Kategorie

Spresense Sony

Minikomputer Spresense to udany debiut firmy Sony na rynku samodzielnych systemów wbudowanych z mikrokontrolerami na pokładzie. Sześciordzeniowy procesor CXD5602 o zegarze taktowania 156 MHz, zintegrowany z układem obsługującym GPS, możliwość podłączenia do ośmiu mikrofonów, przetwornik DAC o 24-bitowej rozdzielczości zapewniający wysoką jakość dźwięku czy możliwość podłączenia dedykowanej kamerki o rozdzielczości 5 Mpix, to najmocniejsze strony płytki rozwojowej od Sony. W naszej ofercie dostępne są także dedykowane rozszerzenia i dodatki, takie jak moduły i akcesoria pozwalające na tworzenie ciekawych projektów wykraczających poza podstawowe możliwości płytki Spresense.

Szerokie zaplecze sprzętowe o wielu zastosowaniach

Minikomputer Spresense został wyposażony w układy elektroniczne, które firma Sony wykorzystuje także w bardziej rozbudowanych modelach słuchawek. 24-bitowy przetwornik DAC umożliwia odtwarzanie plików MP3 o wysokiej rozdzielczości, a złącze analogowe TRS 3,5 mm pozwala na podłączenie mikrofonu do wydawania komend głosowych, co kieruje wykorzystanie płytki Spresense na aplikacje sztucznej inteligencji. Niski pobór energii pozwala na wielogodzinne zasilanie Spresense z baterii i zastosowanie w aplikacjach bezprzewodowych, takich jak np. roboty, a wbudowany w procesor system GPS otwiera możliwości zastosowania Spresense w urządzeniach z systemem lokalizacji geograficznej. Komunikację z komputerem zewnętrznym i zasilanie zapewnia złącze micro USB.

Współpraca z zewnętrznymi systemami wbudowanymi

Płytkę Spresense można zaprogramować, stosując edytor dedykowany dla Arduino. Większość programów pisanych na Arduino może również działać na płytce od Sony. Pośród zastosowań Sony Spresense, opierających się na programach domyślnie pisanych dla Arduino, można wyróżnić takie urządzenia, jak lokalizatory geograficzne, odtwarzacze MP3, proste sieci neuronowe i wiele innych. Stosując płytkę rozszerzeniową, będziesz mógł podłączyć do Spresense podłączyć i uruchomić nakładki dedykowane do Arduino. Wszechstronność płytek Spresense dopełnia slot na karty microSD, złącze słuchawkowe 3,5 mm oraz zwory konfiguracyjne. Płytka może współpracować z modułami zasilanymi napięciami 3,3 V oraz 5,0 V.