szerszemu gronu odbiorców. Pojawiły się też od razu głosy, że druk 3D może zostać wykorzystany do wydrukowania broni poza kontrolą prawa. Udaną próbę takiego wydruku dokonała grupa Defense Distributed. Jednak domowe drukarki jak np. drukarki 3D Prusa, nie pozwalają na drukowanie metalowych elementów i byłyby one niewystarczająco dokładne do poprawnego działania.

Druk przestrzenny coraz szerzej stosowany.

Posiadamy w naszej ofercie drukarki 3D Prusa między innymi model Prusa I3, które oferują wysoką jakość druku, są niezawodne i trwałe. Dają wiele możliwości w medycynie, nauce, badaniach czy edukacji. Drukowane protezy, nowe urządzenia dla szpitali czy przyrządy dla lekarzy i rezydentów. Dobrym przykładem wykorzystania drukarki 3D Prusa I3 dostępnej w naszym sklepie jest przykład lekarzy z IKEM w Pradze, którzy to używają jej do drukowania organów wewnętrznych przed operacją, aby lepiej ocenić organ, a pacjenci oddający organy do przeszczepu mogą dostać replikę na pamiątkę. Jak widać, druk 3D stosowany jest coraz szerzej i coraz lepiej sobie radzi. Sprawdź naszą ofertę na drukarki 3D i przekonaj się sam jak wspaniała to technologia.