Czujnik filamentu drukarki 3D

Indeks: AMS-18958 EAN: 5904422355265
Czujnik filamentu wykorzystywany w drukarkach 3D RepRap. Podłączany jest do płyty głównej urządzenia. Głównym zadaniem sensora jest bieżąca kontrola podawania materiału do drukowania. Jeśli jego przesuw jest prawidłowy, dioda umieszczona na czujniku świeci się na zielono. W przypadku nagłej przerwy spowodowanej wyczerpaniem filamentu, następuje wstrzymanie drukowania. Sygnalizowane jest to zgaśnięciem zielonej diody. Zatrzymanie pracy pozwala uniknąć uszkodzenia formowanego modelu. Po wymianie materiału do drukowania działanie urządzenia zostaje wznowione. Czujnik jest kompatybilny z filamentem o średnicy 1,75 mm
Czujnik filamentu drukarki 3D
16,90 zł
13,74 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Czujnik filamentu drukarki 3D

Czujnik filamentu wykorzystywany w drukarkach 3D RepRap. Podłączany jest do płyty głównej urządzenia. Głównym zadaniem sensora jest bieżąca kontrola podawania materiału do drukowania. Jeśli jego przesuw jest prawidłowy, dioda umieszczona na czujniku świeci się na zielono. W przypadku nagłej przerwy spowodowanej wyczerpaniem filamentu, następuje wstrzymanie drukowania. Sygnalizowane jest to zgaśnięciem zielonej diody. Zatrzymanie pracy pozwala uniknąć uszkodzenia formowanego modelu. Po wymianie materiału do drukowania działanie urządzenia zostaje wznowione. Czujnik jest kompatybilny z filamentem o średnicy 1,75 mm. Zestaw zawiera przewód połączeniowy.

Produkt dostarczany jest w losowym kolorze: czarnym lub białym.

Czujnik filamentu z przewodem

Czujnik filamentu z przewodem

Wymiary i opis wyprowadzeń czujnika

Wymiary i opis wyprowadzeń czujnika.

Opis wyprowadzeń

 • VCC - pin napięcia zasilania od 3,3 V do 5 V
 • GND - pin masy układu
 • SIG - pin sygnałowy czujnika

Specyfikacja czujnika

 • Napięcie zasilania: od 3,3 V do 5 V
 • Kompatybilny z filamentem o średnicy: 1,75 mm
 • Czujnik posiada otwory do wprowadzenia i wyjścia filamentu
 • Konstrukcja czujnika zapewnia gładki przesuw materiału do drukowania
 • Rozmiar otworów montażowych: 3,5 mm
 • Długość przewodu: 1 m
 • Kolor: czarny lub biały
 • Masa: 18 g  

Czujnik filamentu drukarki 3D

Całkowita szerokość czujnika wynosi 38 mm, z kolei jego wysokość jest równa 30 mm. Grubość czujnika to 13 mm. Sensor charakteryzuje się uniwersalnym zastosowaniem i kompaktowymi rozmiarami ułatwiającymi montaż.

Ponadto czujnik gwarantuje płynne przemieszczanie filamentu, co w praktyce oznacza wydajną i niczym niezakłóconą pracę drukarki 3D.

Niezawodny czujnik filamentu do drukarki 3D

Odległość między otworami montażowymi czujnika filamentu wynosi 20 mm. Na obudowie urządzenia znajduje się strzałka wskazująca prawidłowy kierunek przesuwania się filamentu, dzięki czemu błędny montaż jest praktycznie niemożliwy.

Co jeszcze można znaleźć w kategorii elementy do budowy drukarek 3D? Oferujemy szeroki wybór podzespołów renomowanych marek, niezbędnych do samodzielnego zaprojektowania i zbudowania drukarki umożliwiającej wydruk w trójwymiarze. Proponujemy wysokiej klasy łożyska, wałki, sprzęgła elastyczne, prowadniki przewodów, dysze i wiele więcej.

Szerokość opakowania 7 cm
Wysokość opakowania 11.5 cm
Głębokość opakowania 2 cm
Masa opakowania 0.02 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: