Kategorie

Akcesoria do DJI Phantom

Drony DJI Phantom dają swoim użytkownikom ogromne możliwości. Dynamiczny lot, zaawansowana kamera z możliwością rejestrowania obrazu w jakości 4K i system OcuSync, który automatycznie przełącza się na pasmo transmisji o najniższych zakłóceniach to gwarancja niesamowicie płynnego przekazu podniebnych panoram. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór akcesoriów do DJI Phantom – od kontrolerów lotu w postaci gogli multimedialnych po filtry do obiektywów – aby Twoje doświadczenia z lotami dronem były jeszcze wspanialsze.

Okulary multimedialne FPV – aby poczuć wysokość na własnej skórze

Jednym z najciekawszych doświadczeń, jakie drony oferują swoim użytkownikom, jest możliwość obserwacji lotu z pozycji pierwszego obserwatora (ang. FPV, czyli First-Person View). Zamontowana na konstrukcji latającej kamera przekazuje (w czasie rzeczywistym) obraz do gogli multimedialnych, a te wyświetlają go na jednym lub dwóch panoramicznych ekranach LCD. Praca z okularami, takimi jak DJI Goggles, może stanowić po prostu ciekawy i pasjonujący eksperyment, ale ma także konkretne zalety, które przypadną do gustu nawet profesjonalistom. Gogle zapewniają bowiem większy – w porównaniu do zwykłego, płaskiego ekranu - kąt widzenia, zdecydowanie ułatwiają także kontrolę nad realizacją nagrań. Operator drona DJI Phantom może zdecydować się na przełączenie urządzenia w tryb sterowania Head Tracking Flight, by kierować całą konstrukcją lub w tryb Head Tracking Gimbal, aby sterować położeniem gimbala przy pomocy ruchów głowy.

Filtry do obiektywów DJI Phantom

Choć sama kamera dostarczana wraz z dronem DJI Phantom zapewnia znakomite warunki do wideofilmowania, to podczas lotów narażona jest na wiele zakłóceń. Jakość obrazu pogarsza zwłaszcza intensywne nasłonecznienie, które tworzy nadmierny kontrast pomiędzy bliższymi i dalszymi planami obrazu, utrudnia wychwytywanie szczegółów, a nawet może uszkodzić delikatne elementy optyki. Dzięki dedykowanym filtrom możesz znacznie poprawić jakość filmów. W naszej ofercie znajdziesz czerwony oraz pomarańczowy filtr do dronów DJI Phantom. Filtr pomarańczowy wydłuża czas ekspozycji i pozwala na lepsze zbalansowanie jasności nieba i ziemi. Natomiast filtr czerwony poprawia kontrastowość obrazu w miejscach silnie odbijających światło (np. na śniegu).

Inne przydatne akcesoria

W naszej ofercie znajdziesz także inne akcesoria do DJI Phantom, które z pewnością wejdą w skład podstawowego wyposażenia na każdą wyprawę z Twoim quadrocopterem. Do najpotrzebniejszych należy dedykowany akumulator – niezbędny, gdy konieczna okaże się szybka zamiana rozładowanego pakietu. Zawsze warto mieć ze sobą także zestaw dwóch lekkich śmigieł, ponieważ to właśnie one stanowią najbardziej podatny na uszkodzenia element każdej konstrukcji latającej. Natomiast do przechowywania i przewożenia swojego drona DJI Phantom wybierz dostępną u nas dedykowaną walizkę transportową.