Opis produktu: Łożysko liniowe LM8UU do drukarki 3D
Łożysko liniowe wykonane z wysokiej jakości stali. Stosowane m.in. w drukarkach 3D RepRap, czyli konstrukcjach z znacznym stopniu projektowanych i wykonywanych przez samych użytkowników. Łożysko ma kształt tulei z umieszczonymi w ściankach rzędami kulek. Stosowane jest do przesuwu elementów, przemieszczających się liniowo po prowadnicach. Produkt charakteryzuje się dużą precyzją pracy. Wewnętrzna średnica łożyska wynosi 8 mm, wysokość tulei to 24 mm.
Zastosowanie łożysk liniowych
Łożyska liniowe znajdują zastosowanie w licznych urządzeniach wykorzystujących technikę przemieszczenia liniowego. Od ich precyzji zależy dokładność ruchu poszczególnych elementów przesuwnych urządzeń. Łożyska, mające zazwyczaj formę niewielkiej tulei, znajdziemy między innymi w:
- Drukarkach 3D
- Frezarkach CNC
- Ploterach
- Sorterach
Specyfikacja łożyska
- Materiał wykonania: stal
- Średnica wewnętrzna: 8 mm (tolerancja: od 0 do 0,009 mm)
- Średnica zewnętrzna: 15 mm (tolerancja: od 0 do 0,013 mm)
- Wysokość całkowita: 24 mm
- Masa: 13 g
Łożysko liniowe LM8UU do drukarki 3D
Prezentowane łożysko liniowe LM8UU zostało wykonane z wysokogatunkowej stali gwarantującej długą żywotność nawet w przypadku intensywnej eksploatacji pod obciążeniem.
Uniwersalne rozmiary i kształt sprawiają, że łożysko LM8UU może być z powodzeniem wykorzystywane w urządzeniach, w których przede wszystkim liczy się precyzyjna praca, a także w projektach DIY.
Co jeszcze warto wiedzieć o łożysku liniowym LM8UU?
Druk 3D wymaga wysokiej precyzji ruchów poszczególnych elementów drukarki. W przeciwnym wypadku jakość modeli może pozostawiać wiele do życzenia. Łożysko liniowe LM8UU do drukarki 3D, a dokładniej jego wymiary, charakteryzują się minimalną tolerancją. W praktyce oznacza to gwarancję dokładnego odwzorowania wszystkich zaprogramowanych ruchów urządzenia.
W kategorii elementy do budowy drukarek 3D dostępne są również inne łożyska i wałki liniowe, które można wykorzystywać do budowy własnej drukarki pracującej w oparciu o technologię przyrostową.