Sprzęgło elastyczne aluminiowe 5x8mm

Indeks: AMS-18932 EAN: 5904422355005
Wykonane ze stopu aluminium sprzęgło elastyczne, montowane na wale silnika krokowego. Jest to element konstrukcyjny powszechnie stosowany w drukarkach 3D. Produkt to pojedynczy blok aluminiowy. Dzięki usunięciu części materiału przez charakterystyczne nacięcie w kształcie spiralnej ścieżki, sprzęgło wykazuje zwiększoną elastyczność. Cecha ta wykorzystywana jest do tłumienia drgań powstających w trakcie pracy silnika krokowego. Dzięki zastosowaniu sprzęgła elastycznego nie są one przenoszone pomiędzy wałem silnika, a śrubą trapezową. Produkt posiada dwa otwory montażowe o średnicy 5 mm i 8 mm. Jego całkowita wysokość to 25 mm.
Sprzęgło elastyczne aluminiowe 5x8mm
11,90 zł
9,67 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Sprzęgło elastyczne aluminiowe 5 x 8 mm

Wykonane ze stopu aluminium sprzęgło elastyczne, montowane na wale silnika krokowego. Jest to element konstrukcyjny powszechnie stosowany w drukarkach 3D. Produkt to pojedynczy blok aluminiowy. Dzięki usunięciu części materiału przez charakterystyczne nacięcie w kształcie spiralnej ścieżki, sprzęgło wykazuje zwiększoną elastyczność. Cecha ta wykorzystywana jest do tłumienia drgań powstających w trakcie pracy silnika krokowego. Dzięki zastosowaniu sprzęgła elastycznego nie są one przenoszone pomiędzy wałem silnika, a śrubą trapezową. Produkt posiada dwa otwory montażowe o średnicy 5 mm i 8 mm. Jego całkowita wysokość to 25 mm.

Sprzęgło elastyczne aluminiowe 5 x 8 mm

Sprzęgło elastyczne aluminiowe 5 x 8 mm.

Przedmiotem sprzedaży jest jedno sprzęgło elastyczne

Przedmiotem sprzedaży jest jedno sprzęgło elastyczne.

Specyfikacja sprzęgła elastycznego

  • Materiał wykonania: aluminium
  • Wymiary otworu montażowego na silnik: 5 mm
  • Wymiary otworu montażowego na śrubę: 8 mm
  • Wysokość sprzęgła: 25 mm
  • Sprzęgło posiada otwory z wkrętami dociskowymi  

Sprzęgło elastyczne aluminiowe 5x8mm

Prezentowane sprzęgło elastyczne jest wykonane z lekkiego i jednocześnie bardzo wytrzymałego stopu aluminium. Takie połączenie gwarantuje nie tylko szerokie zastosowanie, ale również długą żywotność elementu.

Ponadto sprzęgło wyróżnia się precyzyjnym wykonaniem i minimalną tolerancją wymiarów. Opisywany element jest wykorzystywany m.in. do budowy drukarek 3D typu RepRap, czyli takich, które są w stanie wydrukować własne części zamienne.

Pozostałe informacje o aluminiowym sprzęgle elastycznym

Cechą charakterystyczną opisywanego sprzęgła jest minimalny moment bezwładności, nawet w przypadku przenoszenia wysokiego momentu obrotowego. Kolejną zaletą jest stosunkowo niska waga.

W kategorii elementy do budowy drukarek 3D, oprócz sprzęgieł można znaleźć także śruby trapezowe, silniki krokowe oraz inne podzespoły niezbędne do budowy własnej drukarki przestrzennej.

Szerokość opakowania 7 cm
Wysokość opakowania 2 cm
Głębokość opakowania 5 cm
Masa opakowania 0.016 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Sprzęgło elastyczne aluminiowe 5x8mm

5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Daniel 29.09.2022 Potwierdzony zakup
Spełniają swoją rolę
Miro K. 06.02.2022 Potwierdzony zakup
bez uwag

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: