Czujnik filamentu drukarki 3D

Indeks: AMS-18958 EAN: 5904422355265
Czujnik filamentu wykorzystywany w drukarkach 3D RepRap. Podłączany jest do płyty głównej urządzenia. Głównym zadaniem sensora jest bieżąca kontrola podawania materiału do drukowania. Jeśli jego przesuw jest prawidłowy, dioda umieszczona na czujniku świeci się na zielono. W przypadku nagłej przerwy spowodowanej wyczerpaniem filamentu, następuje wstrzymanie drukowania. Sygnalizowane jest to zgaśnięciem zielonej diody. Zatrzymanie pracy pozwala uniknąć uszkodzenia formowanego modelu. Po wymianie materiału do drukowania działanie urządzenia zostaje wznowione. Czujnik jest kompatybilny z filamentem o średnicy 1,75 mm
Czujnik filamentu drukarki 3D
16,90 zł
13,74 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Czujnik filamentu drukarki 3D

Czujnik filamentu wykorzystywany w drukarkach 3D RepRap. Podłączany jest do płyty głównej urządzenia. Głównym zadaniem sensora jest bieżąca kontrola podawania materiału do drukowania. Jeśli jego przesuw jest prawidłowy, dioda umieszczona na czujniku świeci się na zielono. W przypadku nagłej przerwy spowodowanej wyczerpaniem filamentu, następuje wstrzymanie drukowania. Sygnalizowane jest to zgaśnięciem zielonej diody. Zatrzymanie pracy pozwala uniknąć uszkodzenia formowanego modelu. Po wymianie materiału do drukowania działanie urządzenia zostaje wznowione. Czujnik jest kompatybilny z filamentem o średnicy 1,75 mm. Zestaw zawiera przewód połączeniowy.

Produkt dostarczany jest w losowym kolorze: czarnym lub białym.

Czujnik filamentu z przewodem

Czujnik filamentu z przewodem

Wymiary i opis wyprowadzeń czujnika

Wymiary i opis wyprowadzeń czujnika.

Opis wyprowadzeń

 • VCC - pin napięcia zasilania od 3,3 V do 5 V
 • GND - pin masy układu
 • SIG - pin sygnałowy czujnika

Specyfikacja czujnika

 • Napięcie zasilania: od 3,3 V do 5 V
 • Kompatybilny z filamentem o średnicy: 1,75 mm
 • Czujnik posiada otwory do wprowadzenia i wyjścia filamentu
 • Konstrukcja czujnika zapewnia gładki przesuw materiału do drukowania
 • Rozmiar otworów montażowych: 3,5 mm
 • Długość przewodu: 1 m
 • Kolor: czarny lub biały
 • Masa: 18 g  

Czujnik filamentu drukarki 3D

Całkowita szerokość czujnika wynosi 38 mm, z kolei jego wysokość jest równa 30 mm. Grubość czujnika to 13 mm. Sensor charakteryzuje się uniwersalnym zastosowaniem i kompaktowymi rozmiarami ułatwiającymi montaż.

Ponadto czujnik gwarantuje płynne przemieszczanie filamentu, co w praktyce oznacza wydajną i niczym niezakłóconą pracę drukarki 3D.

Niezawodny czujnik filamentu do drukarki 3D

Odległość między otworami montażowymi czujnika filamentu wynosi 20 mm. Na obudowie urządzenia znajduje się strzałka wskazująca prawidłowy kierunek przesuwania się filamentu, dzięki czemu błędny montaż jest praktycznie niemożliwy.

Co jeszcze można znaleźć w kategorii elementy do budowy drukarek 3D? Oferujemy szeroki wybór podzespołów renomowanych marek, niezbędnych do samodzielnego zaprojektowania i zbudowania drukarki umożliwiającej wydruk w trójwymiarze. Proponujemy wysokiej klasy łożyska, wałki, sprzęgła elastyczne, prowadniki przewodów, dysze i wiele więcej.

Szerokość opakowania 7 cm
Wysokość opakowania 11.5 cm
Głębokość opakowania 2 cm
Masa opakowania 0.02 kg

Szymon

06/10/24

Pytanie: Witam czy można użyć taki czujnik w ender 3 v2

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: