Kategorie

Kondensatory elektrolityczne THT

Kondensator elektrolityczny THT - W tej kategorii oferujemy wysokiej jakości kondensatory elektrolityczne wykonane w technologii THT. To komponenty elektroniczne, które od wielu lat znajdują zastosowanie w układach pełniących funkcję zasilaczy lub stabilizatorów napięcia. Bardzo często stają się podstawowymi elementami układów elektronicznych filtrów pasywnych lub aktywnych, świetnie przeciwdziałają zakłóceniom powstającym na przykład w układach z silnikami elektrycznymi, a także znajdują zastosowania jeszcze w wielu innych miejscach. Posiadamy kondensatory elektrolityczne o pojemnościach od 0,47 µFdo 4700 µF pod napięciem od 16 V do 100 V.

Filtrowanie

RLC - Typ SMD/THT
RLC - Tolerancja
RLC - Rezystancja
RLC - Pojemność

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Kondensator elektrolityczny THT

Kondensator elektrolityczny to komponent elektroniczny, którego budowa opiera się na zastosowaniu elektrolitu, jako materiału jednej z dwóch okładek (przewodników), które rozdzielone są dielektrykiem. Elektrolit najczęściej jest w stanie ciekłym (ale może być stały), natomiast druga elektroda najczęściej wykonana jest z aluminium - to najpopularniejszy typ, jaki elektronicy najczęściej mają na myśli mówiąc o kondensatorze elektrolitycznym. Jednak równie dobrze może to być komponent z elektrolitem stałym i tantalem jako okładkami. Należy pamiętać, że te elementy działają tylko w przypadku, gdy zostaną odpowiednio spolaryzowane. Są dobrze przystosowane do pracy w dużym przedziale temperatur, potrafią utrzymywać wartość znamionową napięcia w urządzeniu i są odporne na krótkotrwały pobór prądu o dużym natężeniu. Dzięki zastosowaniu elektrolitu, kondensator elektrolityczny zyskuje możliwość pozyskania dużej pojemności w stosunku do niewielkich rozmiarów.

Do czego służą kondensatory?

Kondensatory to niezbędny element podczas projektowania i budowy stabilizatorów napięcia lub zasilaczy. Takie elementy sprawiają, że wartość chwilowa napięcia pozostaje stała pomiędzy impulsami prądu z prostownika. W zasilaczach transformatorowych szczególnie często stosuje się właśnie kondensatory elektrolityczne o dużych pojemnościach. Kondensatory doskonale sprawdzają się również jako komponenty o działaniu przeciwzakłóceniowym. Razem z rezystorami stanowią one podstawę w układach czasowych (układy RC) lub w filtrach pasywnych i aktywnych - na przykład we wzmacniaczu. Łatwo można znaleźć je również na przykład na płytach głównych komputerów stacjonarnych. W układach cyfrowych pobór prądu może zmienić się nagle nawet o kilka rzędów wielkości - wówczas kondensator odfiltruje zmiany napięcia. W takich miejscach zazwyczaj stosowane są komponenty o możliwie najmniejszych rozmiarach i dużych możliwościach - w tę zasadę doskonale wpisują się właśnie kondensatory elektrolityczne, które oferuje nasz sklep.

Co nasz sklep oferuje w tej kategorii? - Zakres pojemności i napięć

Nasze kondensatory elektrolityczne z tej kategorii zostały wykonane w technologii THT (kondensatory przewlekane). To komponenty elektroniczne, które bardzo dobrze sprawdzą się w wielu urządzeniach. Oferujemy kondensatory w rozmiarach od 5 do 16 mm średnicy u podstawy oraz 7 do 25 mm wysokości walca. Pojemności są uzależnione od wielkości komponentów - posiadamy szerokie spektrum kondensatorów o różnych pojemnościach: 0,47 uF, 1 uF, 2,2 uF, 4,7 uF, 10 uF, 100 uF, 1000 uF, 22 uF, 220 uF, 2200 uF, 330 uF, 47 uF, 470 uF, 4700 uF. Dzięki temu, że sprzedajemy je w większych ilościach - cena za pojedynczy element jest bardzo niska.