Kategorie

Grove - zestawy startowe

Platforma Arduino dała się poznać jako wszechstronne narzędzie pracy używane przez zawodowych projektantów systemów wbudowanych, a także jako narzędzie edukacyjne dla osób z podstawowym doświadczeniem z elektroniką, które stawiają swoje pierwsze kroki w programowaniu. Sporą liczbę użytkowników na całym świecie, Arduino zawdzięcza sprzętowi i oprogramowaniu typu open source, cechującego się prostą obsługą, a także rozmaitym rozszerzeniom, w postaci kompatybilnych z Arduino modułów zewnętrznych. Z myślą o początkujących projektantach systemów wbudowanych, przygotowaliśmy zestawy startowe Grove od Seeedstudio, za pomocą których, możesz w prosty i szybki sposób zbudować ciekawe projekty praktycznych urządzeń.

Bez lutowania i bez płytek stykowych!

Oferowane przez nasz sklep zestawy startowe Grove, zawierają niewielkie moduły czujnikowe i sterujące, które łatwo można połączyć do współpracy z płytkami Arduino, bez konieczności lutowania i podłączania zewnętrznych płytek stykowych. Każdy z modułów czujnikowych jest umieszczony na płytce PCB o wymiarach 2cm x 2cm i jest wyposażony w 4-pinowe złącze męskie typu mini-molex o rastrze 2,00mm, które umożliwia podłączenie modułu do płytki bazowej Grove, za pomocą czteroprzewodowej taśmy o długości 20cm, zakończonej 4-pinowym złączem żeńskim typu mini-molex o rastrze 2,00mm. Pośród modułów czujnikowych zawartych w zestawach startowych Grove, znajdziesz m.in. pojemnościowy czujnik dotykowy, potencjometr, serwomechanizm, mikrofon, czujnik temperatury, czy też czujnik światła oparty na fotorezystorze LDR.

Nie tylko czujniki!

Poza czujnikami, moduły serii Grove współpracują także z innymi modułami wykonującymi praktyczne funkcje. Spośród nich występują m.in:

- wyświetlacz LCD 16x2 - idealny do zbudowania panelu sterowania różnymi procesami technologicznymi;

- przekaźnik 35V / 1A - do sterowania wzmożonymi obciążeniami, takimi jak np. silniki elektryczne bądź styczniki do załączania dużych prądów;

- sygnalizator piezoelektryczny (buzzer) - do generowania ostrzegawczych sygnałów dźwiękowych;

- moduły z diodą LED (czerwona, zielona, niebieska) - do sygnalizacji optycznej np. stanu ustawienia skrzydeł elektrycznej bramy wjazdowej;

- serwomechanizm - do sterowania przepustnicą (tzw. ,,gazem”) w samochodach zdalnie sterowanych;

- moduł przyciskowy - umożliwia zrealizowanie sterowania różnymi procesami.

Kompletne zestawy ze wsparciem od producenta!

Każdy zestaw startowy w ofercie sklepu Botland, jest elegancko zapakowany w solidne plastikowe pudełko z przegrodami. W zestawie znajdziesz także instrukcję zawierającą opis poszczególnych modułów dostosowany do osób początkujących, a także przykładowe aplikacje z udziałem modułów Grove. Gotowe pliki programów dla poszczególnych aplikacji zawartych w instrukcjach, możesz za darmo pobrać ze strony firmy Seeed Studio, a następnie wgrać do Arduino, zgodnie z procedurą opisaną krok po kroku na stronie producenta. Zestawy startowe Grove to jeden z najprostszych sposobów rozpoczęcia przygody z programowaniem czujników, a ich budowa zapewnia kompatybilność z płytkami bazowymi Arduino, a także z innymi systemami wbudowanymi, takimi jak Raspberry Pi czy BeagleBone. Z powodzeniem znajdą również zastosowanie w projektach IoT.