Kategorie

Karty WiFi do Raspberry Pi

Od 2016 roku, minikomputer Raspberry Pi w wersjach Zero W, A+, B oraz B+, posiada wbudowany moduł Wi-Fi. W przypadku starszych serii produkcyjnych, aby połączyć Rasperry Pi z siecią bezprzewodową, niezbędne jest podłączenie zewnętrznego adaptera w postaci karty sieciowej Wi-Fi. Również dla minikomputerów standardowo wyposażonych w moduł Wi-Fi, w przypadku wzmożonego transferu danych, dobrym rozwiązaniem będzie użycie zewnętrznej karty sieciowej. Wszystkie oferowane przez nas karty sieciowe Wi-Fi do Raspberry Pi, są kompatybilne z systemem operacyjnym Raspbian i nie wymagają instalacji dodatkowych sterowników.

Wi-Fi - praktyczne i wygodne połączenie nie tylko w celach rozrywkowych

Wi-Fi to jedna z najpopularniejszych technologii stosowanych w sieciach komputerowych, która pozwala użytkownikowi na bezprzewodowe połączenie z internetem komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń. Współcześnie, również sam router Wi-Fi może łączyć się z siecią bez konieczności używania przewodów. Określona sieć lokalna jest wówczas połączona z internetem poprzez punkt dostępu, który może stanowić m.in. karta sieciowa, która jest podłączana do komputera przez złącze USB. Sieć Wi-Fi umożliwia przesyłanie danych oraz bezprzewodową komunikację urządzeń z punktem dostępu na odległość do ok. 50m - 100m, w zależności od środowiska, w którym sieć pracuje. Sieć Wi-Fi tworzą nie tylko punkty dostępu w prywatnych budynkach, ale także punkty dostępu w budynkach publicznych, takich jak np. galerie handlowe, uczelnie, czy restauracje. Ponadto, obecnie w dobie rozwijającej się technologii internetu rzeczy (IoT), sieć Wi-Fi nie tylko ma zastosowanie w celach rozrywkowych, czy komunikacyjnych - za jej pomocą, możesz także sterować rozmaitymi procesami fizycznymi, takimi jak np. sterowanie bramą wjazdową na posesję, oświetlenie sterowane ręcznie, czy też zautomatyzowane procesy produkcyjne w fabrykach.

Adaptery i karty sieciowe Wi-Fi do Raspberry Pi

Oferowane przez nas karty sieciowe WiFi, spełniają standard IEEE 802.11b/g/n i umożliwiają połączenie komputera (w tym również minikomputera Raspberry Pi) z siecią bezprzewodową, zapewniając szybkie połączenie. W zależności od modelu, prędkość transmisji wynosi 150Mb/s bądź 300Mb/s, co daje wysoką efektywność pracy urządzeń multimedialnych używanych do gier online, transmisji video na żywo, a także dla połączeń telefonicznych przez internet (VoIP). Karty sieciowe Wi-Fi do Raspberry Pi, są kompatybilne z systemem operacyjnym Raspbian i nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania. Kupując u nas kartę sieciową Wi-Fi, zyskujesz stabilne, szybkie połączenie z internetem i co najważniejsze - bezprzewodowe!