Kategorie

Numato Lab - sterowniki GPIO - USB

W tym dziale oferujemy szeroki wybór różnorodnych sterowników GPIO USB od producenta Numato Lab. Jest to sprzęt, dzięki któremu za pomocą komputera, smartfona czy tabletu będziesz mógł sterować od jednego do nawet kilkudziesięciu urządzeń. Posiadamy zarówno modele, które przeznaczone są do prądu stałego (DC), jak i takie, które mogą współpracować z prądem zmiennym (AC). Urządzenia posiadają port USB, za pośrednictwem którego komendy docierają do urządzenia, oraz określoną liczbę kanałów wejść i wyjść cyfrowych lub analogowych.

Filtrowanie

Inteligentny budynek
Producenci

Numato Lab - sterowniki GPIO USB

Sterowniki GPIO USB od Numato Lab to moduły, które pozwalają na sterowanie różnymi urządzeniami za pośrednictwem portu USB, komputera i dowolnej aplikacji konsoli szeregowej (na przykład RealTerm). Większość urządzeń jest przygotowana w taki sposób, aby programowania było możliwie najbardziej intuicyjne - na przykład po podaniu komendy “gpio read 2”, zostanie odczytana wartość GPIO 2. W szczegółowej instrukcji znajduje się zawsze pełna lista wszystkich przydatnych komend. Numato Lab postanowiło także udostępnić wszelkie kody źródłowe programów, napisanych w różnych językach programistycznych.

Numato Lab - sterowniki GPIO USB w wielu wariantach

Oferowane sterowniki posiadają w specyfikacji różne wartości maksymalnego napięcia na stykach. Większość modeli dopuszcza napięcie 240V prądu zmiennego, ale warto zwrócić uwagę na ten parametr, ponieważ oferujemy także urządzenia o niższych parametrach (na przykład z maksymalnym napięciem prądu zmiennego na stykach 120V). Sterowanie w poszczególnych urządzenia odbywa się za pomocą interfejsu UART, pinów goldpin lub Web/interfejs Telnet. Posiadamy urządzenia, które wyposażone są w 1, 2, 4, 8, 16, 32 lub 64 złącza. Oznacza to, że na przykład “Numato Lab - 32-kanałowy moduł USB - GPIO” posiada 32 złącza GPIO, z czego 7 z nich spełnia rolę analogowych wejść ( z 10-bitowym przetwornikiem A/C), a pozostałych 25 złącz to cyfrowe wejścia/wyjścia. Większość modułów zasilanych jest napięciem 5V albo 7V lub 12V przez złącze microUSB, DC Jack lub śrubowe. Rozdzielczość przetwornika AC we wszystkich urządzeniach to 10 bit. Warto pamiętać, że przewody połączeniowe nie znajdują się w zestawie, dlatego należy je nabyć osobno.