Obcinaczki boczne AX603 110mm

Indeks: PRO-11377 EAN: 5900804005612

Obcinaczki boczne o długości 110 mm. Obcinaczki wysyłane są w różnych kolorach. Rękojeść produktu powleczona została antypoślizgową gumą. 

Obcinaczki boczne AX603 110mm
13,90 zł
11,30 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Obcinaczki boczne AX603 110 mm

Kompaktowe obcinaczki boczne AX603 o długości całkowitej równej 110 mm doskonale nadają się do pracy z elementami przewlekanymi (THT) oraz niewielkimi przewodami jedno- i wielożyłowymi (w tym także płaskimi przewodami taśmowymi). Antypoślizgowa guma na rękojeści pozwala na pewny i wygodny chwyt, zaś wbudowana sprężyna rozwierająca szczęki ułatwia manipulowanie narzędziem i przyspiesza pracę.

Odpowiedni kształt ostrzy szczypiec umożliwia krótkie przycinanie końcówek wlutowanych w płytkę drukowaną elementów przewlekanych, nawet w rejonach o ciaśniejszym ułożeniu elementów. Pod względem manewrowości, ostro zakończone szczypce boczne sprawdzają się zwykle znacznie lepiej, niż obcinaczki czołowe, dając większą kontrolę nad kątem docinania końcówek komponentów.

O czym należy pamiętać, wykorzystując szczypce tnące?

Bardzo ważnym aspektem z punktu widzenia niezawodności i trwałości mechanicznej szczypiec tnących jest materiał drutów, z którymi pracujemy oraz ich przekrój (średnica). Należy pamiętać, że wszystkie niewielkie obcinaczki boczne, stosowane powszechnie w elektronice, mają dość delikatne ostrza – choć są one wykonywane ze stali, to nie nadają się do cięcia grubych drutów miedzianych, ani (nawet niewielkich) prętów stalowych czy mosiężnych.

Próba docięcia drutu wykonanego ze zbyt twardego materiału kończy się zwykle nieodwracalnym uszkodzeniem (wyszczerbieniem) ostrzy, przez co stają się one nieużyteczne w pracy z cienkimi, delikatnymi przewodami bądź wyprowadzeniami komponentów THT. Z tego też względu grube albo twarde druty należy ciąć z użyciem masywniejszych narzędzi, np. kombinerek lub dużych obcinaczek o solidnych, hartowanych ostrzach – takie wyposażenie także znajdziesz w ofercie sklepu Botland.

Obcinaczki boczne 110mm
Obcinaczki boczne AX603 110 mm.

Specyfikacja obcinaczek AX603

  • Typ obcinaczek: boczne
  • Materiał wykonania: metal 
  • Rękojeść powleczona antypoślizgową gumą
  • Długość obcinaczek: 110 mm
Szerokość opakowania 7.5 cm
Wysokość opakowania 1.6 cm
Głębokość opakowania 20 cm
Masa opakowania 0.073 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Obcinaczki boczne AX603 110mm

5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Piotr 29.04.2024 Potwierdzony zakup
Co powiedzieć, no tną. Jakość git
Jakub 14.06.2024 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: