Kategorie

Filamenty smart ABS

Filamenty smart ABS - Filamenty ABS są obecne od początku istnienia drukarek 3D. Z uwagi na doskonałe właściwości mechaniczne drukowanych detali i stale rozwijane portfolio producentów, oferujących różne kolory materiałów, ABS jest dziś doskonałym wyborem do wielu zastosowań – m.in. do obudów urządzeń czy ruchomych części mechanizmów. Druk 3D z użyciem klasycznego ABS jest jednak obarczony pewnymi ograniczeniami. Część z nich usunięto, tworząc nową odmianę tego materiału – filamenty Smart ABS.

Filtrowanie

Filament - materiał
Filament - średnica:
Kolor:
Masa:
Producenci
3D - rozmiar druku
3D - typ wydruku
3D - prędkość druku
3D - grubość druku
3D - ilość materiału
3D - dokładność
3D - temp. dyszy
3D - temp. stołu
3D - średnica filam.

Filamenty Smart ABS - co to takiego?

Smart ABS jest odmianą klasycznego ABS. Producent zmodyfikował w niej właściwości fizykochemiczne i mechaniczne, które w standardowych materiałach bywają czasem postrzegane jako utrudnienia produkcyjne. Przede wszystkim, filamenty Smart ABS charakteryzują się mniejszym współczynnikiem skurczu i niższą temperaturą druku. Znacząco ułatwia to pracę na drukarkach, które nie zostały wyposażone w komorę osłonową oraz nie pracują w wysoko stabilnych warunkach otoczenia. Niższy współczynnik skurczu redukuje ponadto ryzyko podwijania wydruków i odklejania się od stołu roboczego. Druk 3D z użyciem Smart ABS jest łatwiejszy dzięki zwiększonemu współczynnikowi płynięcia, a dodatkowo pozwala także na uzyskanie lśniącej, gładkiej powierzchni powstającego elementu. Ma to niebagatelne znaczenie w detalach pracujących w widocznych miejscach (np. obudowy).

Filament Smart ABS - Filament, który może więcej

Parametry oferowane przez filamenty Smart ABS pozwalają na zastosowanie tych materiałów do wszystkich aplikacji, w których wcześniej używałeś standardowych wersji ABS. Ponadto, dzięki lśniącej powierzchni wydruków, w wielu przypadkach będziesz mógł zrezygnować z uciążliwego wygładzania za pomocą kąpieli acetonowych (a w przypadku klasycznego ABS często są one nieodzownym elementem postprocessingu.) Tolerancja wymiarowa średnicy filamentów Smart ABS wynosi +/- 0,05 mm, a oferowane w tej kategorii szpule zawierają 1 kg materiału. Zakres preferowanych temperatur druku zaczyna się już od 230 °C i dochodzi do 255 °C, zaś zalecana temperatura stołu wynosi 100 °C. Dzięki doskonałym właściwościom mechanicznym, jakie oferują filamenty Smart ABS, wydruki elementów technicznych mogą być poddawane gwintowaniu czy obróbce mechanicznej przez skrawanie – np. wiercenie czy frezowanie. Duża twardość i odporność udarowa pozwalają na użycie filamentów Smart ABS w produkcji elementów ruchomych, wsporników czy obudów urządzeń.

Filamenty Smart ABS - Różne kolory, ta sama wysoka jakość

Wysokiej jakości filamenty Smart ABS firmy Spectrum są w naszym sklepie dostępne w szerokiej palecie barw. Oferujemy zarówno różne odcienie bieli – czysty, śnieżnobiały Polar White oraz lekko kremowy, ciepły Coral, szarości – ciemnoszary Dark Grey i srebrny Silver Star, jak i głęboką czerń – Deep Black. Od ręki są także dostępne różne kolory z gamy zieleni (Forest Green), czerwieni (Dragon Red), orzeźwiającego pomarańczu (Lion Orange) i przyjemnej żółci (Bahama Yellow). Do wydruku niebieskich elementów polecamy z kolei filament Pacific Blue.