Kategorie

Aparatura sterująca do DJI Phantom

W powszechnej świadomości drony DJI Phantom kojarzą się z konstrukcjami latającymi, które ze względu na ułożenie śmigieł i parametry sterowania mogą wykonywać skomplikowane ewolucje. Najpopularniejsze modele quadrocopterów wyposażane są również w kamery, umożliwiające realizację filmów i fotografowanie z lotu ptaka. Wraz ze wzrostem zaawansowania technologicznego modeli samych dronów, rosną również wymagania dotyczące kontrolerów używanych do zdalnego kierowania quadrocopterami. Tymczasem to właśnie aparatura sterująca do DJI Phantom pozwala tym urządzeniom rozwinąć pełnię możliwości.

Ultranowoczesne kontrolery

Kontrolery lotu DJI Phantom pozwalają nie tylko na sterowanie samym urządzeniem, ale także wspierają niezakłóconą transmisję obrazu. W najnowszych dronach skonstruowanych przez chińskiego producenta zaimplementowany został system OcuSync – a kontrolery lotu tej marki w pełni z nim współpracują. Aby transmisja wideo odbywała się bez zakłóceń i opóźnień, kontroler wyszukuje taką częstotliwość, która zapewni najlepszy przekaz obrazu w danych warunkach. Bardzo ciekawą opcją kontrolera jest śledzenie trasy, którą użytkownik rysuje na ekranie (w postaci linii), a model latający wiernie odtwarza ją podczas lotu. Aparatura sterująca DJI Phantom wspierana jest przez dedykowaną aplikację DJI GO, która może być wykorzystana również do edycji sesji fotograficznych zrealizowanych przy pomocy drona.

Kontrola kamery przy pomocy… monitora!

Funkcję aparatury sterującej do dronów DJI Phantom rozszerza dedykowany monitor CrystalSky, współpracujący z oprogramowaniem DJI GO. Z jednej strony zapewnia on bardzo wysoką wydajność transmisji, a odbierany obraz może przekierowywać do innych urządzeń, np. multimedialnych gogli. Z drugiej strony – właśnie ze względu na wbudowaną aplikację – pozwala na intuicyjną i wygodną kontrolę kamery. Dodatkowy plus zastosowania CrystalSky w połączeniu z aparaturą sterującą do DJI Phantom to fakt, że zapewnia on znakomity odbiór obrazu z kamery i wysoką jasność, uwidaczniającą wszystkie szczegóły nagrania.

Fenomenalne możliwości gogli multimedialnych

Większość kontrolerów lotu ma postać konsoli wyposażonej w drążki i przyciski. Coraz popularniejszą aparaturą sterującą do dronów DJI Phantom są jednak okulary multimedialne, wyposażone w panoramiczny wyświetlacz. Do kierowania quadrocopterem przeznaczony jest tryb Head Tracking Flight, w którym dron reaguje na ruchy głowy. To intuicyjna nawigacja, którą można opanować błyskawicznie. Poruszenie w górę – dół zmienia pozycję kamery, natomiast ruch w prawo-lewo przekłada się na kierunek lotu całego urządzenia. Istnieje również możliwość sterowania samym gimbalem (tryb Head Tracking Gimbal). Oczywiście na obudowie okularów multimedialnych nie mogło zabraknąć także przycisków z funkcjami menu.