Kategorie

Grove - nakładki bazowe

Arduino Uno R3, to jedna z najpopularniejszych płytek Arduino od czasu pojawienia się tej platformy na rynku w 2005 roku. Podczas tworzenia bardziej rozbudowanych projektów wykorzystujących dużą ilość oprzewodowania, urządzeń czujnikowych czy diod LED, może wystąpić duże prawdopodobieństwo pomyłki, wskutek której projekt nie będzie prawidłowo działał, a poszukiwanie błędu może być czasochłonne. Dzięki nakładkom bazowym Grove łatwo unikniesz tego problemu, a także poprzez system uporządkowanych złączy będziesz mógł łatwo połączyć płytki bazowe Grove z płytkami Arduino.

Grove Base Shield V2 - połączenie wszechstronnej funkcjonalności oraz łatwej i bezpiecznej obsługi

Następca wersji V1.3, stanowi praktyczne rozwiązanie jako magistrala połączeniowa dla modułów Grove, umożliwiając tworzenie rozbudowanych projektów. Układ złączy żeńskich w kolorze niebieskim, jest kompatybilny z płytkami Arduino, a także dedykowanymi do nich nakładkami Arduino Shield. W przypadku nieprawidłowego podłączenia modułów zewnętrznych do złączy Base Shield, Twój projekt nie zadziała, ale poza tym nie dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia. W zależności od rodzaju modułu zewnętrznego i pełnionej przez niego funkcji, należy je podłączyć do przeznaczonych w tym celu złączy znajdujących się na płytce Base Shield. Złącza A0 - A3 stanowią wejścia analogowe przetwornika analogowo-cyfrowego i pozwalają na podłączenie modułu potencjometru bądź mikrofonu. Złącza D2 - D8 pozwalają na podłączenie urządzeń odbierających bądź wysyłających stany logiczne (niski bądź wysoki), takie jak np. przekaźniki, diody LED (podłączone poprzez rezystor) czy przyciski. Złącze logiczne nr 1 oznaczone jako “UART” umożliwia połączenie z interfejsem szeregowym w Arduino. Złącza D3, D5 i D6 ponadto umożliwiają generowanie sygnału PWM, za pomocą którego w sposób proporcjonalny możesz sterować np. prędkością obrotową silnika elektrycznego bądź jasnością świecenia diody LED. Natomiast moduł wyświetlacza LCD należy podłączyć do złącza z oznaczeniem “I2C”. Poza zieloną diodą LED, nakładki bazowe Grove posiadają wbudowany przycisk RESET dla Arduino oraz zworkę wyboru napięcia zasilającego (3,3V lub 5,0V).

Połącz system Grove z Raspberry Pi!

Dzięki nakładce bazowej GrovePi+, możesz podłączyć do 15 modułów Grove do Raspberry Pi. Nakładka jest kompatybilna z modelami Raspberry Pi serii A, B i B+, a jej podłączenie do Raspberry Pi nie wymaga lutowania bądź łączenia pośredniego poprzez płytki stykowe. Programowanie możesz rozpocząć zaraz po połączeniu płytek ze sobą. W naszej ofercie znajdziesz ponad 100 różnych modułów zewnętrznych serii Grove, które poprzez nakładkę GrovePi+ możesz sterować za pomocą Raspberry Pi. Nakładka wspiera komunikację przez interfejsy UART i SPI i pozwala na łatwe podłączenie modułów kamery i wyświetlacza LCD oraz łatwą aktualizację dedykowanego oprogramowania. Z myślą o użytkownikach najmniejszych “malinek”, firma Seeed Studio zaprojektowała nakładkę bazową GrovePi Zero, umożliwiając prototypowanie szybszym i łatwiejszym. Dzięki temu będziesz mógł bezproblemowo tworzyć, rozbudowywać i uruchamiać swoje projekty w krótkim czasie, w tym również projekty IoT, bez konieczności używania dodatkowych płytek stykowych i przewodów. Do nakładki bazowej możesz podłączyć wszystkie moduły serii Grove, takie jak np. czujniki odległości, światła, temperatury, wilgoci, a także przyciski i wyświetlacze, co pozwoli Ci na stworzenie nawet najbardziej wymyślnego prototypu.