Czujnik poziomu cieczy CMW55 - magnetyczny

Indeks: SES-03730 EAN: 5904422373764

Czujnik umożliwia kontrolowanie poziomu wody w zbiorniku. Składa się z pływaka z magnesem, który pod wpływem siły wyporu, przesuwa się powodując przy tym zwarcie kontaktronu. Czujnik pracuje z napięciem do 12 V.

Czujnik poziomu cieczy CMW55 - magnetyczny
19,90 zł
16,18 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Czujnik poziomu cieczy CMW55 - magnetyczny

Czujnik umożliwia kontrolowanie poziomu wody w zbiorniku. Składa się z pływaka z magnesem, który pod wpływem siły wyporu, przesuwa się powodując przy tym zwarcie kontaktronu. Wyprowadzeniami są dwa przewody obwodu, który po przekroczeniu ustalonego poziomu wody zostaje zwarty, czyli zaczyna przewodzić prąd elektryczny. Czujnik pracuje z napięciem do 12 V.

Wymiary pływaka czujnika CMW55

  • Średnica  19 mm
  • Wysokość: 16 mm

Czujnik wysyłany jest w losowym kolorze.

Nawadnianie ma znaczenie

Warunkiem prawidłowego rozwijania się roślin i utrzymywania ich w odpowiednich warunkach z punktu widzenia botaniki, jest zapewnienie im odpowiednich warunków do rozwoju. Nieodzowne jest zapewnienie roślinom dostępu do światła słonecznego, dwutlenku węgla, a także wody - zagwarantowanie obecności tych składników jest kluczowe dla prawidłowej i wydajnej realizacji procesu fotosyntezy, w którym powstaje tlen, którym oddychamy. Kiedy proces fotosyntezy jest utrudniony z powodu zbyt długich przerw czasowych pomiędzy opadami atmosferycznymi, wówczas należy roślinności zapewnić nawadnianie sztuczne. Aby zrealizować sztuczne nawadnianie, będziemy potrzebowali pompy elektrycznej wyzwalanej w sposób automatyczny - do realizacji takiego projektu, z pewnością nam się przyda czujnik magnetyczny poziomu cieczy CMW55.

Współpraca czujnika poziomu cieczy CMW55 z innymi podzespołami elektronicznymi

Czujnik poziomu cieczy możemy wykorzystać nie tylko w aplikacjach podlewania roślin, ale także w rozmaitych aplikacjach automatyki przemysłowej, gdzie konieczne jest zapewnienie przepływu odpowiedniej ilości cieczy w odpowiednim czasie. Czujnik może współpracować z płytkami Arduino, Raspberry PI, a także innymi płytkami z mikrokontrolerami. Dzięki temu, czujnik poprzez zwarcie lub rozwarcie styków sterowanych magnetycznie, może przekazywać sygnał do mikrokontrolera celem np. wyzwolenia alarmu lub w celu otwarcia zaworów spustowych.

Szerokość opakowania 6 cm
Wysokość opakowania 1.7 cm
Głębokość opakowania 8 cm
Masa opakowania 0.009 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Czujnik poziomu cieczy CMW55 - magnetyczny

5/5

Średnia Ocena

5

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Stanisław 22.08.2023 Potwierdzony zakup
Produkt ok.
Mieczyslaw 31.07.2023 Potwierdzony zakup
wszystko w porządku,
Zbigniew 28.08.2023 Potwierdzony zakup
Mirosława 03.07.2023 Potwierdzony zakup
Andrzej 18.10.2022 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: