Kategorie

Czujniki i alarmy

Odpowiednie zabezpieczenie nieruchomości nie musi być trudne. Wystarczy do tego celu wykorzystywać dostępne narzędzia. Pamiętaj, że bezpieczeństwo lokatorów i osób znajdujących się w budynku, powinno być najważniejszym aspektem dla właścicieli lub administratorów obiektu. Czujniki dostępne w tej kategorii wykryją błyskawicznie wszystkie zagrożenia, natomiast alarmy informują o nich interesantów będących w pobliżu.

Filtrowanie

Inteligenty budynek
Producenci

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Czujniki i alarmy w każdym domu lub mieszkaniu

Bezpieczeństwo to podstawa, by czuć się swobodnie podczas pobytu w zamkniętym pomieszczeniu. Należy jednak wiedzieć, jakie elementy są konieczne, by zagwarantować wszystkim ochronę na satysfakcjonującym poziomie.

Do podstawowych komponentów należą m.in. czujniki dymu, które w razie pożaru będą dużo wcześniej informować o zbliżającym się zagrożeniu. Warto ustawić ich czułość na wysokim poziomie, lecz należy szczególnie uważać. Informuj wszystkich o zastosowaniu takich narzędzi.

Stosując alarmy przeciwwłamaniowe, czujniki ruchu są niezbędne. Zaawansowany system nie tylko wykryje intruza i uruchomi alarm, ale także poinformuje służby lub firmę ochroniarską, by mogła ona błyskawicznie zainterweniować.

Jeśli w budynku jest instalacja gazowa, to czujniki gazów (a w szczególności gazu ziemnego) powinny zostać zainstalowane w każdym pomieszczeniu. Gaz jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia, jeśli lokatorzy lub osoby przebywające w obiekcie znajdują się w miejscach bez wydajnej wentylacji i ciągłej cyrkulacji powietrza. Reagować należy błyskawicznie, gdy zagrożenie zostanie wykryte. Gaz ziemny jest bezwonny i bezbarwny, więc brak czujników jest skrajnie nieodpowiedzialną decyzją.

Dodatkowe zabezpieczenia

Posiadamy również czujniki zmierzchowe. Regulują one światło na podstawie natężenia słońca i pory dnia. Jest to doskonałe rozwiązanie na werandy, tarasy, oświetlenia reklam, banerów, wejść i lamp zewnętrznych.

Fotokomórki to kolejny przykład innowacyjnych komponentów. Świetnie sprawdzą się przy automatyce bram, zapobiegną kolizji skrzydeł z innymi obiektami, które usytuowane są w pobliżu. Można stosować je przy wszystkich bramach wjazdowych, szlabanach, a nawet drzwiach i wejściach. Pozostałe narzędzia do konstrukcji systemów automatyzacji, siłowniki liniowe, silniki, minikomputery itp. odszukacie w pozostałych kategoriach naszego sklepu.