Filtruj według
Cena
229 230
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (530) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Panele słoneczne składane

Ilość produktów: 1
Loading...

PiJuice - ogniwo słoneczne 6W / 5,5V 328x156x24mm

Panel solarny w połączeniu z przenośną platformą zasilającą PiJuice pozwala na zasilanie Raspberry Pi. Posiada dwa regulowane wyjścia USB 5 V podłączone do wewnętrznego układu...
Indeks: SUP-11095
Indeks: SUP-11095
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 229,90 zł Cena 229,90 zł
  • Darmowa dostawa

Laptop ładowany z ogniwa słonecznego?

Energia odnawialna ma wiele zalet. Do najważniejszych z nich należy fakt, że dostęp do niej jest nieograniczony, a ona sama – niewyczerpana. O ile rozwiązania takie, jak geotermia wymagają sporych inwestycji, o tyle energia wiatru, a w większym jeszcze stopniu słońca – dostępne są w bardzo prosty sposób. Świadczą o tym doskonale oferowane w naszym sklepie panele solarne PiJuice. Najmniejszy z nich ma wymiary zaledwie 380x260x25 mm i wagę tylko 390 g. Nie stanowi zatem problemu zabranie tej przenośnej baterii słonecznej w podróż. PiJuice przeznaczony jest przede wszystkim do zasilania mikrokomputera Raspberry Pi oraz nakładki PiJuice HAT. Na tym jego możliwości jednak się nie kończą. Dzięki dwóm wyjściom USB (5 V) oraz wewnętrznemu układowi smart-power można wykorzystać panel solarny nawet do zasilania smartfona czy kamery.

Gdy akumulator w aucie odmówi posłuszeństwa

Wspomniane wcześniej ogniwa słoneczne PiJuice rekomendowane są do zasilania urządzeń mobilnych. Można podłączyć do nich nawet dwa jednocześnie. Co jednak zrobić, jeśli podczas podróży rozładuje się nie mały smartfon, ale akumulator samochodowy? W takim przypadku warto wybrać składane panele słoneczne PowerFilm. W naszej ofercie znajdziesz panele solarne o wymiarach od 55,9x53,3 cm do 1,207x1,308 m. Ich moc waha się od 5 do 60 W! Co ciekawe, nawet największy z tych modeli odbiega daleko od masywnych paneli słonecznych wykorzystywanych do zasilania domów. Jego waga to zaledwie 1,45 kg, a po złożeniu można z powodzeniem schować go do bagażnika, ponieważ spakowany panel słoneczny ma tylko 33,6x17,8 cm.

Jak działa składany panel słoneczny?

Naukowcy nieustannie prześcigają się w opracowywaniu coraz to mniejszych, cieńszych i mniej widocznych ogniw słonecznych. Dotychczas zasada ich działania pozostaje jednak niezmienna i bazuje na zjawisku fotowoltaicznym. Prowadzi ono do przemiany energii słonecznej w energię elektryczną, a w skali mikro proces ten wiąże się z przemieszczaniem elektronów w półprzewodniku. Fakt, że zjawisko takie można wykorzystywać również w cienkich, przypominających pokrowiec samochodowy i relatywnie niedrogich składanych panelach słonecznych sprawia, że energia ze słońca staje się dostępna na co dzień.